Jak odzyskać pieniądze wpłacone firmie na instalację fotowoltaiki?

Forum prawneKategoria: DługiJak odzyskać pieniądze wpłacone firmie na instalację fotowoltaiki?
AvatarJarek123 zapytał 4 tygodnie temu

Zakupiłem instalację fotowoltaiczną w poważnej firmie, zapłaciłem w całości, korzystając z pożyczki bankowej. Mija termin realizacji, a instalacji nie ma.

Prawdą jest, że składali mi propozycje montażu instalacji, ale wg mnie nie działałaby poprawnie.

Moje pytanie: co i jak zrobić, aby odzyskać wpłacone pieniądze. Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam,

z informacji, które Pan podaje, wynika, że odmówił Pan przyjęcia zlecenia – firma chciała wykonać zlecenie, jednak Pan uznał, że instalacja nie będzie spełniać wymaganych standardów. Jeśli była to jedynie Pana subiektywna ocena nie wiem, czy istnieje możliwość rozwiązania umowy z winy zleceniobiorcy.

Radzę jednak przejrzeć postanowienia zawartej umowy, a dokładanie zapisy dotyczące możliwości odstąpienia od umowy. Być może nie upłynął jeszcze termin, w którym ma Pan szansę odstąpić od umowy bez ponoszenia dodatkowych obciążeń.

Jeśli termin na odstąpienie od umowy upłynął, należy spróbować dogadać się z kontrahentem i wynegocjować umowne odstąpienie od umowy i odzyskanie pieniążków.

Być może argumenty, które Pan posiada, pozwolą ugodowo zakończyć sprawę. Jeżeli jednak firma trudniąca się zakładaniem instalacji fotowoltaicznych uprze się, może Pana obciążyć obowiązkiem poniesienia pewnych kosztów. W jakiej kwocie nie mogę napisać, bowiem nie znam postanowień umowy.

Zakładam jednak, że sprawa dotyczy sporej kwoty, dlatego warto postawić na kontakt z daną firmą i wypracowania ugodowego porozumienia  nie ma innej drogi niestety.

Twoja odpowiedź