Odmowa udzielenia kredytu przez bank

Forum prawneKategoria: DługiOdmowa udzielenia kredytu przez bank
AvatarLukpac zapytał 1 rok temu

Witam. Spełniłem wszystkie warunki kredytu, dostałem odmowę. Teraz chce dowiedzieć się, co było powodem odmowy udzielenia kredytu, jak mam sprawdzić, czy jestem na liście dłużników, czy mam jakiś mandat lub coś innego do zapłacenia?

Czy mój najbliższy urząd skarbowy udzieli mi informacji? Bardzo mi zależy na czasie, z góry dziękuję za informacje.

6 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj,

o powód odmowy udzielenia kredytu najlepiej zapytać w banku, w którym składałeś wniosek.

Jeżeli jednak chcesz na własną rękę sprawdzić, jak wygląda Twoja historia kredytowa, to nawet nie wychodząc z domu, masz szansę w krótkim czasie uzyskać historię BIK wraz z oceną punktową, czyli tzw. scoringiem i wskaźnikiem kondycji finansowej.

Radzę Ci wejść na stronę BIK i spróbować wygenerować raport BIK.

Pojedynczy raport BIK kosztuje 39 zł.

Aby pobrać raport BIK, należy wypełnić wymagane rubryki, podając imię, nazwisko, adres mail, telefon, PESEL, dokument tożsamości z datą ważności, numerem i serią oraz adres zamieszkania.

Kolejnym krokiem jest zweryfikowanie wnioskodawcy. Weryfikacja odbywa się poprzez  wejście w przesłany na adres mailowy link oraz przesłanie do BIK-u skanu dowodu osobistego.

Natomiast sam raport generuje się zaraz po dokonaniu płatności za usługę.

W raporcie BIK znajdziesz informacje na temat wszystkich zobowiązań kredytowych oraz te, które zostały pozyskane z Biura Informacji Gospodarczej Info Monitor.

Myślę, że raport BIK wystarczy, by dowiedzieć się, w czym jest problem. Jeśli jednak Twój BIK będzie czysty, możesz szukać informacji na swój temat w Krajowy Rejestr Długów (KRD) i Rejestrze Dłużników ERIF.

AvatarSyla odpowiedział 1 rok temu

Witam, mam spłacone długi dawno, chce wziąć kredyt na dom, a widnieje w KRD i BIK proszę o pomoc jak to mam zrobić, aby banki udzieliły mi kredytu, co mam zrobić na samym początku i jak to zrobić.

AvatarKrystian O. odpowiedział 1 rok temu

Witam, miałem zadłużenie, które spłaciłem, staram się o kredyt hipoteczny na 200 tys. Złotych czy są szanse, że go dostanę? Chciałem sprawdzić swoją zdolność i kupić coś na raty, ale Bank nie udzielił mi zgody. Kiedy usuną mnie z raportu dłużników? Co powinienem zrobić? Czy są jakieś szanse? Pozdrawiam Krystian O.

AvatarŻaneta odpowiedział 1 rok temu

Dzień dobry. Kiedyś nie spłaciłam pożyczki w Providencie na czas, to były młodzieńcze głupie lata. Teraz staram się o kredyt na mieszkanie i odrzucili mój wniosek. Nie podali przyczyny, ale domyślam się, że to o to chodzi. Wszystko jest dawno spłacone. Co mogę zrobić, żeby wszystko zniknęło z BIK-u? Pozdrawiam

AvatarOli odpowiedział 1 rok temu

Witam. Mam negatywny BIK. Staramy się z małżonką o kredyt hipoteczny. Dom jest na wykończeniu. Co chwile musieliśmy kombinować, na co przeznaczyć pieniądze. Zarobki są wysokie i dochodzą do kwoty 14 tys. netto. Ale bank ING odmówił udzielenia kredytu. Co zrobić z tym faktem? Zostanie nam jedynie sprzedanie domu, jak nie uda się nic zrobić. Operat na łączna wartość domu wynosi 600 tys. plus 128 tys. działka. To jest nasz wkład własny. Jak otrzymać kredyt hipoteczny z negatywnym BIK-iem?

AvatarJarro odpowiedział 1 rok temu

Witam, piszę w sprawie kredytu, planujemy z żoną kupno mieszkania, ale dawniej miałem małe kłopoty ze spłatą zobowiązań, ale nie były to kredyty w bankach tylko takie tam różne rzeczy, ale wszystko spłaciłem i dlatego z żoną planujemy kupno mieszkania, a nie wiem jak banki na to spojrzą…

Twoja odpowiedź