Ile trwa odblokowanie konta przez komornika po spłacie zadłużenia?

Forum prawneKategoria: KomornikIle trwa odblokowanie konta przez komornika po spłacie zadłużenia?
Olivka zapytał 8 miesięcy temu

Komornik zajął mi konto, mam blokadę na koncie na 2900 i już mi się ściągnęło 6070 zł, muszę zapłacić jutro, chcę wysłać całość, kiedy blokada będzie ściągnięta, cały dług będzie spłacony jutro. Chce jutro zadzwonić do komornika i mieć ściągnięta blokadę z konta, ile czasu trwa odblokowanie konta? czy jeśli spłacę całość zadłużenia, blokada na koncie bankowym będzie ściągnięta tego samego dnia?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 8 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jeśli całość zadłużenia zostanie spłacona, w celu zdjęcia blokady z rachunku bankowego, należy podjąć kontakt z komornikiem. Po uiszczeniu brakującej kwoty radze więc wykonać telefon do kancelarii komorniczej i poprosić o jak najszybsze ściągnięcie zajęcia z konta.

Należy powołać się na dokonaną wpłatę. Może jednak być tak, że pieniądze jeszcze nie trafią na konto komornika, dlatego warto wysłać szybki przelew lub zaproponować komornikowi przesłanie drogą elektroniczną potwierdzenia nadania przelewu.

Trzeba jednak pamiętać, że po uzyskaniu zaspokojenia komornik będzie musiał wydać postanowienie o naliczeniu opłaty egzekucyjnej. Dlatego przed zdjęciem blokady komornik może chcieć wpłaty pozostałej kwoty – tytułem nieuiszczonych kosztów postępowania.

Należy jednak obstawać przy swoim, wysuwając argumenty, które mogą wpłynąć na decyzję komornika. Znalezienie porozumienia z komornikiem jest o tyle istotne, że może on w ciągu kilku minut dokonać zdjęcia blokady z rachunku bankowego.

Czynności tej komornik dokonuje drogą elektroniczną. Jeśli więc uda Ci się dogadać z komornikiem, masz szansę jeszcze tego samego dnia, w którym spłacisz dług uzyskać odblokowanie rachunku bankowego.

Twoja odpowiedź

2 + 11 =