Jak napisać wniosek o cofnięcie zajęcia rachunku?

Kategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o cofnięcie zajęcia rachunku?
Darek zapytał 2 tygodnie temu

Dzień dobry. Jak napisać wniosek o cofnięcie zajęcia rachunku? potrzebuję odpowiednio napisany wniosek o cofnięcie zajęcia egzekucyjnego, zawierający również zobowiązanie do wpłacania cyklicznie należności bezpośrednio na konto kancelarii tutaj cytat z korespondencji z komornikiem: (Proszę wpłacić za dwa miesiące do przodu w ratach na konto kancelarii i mailowo złożyć wniosek o cofnięcie zajęcia rachunku w ING.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 tygodnie temu

Witam serdecznie,

wniosek o cofnięcie zajęcia rachunku bankowego, czy też ograniczenie egzekucji należy kierować do komornika, który prowadzi dane postępowanie egzekucyjnego.Wzór wniosku pobierzesz poniżej:

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

W treści wniosku należy powołać się na odpowiednią sygnaturę akt sprawy, podać dane wierzyciela oraz dłużnika i dodatkowo wskazać wysokość należności głównej (długu).

Wszystkie te informacje zawarte są w korespondencji otrzymanej od komornika sądowego.

prawnik

Nazywam się Katarzyna Janas-Bajson i udzielam najtańszych porad prawnych w Polsce

PROMOCJA TYLKO DZIŚ!

119 zł na 35 zł

Natomiast już w samej treści wniosku należy wskazać chęć dokonywania dobrowolnych wpłat na poczet spłaty należności. Trzeba podać termin każdej raty np. 10 dzień każdego miesiąc oraz jej wysokość. Należy również wskazać o jaki rachunek bankowy chodzi – wpisać numer rachunku oraz podać nazwę banku.

Korzystając z okazji, warto złożyć wniosek o zaniechanie dokonywania kolejnych zajęć, po raz drugi podnosząc chęć dobrowolnej spłaty długu w ustalonych w rozmowie ratach.

Tak przygotowane pismo o zwolnienie rachunku bankowego spod egzekucji, należy podpisać własnoręcznie, a następnie złożyć w kancelarii komornika osobiście lub przesłać listem poleconym.

Twoja odpowiedź