Jak napisać wniosek o pomoc po opuszczeniu zakładu karnego?

Kategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o pomoc po opuszczeniu zakładu karnego?
Waldek zapytał 7 miesięcy temu

Dzień dobry, potrzebuję wzór pisma jak napisać prośbę/wniosek o zasiłek po opuszczeniu Z.K (pomoc postpenitencjarna) gdzie pozostałem bez żadnych świadczeń pieniężnych i lekarskich, gdzie choruje od lat i stwierdzono, że nic mi się nie należy, miałem do opłaty za tel. Który mama musiała opłacać, bo po wyjściu z ZK dostałbym już komornika i posiada również zadłużenia.

Przebywałem tam od 03.10.2019 do 23.03.2021. Będąc tam, leczyłem się przez ten czas kilkukrotnie, byłem w szpitalu i lekarze powiedzieli, że nie dadzą rady, muszę wytrzymać, jak powiedziałem, że potrzebuję specjalistycznej opieki, bo mam takie dokumenty to rozłożyli ręce, nabawiłem się też innej choroby, to powiedzieli ma pan osłabiony organizm.

Co ja mam dalej robić? żeby powrócić do dalszego funkcjonowania? a warunkiem sądu jest od razu podjęcie pracy (dobrze byłoby mieć najlepiej promesę zatrudnienia), tylko ciężko jest z tym, zwłaszcza teraz jak panuje pandemia, zwracam się z prośbą o pomoc w tej sprawie. Z góry serdecznie dziękuję za rozpatrzenia mojej sprawy. Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź