Wniosek o wydanie odpisu wyroku o alimenty WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o wydanie odpisu wyroku o alimenty WZÓR
dew2 zapytał 2 lata temu

Jak napisać wniosek o wydanie odpisu wyroku o alimenty? Potrzebuję do ZUS-u i Urzędu pracy dowód na wysokość przyznanych przez sąd alimentów, Pani w UP powiedziała, że najlepiej jeśli dostarczę odpis wyroku zasądzającego alimenty.

Najlepiej jak by to był odpis z pieczątką prawomocności, ile kosztuje wyciągnięcie takiego odpisu? czy mogę dodatkowo prosić o wzór wniosku o wydanie odpisu wyroku o alimenty?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Gotowy do wypełnienia wniosek o wydanie prawomocnego wyroku o alimenty pobierzesz poniżej:

Wniosek o wydanie odpisu wyroku o alimenty wzór

wniosek-o-wydanie-odpisu-wyroku-o-alimenty-wzor-pdf-doc

Wniosek o wydanie odpisu wyroku o alimenty wzór

Dzień dobry,

w ostatnim czasie wysokość opłat sądowych znacznie wzrosła, dlatego za odpis wyroku zasądzającego alimenty trzeba dziś zapłacić 20 zł.

Opłatę tę należy uiścić wraz ze złożeniem wniosku w biurze podawczym sądu. Można również wykonać przelew, w tytule wpisując, że jest to opłata sądowa za odpis wyroku. Dodam, że w tytule wpłaty warto podać sygnaturę akt sprawy, której wniosek dotyczy.

Opłatę można również uiścić w tzw. znakach skarbowych, które są dostępne w urzędach, niektórych bankach, a także w specjalnych urządzeniach mobilnych. Wygodną formą płatności jest system e-Płatności (portal e-Płatności), który znajdziesz w internecie pod adresem https://oplaty.ms.gov.pl/

Wyjaśnię, że bez względu na to, czy złożysz wniosek o doręczenie odpisu wyroku na adres zamieszkania, czy zobowiążesz się do odebrania dokumentu w siedzibie sądu, opłata sądowa nie ulegnie zmianie, ponieważ koszty doręczenia nie obciążają stron.

Dodam również, że przed złożeniem odpisu wyroku w urzędzie, zadbaj o zrobienie dla siebie kserokopii w wersji papierowej lub elektronicznej.

Musisz również wiedzieć, że możesz prosić w urzędzie o zwrot odpisu – urzędnicy mogą bowiem przygotować dla siebie kopie wyroku i poświadczyć za zgodność z oryginałem, a Tobie zwrócić odpis.