Profi Credit windykacja – PROBLEMY i OPINIE

Forum prawneKategoria: WindykacjaProfi Credit windykacja – PROBLEMY i OPINIE
Użytkownik zapytał 4 lata temu

Witam. Mam problem z Profi Credit. W 2016 roku wzięłam u nich pożyczkę na kwotę 2000, do spłaty było jakieś 3500, pożyczkę spłacałam miesięcznie po 340 zł, niestety z przyczyn życiowych przestałam spłacać. Teraz okazało się, że mam do spłaty 5500 zł a zostało wcześniej około 1300 zł.

Windykator nęka mnie i grozi, że poda sprawę do prokuratury. Wpłaciłam tam ostatnio 1340 zł, więc do spłaty zostało 4200. Co mi grozi w takim przypadku? Mam wszystkie potwierdzenia wpłat. Co może windykator terenowy Profi Credit?

18 odpowiedzi
Robert odpowiedział 4 lata temu

Witam Pani Ewelino.

Zadaniem pracownika windykacji terenowej jest nawiązanie z klientem kontaktu, ustalenie jego aktualnej sytuacji materialnej i przyczyn braku płatności oraz przekonanie do dobrowolnej spłaty długu.

Spółka Profi Credit Polska S.A faktycznie kieruje zawiadomienia do organów ścigania w przypadkach, w których zachodzi podejrzenie popełnienia przez klienta przestępstwa.

Takim sytuacjami mogą być:

  • podejrzenie wprowadzenia wierzyciela w błąd przy podawaniu przez klienta danych (szczególnie finansowych) zawieranych we wniosku o udzielenie pożyczki lub w samej umowie pożyczki,
  • podejrzenie sfałszowania dokumentacji niezbędnej do zawarcia umowy pożyczki,
  • posługiwanie się sfałszowanym dokumentem tożsamości lub danymi innej osoby,
  • podejrzenie zawarcia umowy pożyczki z zamiarem jej niespłacania, czyli tzw. wyłudzenie.

Każde takie zawiadomienie jest indywidualnie rozpatrywane w toku czynności podejmowanych przez organy ścigania.

Windykator terenowy informując Panią o możliwości podjęcia takich kroków, nie popełnia przestępstwa. Natomiast inną sytuacją byłoby zachowanie windykatora, który mimo trudnej sytuacji zmuszał Panią do zapłaty, grożąc Pani.

Sama informacja o możliwości podjęciu kolejnych kroków prawnych w celu dochodzenia roszczenia nie stanowi znamion przestępstwa.

Sam kontakt z pracownikiem windykacji czy też wpuszczenie go do Pani domu jest dobrowolną decyzją, którą sama Pani podejmuje.

Zawierając umowy z bankiem, czy firmą pożyczkową, jesteśmy najczęściej od razu informowani w treści umowy o czynnościach windykacyjnych, które zostaną podjęte w przypadku braku terminowych płatności.

Sugeruję wystąpić do Spółki Profi Credit po przesłanie poniższych informacji:

  • aktualne saldo długu,
  • wykaz dokonanych wpłat,
  • wykaz kosztów mających wpływ na wysokość aktualnego długu,
  • kopie nakazu zapłaty oraz klauzuli wykonalności jeśli zostały wydane.

Może Pani też próbować zawrzeć ze Spółką ugodę. Ta jednak najczęściej proponuje ugodę w maksymalnie 4 ratach z blokadą narastających odsetek i odstąpieniem od kierowania sprawy dalej.

Oczywiście może Pani udać się do radcy prawnego lub prawnika z całą dokumentacją i zasięgnąć porady prawnej.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź choć trochę Pani pomogła.

Pozdrawiam
Robert

zastraszana odpowiedział 4 lata temu

Chodzi o straszenie przez profi credit. Straciłam prace i nie miałam jak spłacić pierwszej raty w profi credit. Teraz straszą mnie policja i prokuratura i chcą zgłosić sprawę o wyłudzenie. Dzwonią codziennie po parę razy dziennie, strasząc mnie a porozumieć się z nimi to jakiś żart. Co mam robić, bo czuje się zastraszana i nie wiem jak już z nimi rozmawiać.

