Nakaz zapłaty od Cyfra+ jak złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty?

Forum prawneKategoria: DługiNakaz zapłaty od Cyfra+ jak złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty?
AvatarWojtek zapytał 1 miesiąc temu

Czy sprzeciw od nakazu zapłaty może być podpięty pod przedawnienie lub w tym przypadku o nieistniejące zadłużenie? Problem z 2007 Cyfra +, sprawa w EPU 2013.

Nie dostałem żadnego wezwania z sądu tylko pisma zastraszające, że oddadzą sprawę do sądu. Mieszkam w UK od 2005 i dopiero teraz dostałem (3 dni temu) pismo z Ultimo Portfolio o odbytej sprawie w EPU.

Pismo przyszło na adres brytyjski, listem niepoleconym bez konkretów odbytej tej sprawy ani odpisu z sądu. Żaden dług nie istnieje w stosunku ja a telewizja Canal+ cyfra.

A pisma, jakie przychodziły na adres PL. do 2019, to zwykle listy straszące, że sprawa trafi do sądu.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam serdecznie,

wydaje mi się, że na takim etapie sprawy (windykacja długu) należy przygotować firmie windykacyjnej odpowiedź na przedmiotowe wezwanie, żądając zaniechania dalszych działań zmierzających do wyegzekwowania rzekomej należności. Wzór gotowego pisma możesz pobrać poniżej:

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf
Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

W piśmie należy podnieść przede wszystkim zarzut braku istnienia zobowiązania. Warto napisać, że nie łączy Pana z pierwotnym wierzycielem żadna nieuregulowana należność.

Następnie proszę zaznaczyć, że jeśli nawet obecny wierzyciel legitymuje się tytułem wykonawczym, to zostanie on przez Pana zaskarżony zaraz po otrzymaniu informacji o egzekucji komorniczej.

Dalej należy podnieść, że od 2005 roku stale mieszka Pan poza granicami Polski, dlatego nie został Pan poinformowany o toczącej się sprawie o zapłatę, więc zarzutem, który Pan podniesie, zaskarżając nakaz zapłaty, będzie m.in. brak jurysdykcji sądów polskich, błędnie wskazany adres do doręczeń w kraju, brak istnienia zobowiązania oraz ubocznie z ostrożności procesowej zarzut przedawnienia roszczenia.

Mam nadzieje, że tak przygotowana odpowiedź zagwarantuje Panu spokój.

Natomiast odnośnie samego zaskarżenia nakazu zapłaty to będzie na to czas dopiero po otrzymaniu informacji o ewentualnej egzekucji komorniczej. Dopóki ta się nie toczy, nie ma Pan możliwości zaskarżenia, czyli anulowania rzekomego nakazu zapłaty.

Twoja odpowiedź