Raport BIK – co zonacza status "Transakcja zamknięta" ?

Kategoria: BIKRaport BIK – co zonacza status "Transakcja zamknięta" ?
dwe zapytał 6 miesięcy temu

Witam!

Wygenerowałam raport BIK i próbuję go zrozumieć. Niektóre pożyczki, które wzięłam mają status “transakcja zamknięta” – czy wie Pani – co to oznacza? Nie spłaciłam tych pożyczek (z tego co pamiętam), wiec, dlaczego mają status zamkniętych? Czy to oznacza, że nie muszę się nimi martwić?

Dziękuję z góry za pomoc!
Marta

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam serdecznie,

wydaje się, że jeśli w raporcie BIK, który Pani wygenerowała, część zobowiązań posiada statut zamkniętych, to faktycznie są to już spłacone kredyty i pożyczki. Jednakże z uwagi na opóźnienia w ich spłacie wynoszące ponad 60 dni oraz dopełnienie przez kredytodawców (banki i inne instytucje finansowe) obowiązku poinformowania Pani o chęci przetwarzania danych, informacje na ich temat nadal widnieją w BIK.

Jeśli ma Pani wątpliwości w tym temacie, radzę jeszcze raz przeanalizować wygenerowany raport. W części dotyczącej zobowiązań zamkniętych należy szukać informacji dotyczących daty, kiedy zostały one spłacone. Dla każdego kredytu oddzielnie powinna Pani znaleźć szczegółowe dane dotyczące poszczególnych rat oraz tak jak już napisałam daty, kiedy kredyt został zaksięgowany, jako spłacony.

Jeżeli nie potrafi Pani właściwie przeanalizować raportu, może Pani podjąć kontakt z działem obsługi klienta BIK. Biuro Informacji Kredytowej oferuje wsparcie merytoryczne przez Centrum Obsługi Klientów telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz tradycyjnie, czyli listownie.

Twoja odpowiedź