Uciążliwy sąsiad w bloku i szczekający pies

Kategoria: Wzór pismaUciążliwy sąsiad w bloku i szczekający pies
Ilona S. zapytał 9 miesięcy temu

Dzień dobry, moim problemem jest uciążliwy sąsiad w bloku i pies, który szczeka cały czas, przed chwilą pobrałam wzór pisma na uciążliwego sąsiada, ale mam pytanie, czy coś jeszcze w nim uwzględnić.

Opis sytuacji: w mieszkaniu obok mieszka chłopak z psem, który pod jego nieobecność cały czas szczeka i wyje. Jeśli lokatora nie ma na noc w mieszkaniu, z sąsiadami mamy nieprzespane noce z powodu tego hałasu.

Rozmowy z nim nic nie dają, twierdzi, że szkoli psa i więcej nic nie jest w stanie zrobić. Wcześniej już były na niego skargi do administracji z powodu głośnych imprez. Imprez już nie ma, ale to szczekanie psa wyprowadza nas z równowagi. Na jakie art. można jeszcze się powołać przy składaniu skargi na sąsiada do administracji? Ilona S.

6 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Pani Ilono,

skarga na sąsiada powinna przede wszystkim zawierać opis zaistniałych sytuacji. Dlatego należy odnieść się do częstotliwości naruszenia miru domowego w nocy. Wzór skargi na sąsiada zamieszczam poniżej:

Skarga na uciążliwego sąsiada wzór

Skarga zbiorowa na sąsiada wzór

Wydaje mi się, że warto napisać, jak często pies zostaje na noc sam i że wówczas przez długi czas ujada, a jego szczekanie słychać na całej klatce schodowej.

Należy również dodać, że próby porozumienia się z właścicielem psa nie przyniosły żadnego rezultatu, a sytuacja jest kłopotliwa i nieprzyjemna nie tylko dla Państwa, ale również dla zwierzaka, który ujada najprawdopodobniej dlatego, że się męczy, tęskniąc za swoim panem.

Można również dodać, że sytuacją psa być może powinny zająć się odpowiednie służby, bowiem w Państwo mniemaniu dochodzi nie tylko do naruszenia zasad przewidzianych w art. 51 kodeksu wykroczeń, ale również zasad współżycia społecznego, które nakładając na właścicieli zwierząt takich działań, by te nie zakłócały ciszy i spokoju sąsiadów.

Można również dodać, że jeśli spółdzielnia nie podejmie stosownych działań, zostanie złożona skarga na Policję oraz do organizacji zajmujących się ochroną praw zwierząt.

Oprócz opisu stanu faktycznego warto przygotować listę sąsiadów, którzy podpiszą się pod niniejszą skargą. Proszę pamiętać, że im więcej osób/lokatorów dołączy się do skargi tym większa szansa na to, że spółdzielnia zajmie się sprawą na poważnie.

Kazus odpowiedział 8 miesięcy temu

Witam! mam ten sam problem: szczekający pies w bloku gdzie to zgłosić można? sąsiedzi z góry kupili sobie pieska kilka miesięcy temu, od tego czasu nie ma chwili ciszy! szczekający pies w bloku to chyba nie jest dobry pomysł, szczególnie że oboje wychodzą na 8-9 godzin do pracy, a piec szczeka podczas ich nieobecności, bo prawdopodobnie tęskni? mówiłam im tak pół żartem pół serio, że to kiepski pomysł i że pewnie my sąsiedzi nie będziemy mieli chwili ciszy, ale jakoś sobie sąsiedzi nie wzięli tego do serca. Co mogę/możemy zrobić? gdzie to zgłosić? brak mi siły na to wszystko…

dynamos odpowiedział 8 miesięcy temu

Szczekanie psa za ścianą potrafi wyprowadzić z równowagi, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dużym psem o donośnym głosie :/ wynajmowaliśmy kiedyś takie mieszkanie, po dwóch miesiącach przeprowadziliśmy się… szczekający pies w mieszkaniu to nie lada problem, nie ma jak z tym walczyć…

Dzingson odpowiedział 7 miesięcy temu

Mam problem z uporczywymi sąsiadami i chcę napisać pismo do spółdzielni i nie mam do tego głowy jak takie pismo napisać, proszę o poradę. Liczę też na pomoc i jakieś podpowiedzi.
Pozdrawia serdecznie.

Wioletta odpowiedział 5 miesięcy temu

Mamy problem z sąsiadami, którzy wynajmują mieszkanie na parterze i mają trzy psy, które notorycznie ujadają na wszystko i wszystkich. Chcemy z sąsiadami napisać pismo do zarządu wspólnoty o pomoc w rozwiązaniu problemu. Psy nie są wyprowadzane tylko załatwiają potrzeby fizjologiczne w ogródku. Smród ogromny do tego niektórzy sąsiedzi mają niemowlęta i uczące się zdalnie dzieci, które w tej sytuacji nie mogą spać ani się uczyć. Nie mówię już o zwykłym odpoczynku
Proszę o wzór takiego pisma do zarządu

Fiola odpowiedział 4 miesiące temu

U mnie też problemem jest uciążliwe szczekanie psa w nocy, mieszkam w bloku, odgłos szczekania niesie się w całym bloku, chcemy zgłosić zbiorową skargę na sąsiada który trzyma tego psa.

Twoja odpowiedź