Potwierdzenie od komornika o spłacie długu dla pracodawcy

Forum prawneKategoria: KomornikPotwierdzenie od komornika o spłacie długu dla pracodawcy
Użytkownik zapytał 5 lat temu

Dostałem pismo do pracy, że komornik wejdzie mi na wynagrodzenie, spłaciłem tę kwotę i teraz proszę komornika o potwierdzenie spłaty długu do pracodawcy, ale komornik odpisuje mi na maila, że muszę zadzwonić do kancelarii komorniczej, bo dług jest niespłacony, a wpłaciłem tyle, ile było na postępowaniu komorniczym i mogę tylko kontaktować się e-mailowo.

Jeśli nie dostarczę do pracodawcy potwierdzenia, że dług u komornika spłaciłem, to ściągną mi drugi raz tę kwotę z wynagrodzenia. Proszę o pomoc, co robić?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 5 lat temu

Witaj, jeżeli tak przedstawia się sprawa, to nie pozostaje Ci nic innego, jak podjęcie kontaktu z komornikiem.

Nie odkładaj telefonu do komornika na później, bo jeśli dojdzie do przekazania pieniędzy przez pracodawcę (a jest to jego obowiązek wynikający z ustawy pod odpowiedzialnością prawną) na zwrot pieniędzy od komornika (nadpłaty) możesz w przyszłości czekać dość długo.

Komornicy niestety z takimi czynnościami nie śpieszą się nadto. Często dłużnicy zobowiązani są upominać się o swoje pieniądze, składając wniosek do komornika o zwrot pieniędzy:

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

Radzę przesłać komornikowi na maila potwierdzenie przelewu i chwilę później powołując się na przesłaną wiadomość próbować wyjaśnić sprawę w rozmowie telefonicznej z komornikiem.

Musisz wiedzieć, że komornik, kończąc postępowanie egzekucyjne, zobowiązany jest rozliczyć egzekucję. Być może właśnie chodzi o koszty postępowania egzekucyjnego, które nie zostały naliczone?

Nie obawiaj się więc rozmawiać z komornikiem, lecz po wysłaniu wiadomości mailowej zadzwoń do kancelarii komorniczej prowadzącej sprawę długu i zapytaj jaka kwota pozostała do uregulowania, ponieważ chcesz uniknąć potrącenia z pensji i już teraz zamknąć sprawę długu.

Poproś o wycofanie zajęcia wynagrodzenia. Jeśli masz jeszcze czas, bo pracodawca wypłaca wynagrodzenie np. dopiero 10-tego, wystosuj oficjalne pismo i prześlij komornikowi listem poleconym.

Wnieś o wycofanie zajęcia pensji, załączając potwierdzenie przelewu.