Oświadczenie o fakcie przerwania zasiłku opiekuńczego WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaOświadczenie o fakcie przerwania zasiłku opiekuńczego WZÓR
ZGG zapytał 2 lata temu

Dzień dobry, jak napisać oświadczenie o fakcie przerwania zasiłku opiekuńczego? dostałam wolne na opiekę nad chorym dzieckiem, jednak dziecko wyzdrowiało znacznie szybciej i chciałabym wrócić do pracy teraz. Czy mogę przerwać zwolnienie lekarskie? Czy zasiłek opiekuńczy można przerwać? czy mogę prosić o wzór oświadczenia o przerwaniu zasiłku opiekuńczego?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj!

Możesz przerwać zasiłek opiekuńczy (zwolnienie lekarskie), ale musisz przedstawić pracodawcy oświadczenie, w którym wyrazisz chęć dobrowolnego przerwania zasiłku opiekuńczego.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego oświadczenia, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia, który pobierzesz poniżej:

Oświadczenie o fakcie przerwania zasiłku opiekuńczego wzór

oswiadczenie-o-fakcie-przerwania-zasilku-opiekunczego-wzor-pdf-doc

Oświadczenie o fakcie przerwania zasiłku opiekuńczego wzór

Czym jest zasiłek opiekuńczy? jest świadczenie przysługujące bez okresu wyczekiwania każdemu ubezpieczonemu podlegającemu ubezpieczeniu chorobowemu. Prawo do zasiłku opiekuńczego na sprawowanie opieki nad dzieckiem może przysługiwać matce lub ojcu dziecka.

Zasiłek opiekuńczy otrzyma jednak tylko ten z rodziców, który pozostanie z dzieckiem na czas choroby dziecka i jednocześnie wystąpi z wnioskiem o wpłatę zasiłku za dany okres [druk ZUS Z-15 (§ 21 rozporządzenia z 2 kwietnia 2012 r.).

Przerwanie zasiłku chorobowego na własną prośbę powinno nastąpić jeszcze przed podjęciem zatrudnienia! nie można najpierw wrócić do pracy, a dopiero później dostarczyć pracodawcy oświadczenie.

Prawidłowa kolejność, to:

  1. Dostarczenie pracodawcy oświadczenia o fakcie przerwania zasiłku opiekuńczego.
  2. Powrót do pracy i podjęcie zatrudnienia.

Mam nadzieję, że przygotowany przez nas wzór oświadczenia pomoże Ci w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przerwaniem zasiłku opiekuńczego.