Ile komornik może zabrać z zasiłku chorobowego?

Forum prawneKategoria: KomornikIle komornik może zabrać z zasiłku chorobowego?
AvatarOlekk zapytał 1 rok temu

Witam, mam pytanie, czy komornik może mi zająć zasiłek chorobowy? Chodzi o to, że niedawno uległem wypadkowi w pracy na budowie, spadłem z wysokości 7 metrów i będę miał wypłacane chorobowe 100% płatne, ile może mi zająć komornik za długi bankowe z zasiłku chorobowego?

3 odpowiedzi
AvatarAdam odpowiedział 1 rok temu

Witam, chodzi o zajęcie zasiłku chorobowego przez komornika, pytanie brzmi: czy komornik sądowy może zająć mi cały zasiłek chorobowy? dogadałem się z nim, że wpłacam 300 zł do końca każdego miesiąca i wpłaty są regularne, tak jest uzgodnione z komornikiem, a zajęcie komornicze jest z tytułu niespłaconego kredytu w banku, po prostu chciał bym się dowiedzieć, ile procent może zająć komornik z zasiłku chorobowego.

AvatarLaksik odpowiedział 1 rok temu

Witam, jestem obecnie na zasiłku chorobowym i planuję, żeby zasiłek był przelewany na moje konto bankowe, tylko obawiam się komornika, ile może mi potrącić z konta, nie jestem dłużnikiem alimentacyjnym, proszę o poradę, dziękuję. Bardzo mnie to martwi, bo chciałbym korzystać z mojego konta, ponieważ dużo spraw można załatwić internetowo, dziękuję i pozdrawiam.

AvatarAleksandra O. odpowiedział 1 rok temu

Witam, mam komornika, dostaję zasiłek chorobowy z ZUS-u i bank wysłał do komornika zasiłek chorobowy, gdzie komornik mi zwolnił konto bankowe, czy komornik może zwrócić zasiłek chorobowy całość? lub chociaż część? byłam u komornika z wyciągiem z banku, bo tak pani w banku mi doradziły, dogadałam się z komornikiem, a bank i tak wysłał zasiłek chorobowy do komornika, jak go odzyskać?

Twoja odpowiedź