Umorzenie długu za pobyt w szpitalu (nie byłem ubezpieczony)

Forum prawneKategoria: DługiUmorzenie długu za pobyt w szpitalu (nie byłem ubezpieczony)
AvatarPudzio06 zapytał 9 miesięcy temu

Dzień dobry,

zwracam się do pani z ogromną prośbą o doradzanie w mojej sprawie, nie wiem jak a w szczególności do kogo mam wystosować pismo z prośbą o umorzenie długu.

Moja sprawa wygląda następująco: ze względów zdrowotnych byłem 2 razy transportowany do szpitala, gdzie robiono mi badania, niestety nie byłem ubezpieczony, wystawione przez szpital 2 faktury zostały przesłane pod adres, w którym już nie przebywałem, więc niestety nie zostały zapłacone.

Wczoraj otrzymałem pozew w postępowaniu upominawczym od szpitala o zapłatę kwoty 1131.31 jak również pismo z sądu z Wydziału Cywilnego Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym w terminie dwóch tygodni należności wobec szpitala albo wniósł sprzeciw.

Niestety nie jestem w stanie zapłacić tego zadłużenia nawet rozłożonego na raty, ponieważ na chwilę obecną jestem osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Urzędzie Pracy nie posiadam również żadnych środków do życia, a wiadomo, że odsetki i zadłużenie z dnia na dzień rośnie, więc proszę o pomoc do kogo i jakie pismo mogę wystosować z prośbą o umorzenie tego zadłużenia tak, ażeby uniknąć dalszych nieprzyjemności odsetek i kar.

Za co z góry dziękuję.

Twoja odpowiedź