Jak napisać wniosek o ograniczenie zajęcia z działalności gospodarczej?

Forum prawneKategoria: KomornikJak napisać wniosek o ograniczenie zajęcia z działalności gospodarczej?
C34r zapytał 3 lata temu

Jak napisać wniosek o ograniczenie zajęcia z działalności gospodarczej? komornik wysłał do zakładu, gdzie pracuję, pismo o zajęciu całości wynagrodzenia z działalności, środki te wpływają na konto w banku, gdzie bank pozostawiał kwotę wolną, którą przeznaczam na opłaty za mieszkanie, prąd, gaz i media. Mam kilku komorników i występuje zbieżność egzekucji – próby dogadania się nie dają rezultatu.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

rozumiem, że pracujesz na własnej działalności gospodarczej i uzyskujesz dochód w ramach tzw. współpracy B2B.

W takiej sytuacji możesz starać się o zwolnienie części dochodu, w kwocie odpowiadającej pensji minimalnej składając do komornika odpowiedni wniosek.

Twój wniosek o ograniczenie zajęcia musi zostać tak napisany, by zostało wykazane, że zostały spełnione warunki o których mowa w art. 833 kpc.

Z uwagi na powyższe we wniosku wskazać musisz, że zajęty dochód jest Twoim jedynym źródłem dochodu.

A dodatkowo, że wynagrodzenie to otrzymujesz co miesiąc lub w innych, stałych odstępach czasu (co tydzień, raz na dwa tygodnie itd.) i dodatkowo w stałej wysokości – że jest to świadczenie powtarzające się.

Na koniec musisz wykazać, że otrzymane wynagrodzenie ma na celu zapewnienie utrzymania się – pokrycie bieżących i niezbędnych wydatków typu mieszkanie, opłaty, wyżywienie itp.

Na potwierdzenie tych okoliczności do wniosku dołączyć należy wydruk z konta na które wpływa wynagrodzenie z danej firmy lub zaświadczenie od kontrahenta, ewentualnie kserokopię umowy o współpracę.