Mam komornika i zamierzam się starać o kredyt hipoteczny

Forum prawneKategoria: DługiMam komornika i zamierzam się starać o kredyt hipoteczny
Avatarwolodzian zapytał 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Mam komornika i zamierzam się starać o kredyt hipoteczny, zamierzam się starać o kredyt pod hipotekę mieszkania, lecz z powodu bankructwa firmy jakiś czas temu, mam komornika.

Czy to wpłynie na szansę otrzymania kredytu, pomimo ze zadłużenie nie jest widoczne w BIK-u? prowadziłem jednoosobową działalność, pozostałe zobowiązania mam spłacane na czas.

Proszę o szybką odpowiedź.

2 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Dzień dobry,

jeżeli Pana BIK jest czysty i ocena punktowa na tyle korzystna, aby bank udzielił wnioskowanego kredytu, nie powinno być żadnego problemu z zaciągnięciem kredytu hipotecznego.

Sprawa jednak jest na tyle poważna, że ja na Pana miejscu zdecydowałabym się na potwierdzenie swojej zdolności kredytowej przed podjęciem faktycznych starań o kredyt hipoteczny.

W tym celu można udać się do wybranego banku i złożyć wniosek kredytowy na dowolną kwotę. O szybką pożyczkę bankową można starać się także elektronicznie.

Najważniejsze jest jednak złożenie wniosku i danie szansy bankowi, by ten ocenił Pana zdolność kredytową. Po otrzymaniu decyzji może Pan odstąpić od zawarcia umowy kredytowej – po prostu zrezygnować z kredytu.

Powyższe da Panu 100% pewność, że nie figuruje Pan również w innych rejestrach, które sprawdzają banki. Bo należy pamiętać, że choć Pana dług nie jest należnością bankową, mógł zostać gdzieś ujawniony.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że we wniosku kredytowym, należy wpisać stałe zobowiązania. Wypadałoby więc wpisać wierzytelność, którą Pan spłaca przez komornika – decyzja będzie zależeć od Pana.

Jednak z kredytem hipotecznym może się nie udać, jeśli komornik zajmuje Pana wynagrodzenie za pracę. Do kredytu hipotecznego będzie Pan musiał przedstawić zaświadczenie z zakładu pracy za 3 lub 6 ostatnich miesięcy z wyszczególnieniem płacy brutto, netto, zajęć egzekucyjnych i innych potrąceń.

Jeśli komornik zajmuje Panu pensje, uzyskanie kredytu może zostać zablokowane. Warto więc zająć się dogadaniem z komornikiem lub wierzycielem i zawieszenie egzekucji z wynagrodzenia za pracę, w zamian za dobrowolne wpłaty.

AvatarAdrian odpowiedział 2 miesiące temu

jeżeli chodzi o kwestię dogadania się z komornikiem, zostało to ustalone już w lutym i spłacam zgodnie z ustalonymi warunkami.

Twoja odpowiedź