Jak sprawdzić sygnaturę akt? jestem za granicą

Forum prawneKategoria: DługiJak sprawdzić sygnaturę akt? jestem za granicą
AvatarEv zapytał 1 miesiąc temu

Witam,

dostałem wiadomość od kuratora, że mam napisać do sądu, podał mi sygnaturę i jak to teraz mam sprawdzić co to jest? przebywam za granicą polski, nie wiem co mi grozi, jak się odezwę.

Kurator mi powiedział, że będzie nowa druga sprawa 22 10 2020, a ja nie wiem, co było zasądzone wcześniej, bardzo proszę o pomoc i wytłumaczenie i pokierowanie mnie co mam zrobić sygnatura llk848/17.

Pozdrawiam serdecznie

2 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam serdecznie,

sygnatura akt sprawy karnej wskazuje, że nie jest to żadna nowa sprawa, lecz sprawa z 2017 roku.

Ja nie jestem w stanie ustalić, czego będzie dotyczyć posiedzenie sądu. Musisz sam ponownie skontaktować się ze swoim kuratorem sądowym bądź społecznym (telefonicznie) i zapytać, czego sprawa ma dotyczyć.

Domniemywam jednak, że sprawa została prawomocnie zakończona, a Ty masz wyrok w zawieszeniu, skoro jesteś pod nadzorem kuratora – sprawa może dotyczyć objęcia Cię dodatkowym nadzorem lub zdjęciem nadzoru.

Ważny jest kontakt z kuratorem. Mam nadzieje, że wiedział on o Twoim wyjeździe za granicę. Jeśli tak to nie masz się czego obawiać. Jeśli wyjechałeś bez zgody sądu, pomimo zakazu, teraz nie należy unikać sądu, lecz stawić się na wyznaczone posiedzenie lub tak jak powiedział kurator, napisać pismo wyjaśniające i być dobrej myśli.

Myślę, że przestaniesz się bać samej sprawy, jeśli dowiesz się, czego ma ona dotyczy. Jeżeli nadal będziesz mieć wątpliwości, napisz do nas, a ja znając więcej szczegółów, postaram się pomóc.

Na chwilę obecną nic więcej nie mogę Ci doradzić niż telefon do kuratora, ewentualnie do sądu, lecz w tym przypadku przez telefon dowiesz się mniej niż w kontakcie z kuratorem, który zobowiązany jest Cię poprowadzić.

Ustal, czego dotyczy posiedzenie i o jakie dokładnie pismo chodzi.

Bo może być też tak, że otrzymałeś jakąś korespondencję z sądu na adres w Polsce, lecz przez to, że jesteś za granicą, nie wiesz, czego ona dotyczyła, a przecież kurator może nie wiedzieć o Twoim wyjeździe.

Pozdrawiam!

AvatarKinga odpowiedział 2 tygodnie temu

Witam chciałabym się dowiedzieć czego oznacza ta sygnatura ||K389/20 sądowa bo nie jestem pewna. Proszę o pomoc 

Twoja odpowiedź