Zajęcie wynagrodzenia przez komornika bez powiadomienia?

Forum prawneKategoria: KomornikZajęcie wynagrodzenia przez komornika bez powiadomienia?
biuro zapytał 4 lata temu

W dniu dzisiejszym dostałam od firmy, w której pracuję informację, że komornik zajmuje mi wynagrodzenie. Ja nie dostałam od komornika żadnego powiadomienia. Kadrowa pokazała mi to i okazuje się, że komornik wysyła korespondencję na pewno na mój stary adres, gdzie nie mieszkam od 7 lat.

Jestem w trakcie rozmów, aby podpisać ugodę z wierzycielem. Potrzebuję trochę czasu, żeby to dopiąć. Komornik szaleje. Co mogę zrobić, żeby przynajmniej na 2 tygodnie do czasu podpisania ugody zatrzymać egzekucję?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj serdecznie,

niestety tu wiele zależy od wierzyciela. Podajesz, że decyduje się on na podpisanie ugody, a z drugiej strony zaangażował już komornika, czyli jednak ugoda nie jest pewna, a podjęte negocjacje z wierzycielem wcale nie odwiodły wierzyciela od złożenia wniosku egzekucyjnego.

Musisz wiedzieć, że skoro komornik otrzymał wniosek egzekucyjny, musi podjąć pewne kroki. Pierwszym z nich jest wyszukanie majątku dłużnika. Odnalezienie kont bankowych dłużnika oraz jego pracodawcy nie jest trudne, dlatego do zajęcia pensji doszło tak szybko.

Jeśli chcesz zatrzymać komornika, musisz o tym rozmawiać z wierzycielem, bo tylko on może złożyć wniosek o zawieszenie egzekucji.

Podejmij więc starania, by do ugody doszło jak najszybciej, dzięki czemu wierzyciel będzie musiał umorzyć toczące się wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne.

Piszesz, że korespondencja od komornika nie dotarła do Ciebie, bowiem posługuje się on nieaktualnym już adresem. Wydaje mi się, że w Twoim interesie będzie zaktualizowanie danych i wskazanie organowi egzekucyjnemu właściwego adresu. Tylko w ten sposób będziesz miała dostęp do informacji, co dzieje się w Twojej sprawie.