Marta odpowiedział 4 lata temu

witam, mam problem z windykacją profi cedit, mogę raty płacić w wysokości nie wyższej niż 50 zł, czy warto do nich pisać pismo, a co zrobić, gdy się nie zgodzą? windykator straszy mnie policją i komornikiem i nachodzą mnie w domu, córka się boi i ja też, chyba im drzwi nie będę otwierać. Proszę o poradę.

perz odpowiedział 4 lata temu

Witam, problem mam taki, że nęka mnie Pan z firmy windykacyjnej Profi Credit, nęka mnie telefonami i w ogóle gdy odebrałam telefon, położył mnie i zaczął mi ubliżać… nawet skopiował moje zdjęcie z portalu społecznościowego i mi przysłał SMS-em. Co zrobić z tym faktem, ponieważ windykator z Profi Credit zaczyna nachodzić mnie w domu i planuje nachodzić mnie w pracy.

Rabell odpowiedział 4 lata temu

Witam.

Mam dość spory problem, pożyczyłem pieniądze od firmy ProfiCredit, była to kwota 2500 tysiąca zł. Później zaczęły się schody, miałem problemy finansowe i po około pół roku od niespłacania zadłużenia zauważyłem w banku, gdzie dostaje stały dochód, że jest wszczęta egzekucja komornicza, w której muszę oddać ponad 8 tysięcy złotych.

Gdy przyszedł mi przelew z wynagrodzenia za pracę, komornik zostawił mi 1680 zł na życie (kwota wolna od zajęcia), gdzie zarobiłem około 4 tysięcy, następnego miesiąca historia się powtarza, tylko że tym razem zarobiłem więcej.

Kwota, jaką oddałem już komornikowi, to jest około 5 tysięcy, a w banku widnieje dalej egzekucja na 6500 tysiąca. Dzwoniłem do Profi Credit miesiąc temu po pierwszej egzekucji i powiedzieli mi, że muszę spłacić 4700 na ich rachunek bankowy, wtedy wyślą pismo do komornika o umorzenie egzekucji.

Dodam, że pisma od komornika ani jednego nie otrzymałem. Co mam robić? mam rodzinę na utrzymaniu i ciężko mi przeżyć za 1680 zł. Czy komornik bezprawnie sobie wziął tyle pieniędzy? Dodam, że chciałem dogadać się z Profi Credit, ale chcą spłaty całej kwoty. Na dzień dzisiejszy nie wiem ile mam dokładnie u nich do spłaty. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Regina odpowiedział 4 lata temu

Witam, wzięłam kredyt w Profi Credit, którego nie mogę dalej w stanie spłacać, mam również inne kredyty, robię sprawę o upadłość konsumencką… Lecz Profi Credit nachodzi mnie poprzez przedstawicieli firmy windykacji p. Szopiński i straszy sądem, zatrzymaniem przez policję i prokuraturę, wiesza na drzwi kartki z ostrzeżeniami, chodzi po sąsiadach i nachodzi w pracy.

Przed chwilą był i chciał wtargnąć do mieszkania, przy tym głośno się zachowując i pchać drzwi. Proszę o pomoc i poradę co mam dalej zrobić w tej sprawie. Windykator twierdzi, iż wzięłam pożyczkę, podając nie prawdę w umowie. Dziękuję. Pozdrawiam Regina.

Adam odpowiedział 4 lata temu

Mam problem z firmom Profi Credit. Wzięłam pożyczkę, spóźniłam się 2 raty z powodu choroby, sprawa trafiła do sądu, sąd nakazał spłacić cały dług w wyszczególnionych ratach, spłaciłam raty regularnie. A pół roku później otrzymałam wiadomość od komornika, że zajmą mi konto.

Bo nie spłaciłam 98 zł a przez ten czas gdy według uprawomocnionego wyroku sadu spłacałam raty w wyznaczonym terminie, naliczono mi przez 16 miesięcy 1500 zł jak to możliwe? że według wyroku spłaciłam ten dług, a tu nadal coś do spłaty i komornik… jestem załamana czy ich prawo nie sięga?

anonim odpowiedział 4 lata temu

Dzień dobry, nęka mnie tel., nachodzi w pracy i straszy windykator z Profi Credit o wyglądzie bandyty. Nie wiem co robić, boję się odbierać tel. wychodzić z domu, boję się chodzić do pracy. Nie wiem, jak żyć dalej, boję się ich, nie wiem jak z nim rozmawiać.

Wzięłam 14 tys. kredytu, a on mi teraz mówią, że mam spłacać 35 tys. Jak się bronić przed windykatorem z Profi Credit? Błagam o pomoc.

doradca odpowiedział 4 lata temu

Witam, zaciągnęłam pożyczkę lichwiarską? w Profi Credit… 25 tys. a do spłaty mam ponad 60 tys. Prowizja ponad 20 tys. zł. rata przeszło 1200. Czy można cos z tym zrobić? Planuję wyjazd za granicę. Na razie płacę raty pożyczki terminowo, ale już nie daję rady. Czytałam o lichwie i zastanawiam się, czy taka umowa z taką prowizją nie narusza obyczajów? Bardzo proszę o informacje.

k.k. odpowiedział 4 lata temu

Dzień dobry, posiadam zadłużenie w Profi Credyt, mam wypowiedziana umowę pożyczki. Spłaciłam połowę zadłużenia, niestety po rozwodzie i utracie stałej pracy nie byłam w stanie dalej spłacać zadłużenia. Windykacja z Profi Credyt nachodzi mnie w domu i nęka SMS-ami straszącymi. Pan windykator jest bardzo niemiły – czasami wręcz chamski.

Straszy mnie egzekucją komorniczą w domu. Dzisiaj podał mój numer do instytucji pożyczkowej, bym u nich zaciągnęła pożyczkę na spłatę długu w Profi Credyt. Nie wiem co robić, bo jakąś część pieniążków uzbierałam i mogłabym wpłacić. Jestem zrozpaczona…

xx odpowiedział 4 lata temu

Witam. Uporczywe straszenie windykatorów z firmy Profi Credit. Od kilka miesięcy firma Profi Credit, u której mam dwa kredyty i których nie spłacam, ponieważ nie mam na całości raty, więc wpłaciłam po 100 zł, mimo to firma pożyczkowa wypowiedziała mi umowy obu kredytów, teraz uporczywy windykator non stop do mnie dzwoni i nachodzi mnie w domu, a teraz straszy, że przyjdzie do pracy… co mam robić?

agencja15 odpowiedział 4 lata temu

Czy na tym forum odpowiadają na zadane pytania rzeczywiście prawnicy? pytam o to, ponieważ moje wątpliwości budzą odpowiedzi udzielane przez pana o nicku Robert w odpowiedzi na pytania dotyczące firmy Profi Credit.

Ponieważ byłam ofiarą gróźb bezprawnych i uporczywego nękania ze strony Profi Credit, zostałam przez nich oszukana finansowo na znaczną kwotę.

Więc znam metody ich bezprawnych działań windykacyjnych polegających m.in. na fałszywym oskarżaniu i na wymuszaniu zapłaty lichwy – dlatego moje wątpliwości budzi to, co pisze w temacie Profi Credit windykacja, użytkownik o nicku Robert.

Zastanawiam się mianowicie czy przypadkiem nie jest on pracownikiem firmy Profi Credit, którą to firmę i jej działania znam doskonale.

Zawsze pozorują działania zgodne z prawem i w ten właśnie sposób oszukują finansowo swoich własnych klientów (dodam, że mam status pokrzywdzonej przez tę firmę na Prokuraturze Okręgowej w Bielsku – Białej).

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Dzień dobry,

na naszym forum piszą różne osoby i nie jesteśmy w stanie weryfikować każdego z osobna, kim jest i co robi.

Niemniej jednak mnie także wydaje się, że Pan Robert jest pracownikiem (może nawet windykatorem?) Profi Credit, przynajmniej jego wypowiedź w takim właśnie wybrzmiewa charakterze.

Judi odpowiedział 3 lata temu

Witam, od roku czasu jestem na ugodzie z windykatorem Profi Credit, lecz w tym miesiącu spóźniłam się z rata za każdym razem gdy windykator dzwoni lub pisze SMS, odpowiadam – wczoraj ponownie zadzwonił i powiedział, że go nic nie interesuje, mam wpłacić ugadaną kwotę ugody 200 zł mówiłam, że ciężka sytuacja nie stety rozmowa nic nie dała, powiedział, że kierownik windykacji pojedzie do moich rodziców – ja zapytałam, dlaczego do rodziców, a nie na adres, który podałam w umowie pożyczki, powiedział, że oni sobie wybierają miejsce, gdzie podjada i gdzie mają bliżej, poprosiłam o nr telefonu do kierownika, usłyszałam, że nie mogą podawać nr telefonu i nawet jak wpłacę tę ugodę to i tak pojadą na adres, a dłuższej rozmowie powiedział mi, że jak wpłaca ugodę to spróbuj go zablokować zapożyczyłam się u sąsiada na tą kwotę z rana zaraz wpłaciłam na ich konto szybkim przelewem, ale windykator już nie odbiera telefonu ani nie odpisuje czy jest sprawa załatwiona, czy dalej windykator podjedzie do rodziców  jak myślicie co z tego wyjdzie

Anna odpowiedział 3 lata temu

Witam,

windykator nie ma prawa nachodzić członków rodziny dłużnika – takie wielokrotne działanie może stanowić podstawę do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa stalkingu.

Jest to jedna z wielu niedozwolonych praktyk prowadzona przez spółkę Profi Credit – obok naliczania nadmiernych dodatkowych opłat przy udzielaniu umowy pożyczki, ponownego uruchamiania nowych pożyczek mimo braku złożenia wniosku o takiej udzielenie czy wypowiadanie umowy pożyczki pomimo braku spełnionych przesłanek. Jestem radcą prawnym i prowadziłam taką sprawę przeciwko tej spółce, także proszę walczyć w Sądzie.

Krynia odpowiedział 3 lata temu

Czy windykator może przyjeżdżać w niedziele i dopytywać sąsiadów gdzie pojechaliśmy? Ze dwa lata temu windykator z profit credit wszedł do naszego mieszkania bez pozwolenia, akurat byłam w ręczniku, wyszłam z wanny, w domu był mąż, krzyczał i wyzywał, zgłosiłam i przez około dwa lata go nie było, teraz w niedziele windykator z Profi Credit przyjechał, nie było nas w domu, dopytywał sąsiadów, gdzie jesteśmy i kazał przekazać, że wróci, boję się tego gościa, jestem w domu sama, bo mąż pracuje – nie wiem co zrobić.

Alicja15 odpowiedział 3 lata temu

Witam,

W Państwa temacie pt. Profi Credit windykacja widzę Państwa odpowiedź brzmiącą, cyt.: “Może Pani też próbować zawrzeć ze Spółką ugodę. Ta jednak najczęściej proponuje ugodę w maksymalnie 4 ratach z blokadą narastających odsetek i odstąpieniem od kierowania sprawy dalej.”

Otóż NIE, niestety Państwa informacja jest zdecydowanie sprzeczna ze stanem faktycznym. przykro mi, ale nie zbadaliście Państwo szczegółowo bezprawnych i typowych dla spółki Profi Credit jej działań przed udzieleniem przez Państwa odpowiedzi na pytanie osoby pytającej.

Ja – podobnie jak wielu klientów tej firmy – sześć lat temu zostałam fałszywie oskarżona o przestępstwo z art. 286 KK, chociaż to ja właśnie ze strony tego wierzyciela jestem ofiarą oszustwa finansowego. Mam od niedawna własny kanał na YouTube, na którym w oparciu o dowody udowadniam w jaki sposób działa ta firma.

Ostrzegam przed nią wszystkich. A to, że sześć lat temu w oparciu o świadomie fałszywe zeznania świadków Prokurator złożył akt oskarżenia przeciwko mnie, zamiast przeciwko tej firmie i zamiast przeciwko jej windykatorom, budzi poważne wątpliwości przyglądającej się przez trzy lata mojej sprawie telewizji, różnych dziennikarzy i prawników, a nawet Prokuratorów z miast innych, niż Olkusz. Dodam, ze w zbiorowym śledztwie prowadzonym w sprawie spółki Profi Credit pod sygn. V Ds 10/15 przez Prokuraturę Okręgową w Bielsku – Białej w oparciu o dokładnie ten sam materiał dowodowy mam od sześciu lat – obok kilkuset innych klientów firmy Profi Credit – status pokrzywdzonej.

Czyli układy i układziki, których dowodem może być to, że Policjantka z Olkusza na moją szkodę w swoich dwóch notatkach słuzbowych przekłamała rzeczywistą treść okazanego przeze mnie materiału dowodowego, doprowadzenie mnie przez organa ścigania do zamiaru samobójczego (Karta Medycznych Czynnosci Ratunkowych w aktach sprawy), a nawet usunięcie przez nieznanego mi sprawcę z akt prokuratorskich najważniejszych, skutecznie doręczonych przeze mnie do Prokuratury dowodów (co stanowi przestępstwo popełnione na moją szkodę), to tylko w kilku słowach opis mojej sytuacji. Zachęcam do subskrybowania mojego kanału na YouTube i np. do obejrzenia moich filmików pt.

Zdaniem Prokuratora jestem przestępca, bo nie zapłaciłam lichwy link https://youtu.be/lRqhfkOR9MA filmik pt. Profi Credit żądała ode mnie zapłaty fikcyjnych kosztów postępowania sądowego link https://youtu.be/TWx10ay-Rjg lub film pt. Magazyn Ekspresu Reporterów z moim udziałem w sprawie działań spółki Profi Credit link https://youtu.be/YoPhuff8zVs czy filmik pt. Ważny wyrok Sądu z Bielska – Białej z mojego powództwa przeciwko Profi Credit link https://youtu.be/cqAARBAT2OQ

Betty odpowiedział 2 lata temu

Alicja15 Mam również problemy z tą firmą, a teraz jestem po przesłuchaniu na komendzie policji z powodu art. 286 kk. (niby oszustwo). Powiem krótko: byłam wieloletnią klientką tej firmy. Spłacałam regularnie raty pożyczek, które jak się okazało wiele lat później (czyli teraz) były na nieuczciwych i na bezprawnych zasadach.

Los zgotował dla mnie galimatias życiowy i wrzucił mnie do worka sytuacji bez wyjścia. Przestałam spłacać zobowiązania i zaczęły się  batalie windykacji, które przechodziły wszelkie granice. Zaczęły się również sprawy sądowe.

Miałam dwie pożyczki w Profi Credit. Jedną z nich wygrałam, a druga wpadła w wyniku przydziału losowego w ręce sędziny żywcem stojącej za tą firmą. Pani sędzina wydała nakaz zapłaty z podwójnymi odsetkami maksymalnymi za okres po wypowiedzeniu umowy, uznała weksel..

I tą sama sędzina rozpatrywała mój sprzeciw…wiadomo, stała przy swoim. Apelację również przegrałam. Profi Credit wg sądu I i II instancji jest firmą uczciwą i jak ja śmiałam nie spłacać??? No to teraz można się domyśleć, co mnie czeka i jakie koszta.

A na uzupełnienie słodkiej wizji egzekucji komorniczej zostałam wezwana na policję… Jestem po prostu mocno zawiedziona wyrokami, niesprawiedliwym sądem. Jestem przy okazji zrujnowana i bezsilna. Przy okazji nie podoba mi się fakt, iż umowa pożyczki nie zawiera danych które ja podawałam (dopiero z akt sądowych przyjrzałam się, co tak naprawdę tam widnieje!!).

Tak więc sytuacja jest nieciekawa, wręcz tragiczna. Nie mam pojęcia co teraz zrobić. Jak udowodnić, że nie jestem oszustką. Jeśli prokuratura będzie myśleć kategoriami pani sędziny która wydala nakaz, to czeka mnie może nawet i więzienie :(((.

Chciałabym zrobić wszystko, aby firma tą była sprawiedliwie ukarana za krzywdy tysiąca osób podobnych do mnie i w podobnej sytuacji. Jak walczyć z lichwą, jak do tego podejść, gdzie szukać pomocy i poparcia?? Jak udowodnić, że oszustami są oni (czyli) Profi Credit?????  DOŚĆ ŻEROWANIA NA LUDZKIEJ KRZYWDZIE. !!