Jak przyspieszyć upadłość konsumencką?

Forum prawneKategoria: Upadłość konsumenckaJak przyspieszyć upadłość konsumencką?
Avatarpatrycja.j. zapytał 5 miesięcy temu

Chciałabym się dowiedzieć co zawrzeć w piśmie do sądu o przyspieszenie sprawy o orzeczenie upadłości konsumenckiej? Żeby sąd się przychylił do mojej prośby i w szybszym terminie rozpatrzył wniosek.

Gdyż wniosek został wysłany do sądu 6.04 i na początku lipca otrzymałam odpowiedź, aby dosłać odpis wniosku, wraz z dowodami co uczyniłam i od 13.07 kiedy wpłynęły dokumenty, nie została jeszcze podjęta decyzja, czy też wyznaczony termin.

Doradzono mi napisać pismo o przyspieszenie rozpatrzenia sprawy o upadłość konsumencką, nie bardzo wiem co, ma ono zawierać dokładnie.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Witaj,

jeśli zależy Ci na przyspieszeniu sprawy, to znaczy, że kierujesz się jakimiś pobudkami, które należy ująć w przedmiotowym wniosku.

Okoliczności te muszą być wystarczające dla sądu, dlatego „potrzeba” przyspieszenia sprawy o upadłość konsumencką nie może być tylko subiektywna – odczuwana wyłącznie przez Ciebie.

Sąd musi dojść do przekonania, że Twój wniosek zasługuje na wcześniejsze rozpoznanie, niż wnioski innych osób.

Dlatego, by mieć szansę na jego korzystne rozpatrzenie należy powołać na obiektywne okoliczności (szkoda, że o nich nie wspomniałeś), a najlepiej poprzeć je dowodami m.in. dokumentami.

Z doświadczenia wiem, że na decyzję sądu wpłynąć mogą problemy rodzinne, zdrowotne, potrzeba szybkiego wyjazdu za granicę.

Warto przyłożyć się do wniosku, tak by jego uzasadnienie nie zamykało się w jednym zdaniu.

Niemniej jednak pragnę Cię uspokoić, pisząc, że jest tzw. okres urlopowy i wiele wydziałów opustoszało. Być może sędzia przydzielony do Twoje sprawy jest na urlopie, dlatego nic się w sprawie nie rusza.

Dodatkowo muszę napisać, że od uzupełnienia wniosku minęło dopiero kilka dni, więc być może, warto spokojnie poczekać przynajmniej do początku września, nie widzę tu bowiem żadnego opóźnienia.

Twoja odpowiedź