Wypowiedzenie umowy First Data wzór

Kategoria: Wzór pismaWypowiedzenie umowy First Data wzór
Monika zapytał 3 miesiące temu

Witam, mam na imię Monika i chcę zapytać o wypowiedzenie umowy First Data. W 2019 roku podpisałam umowę z firmą First Data na terminal płatniczy, aby klienci w moim sklepie mogli płacić kartą (czasem pytali o możliwość płacenia zbliżeniowo). Umowę miałam na rok, a minęły już trochę więcej czasu i umowa nadal obowiązuje. Chciałabym zrezygnować z terminala teraz i wysłać wypowiedzenie umowy.

Z tego co wyczytałam, obowiązuje mnie 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Chciałabym się upewnić, czy bez żadnych konsekwencji mogę rozwiązać umowę z First Data? na różnych forach piszą ludzie, że dostali karę od First Data za wcześniejsze rozwiązanie umowy, co będzie ze mną gdy złożę wypowiedzenie umowy już po okresie kontraktu?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 miesiące temu

Witam serdecznie,

aby poznać swoje prawa i obowiązki, jako klienta firmy First Data należy sięgnąć do zapisów umowy. Jeśli jest to umowa w formie pisemnej, należy szukać informacji dotyczących czasu jej trwania, kontynuowania umowy po upływie terminu, na jaki została zawarta oraz sposobu i terminu wypowiedzenia współpracy.

Ja niestety nie znając treści tych zapisów (zgodnie z przepisami strony mogą w sposób elastyczny formułować zakres swoich praw i obowiązków) nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania.

Mogę jednak napisać, że większości umów podobnego zawieranych jest na czas określony, np. jeden rok. W okresie tym nie warto rezygnować z usługi, ponieważ można narazić się na koszty w postaci kary umownej.

Po upływie terminu obowiązywania umowy, jeśli usługobiorca nie wypowie umowy, może ona zostać automatycznie przedłużona na czas nieokreślony. Wówczas można taką umowę wypowiedzieć bez obawy o dodatkowe koszty, jednak z zachowaniem terminów wypowiedzenia – może to być miesiąc, dwa, a nawet trzy.

Dlatego jeśli nie wiesz, jakie terminy Cię obowiązują, należy sięgnąć do umowy lub wykonać telefon do firmy First Data, od której dzierżawisz terminal.

W rozmowie z konsultantem zapytaj, jaki jest termin wypowiedzenia, czy rezygnacja z dalszej współpracy wiąże się z obowiązkiem pokrycia dodatkowych kosztów oraz, czy rezygnację należy złożyć na piśmie, czy jednak można dokonać zgłoszenia telefonicznie lub drogą mailową.

Poniżej zamieszczam gotowy do pobrania wzór wypowiedzenia umowy terminala First Data:

Wzór wypowiedzenia umowy najmu terminala

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź