Komornik ściągnął dług, a windykacja jeszcze żąda więcej pieniędzy?

Forum prawneKategoria: WindykacjaKomornik ściągnął dług, a windykacja jeszcze żąda więcej pieniędzy?
AvatarJus.Kaw. zapytał 5 miesięcy temu

Witam serdecznie, mąż ostatnie dwa miesiące miał ściągane przez komornika z wypłaty, dług z T-mobile, który wykupiła firma windykacyjna Best… komornik zakończył ściganie… po czym dostaliśmy telefon i pismo, że należy wpłacić 8000 tys. 2600 kapitał i ponad 5000 odsetek.

Nadmienię, że dług jest z 1998 roku… Firma Beat twierdzi, że to, co komornik ściągnął i zakończył, to była tylko część długu a reszta została…

Co w takiej sprawie mamy zrobić? czy dług nie jest już przedawnieniu?

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Witam,

z tego co Pani pisze, wynika, że żądanie firmy Best nie jest zasadne. Jeśli byłoby inaczej, wówczas dochodzona telefonicznie i pisemnie kwota zostałaby dołączona do egzekucji prowadzonej przez komornika.

Skoro tak się nie stało, to prawdopodobnie windykacja Best nie posiada tytułu wykonawczego na żądaną kwotę.

To, co możecie Państwo zrobić, to dokładnie przeanalizować dokumenty wcześniejszego postępowania egzekucyjnego, łącznie z tytułem wykonawczym i należnością w nim zasądzoną.

Następnie proszę kwotę z tytułu wykonawczego porównać z sumą, którą ściągnął komornik. Jeśli będzie się zgadzać, to potwierdzi się moje przypuszczenie, że nowe żądanie wierzyciela nie jest potwierdzone żadnym dokumentem i należy się od niego śmiało uchylić, żądając zaniechania windykacji lub przedstawienie tytułu wykonawczego na potwierdzenia istnienia roszczenia.

Natomiast co do przedawnienia całego zobowiązania, to nie mogę się wypowiedzieć, bowiem nie znam stanu faktycznego sprawy, m.in. wcześniejszych postępowań sądowych i egzekucyjnych, które mają wpływ na przerwanie okresu przedawnienia roszczenia.

Twoja odpowiedź