Złożenie wniosku o zawieszenie egzekucji ZUS

Forum prawneKategoria: DługiZłożenie wniosku o zawieszenie egzekucji ZUS
AvatarPokrywka K. zapytał 8 miesięcy temu

Złożenie wniosku o zawieszenie ZUS egzekucji, która jest w trakcie, staranie się o umorzenie egzekucji ZUS, wypełnienie dokumentów do ZUS. Proszę o poradę co robić.

Czy jest możliwość prowadzenia sprawy tzn. złożyć dokumenty itd.? Sama nie dam rady, dług duży 60 tysięcy, ale spłacany co miesiąc 1,5 tys.

W tej chwili nie mogę tyle płacić, mąż nie pracuje, firma na niego.

2 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 8 miesięcy temu

Witam Panią,

niestety nie zajmujemy się stricte prowadzeniem spraw administracyjnych i sądowych. Mogę jedynie podpowiedzieć Pani, co można zrobić oraz zaproponować pobranie udostępnianych przez nas wzorów, które mogą okazać się pomocne w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Rozumiem, że macie Państwo zadłużenie w stosunku do ZUS prawdopodobnie z prowadzonej wcześniej działalności gospodarczej i że zmiana okoliczności spowodowała, że nie jesteście Państwo w stanie dalej wywiązywać się z zawartego porozumienia.

Jeśli tak jest, to należy umówić się na spotkanie z kompetentnym pracownikiem ZUS i przedstawić mu swoje trudności. Po analizie sytuacji być może to właśnie pracownik ZUS podsunie Państwu najlepsze rozwiązanie.

Oczywiście wśród dostępnych opcji będzie wniosek o modyfikacje zawartej poprzednio ugody i obniżenie płatności ustalonych rat.

Jeśli ugoda jeszcze nie miała miejsca, należy wyjść z taką propozycją, składając wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego i ustalenie spłaty ratalnej zadłużenia zgodnie z Państwa możliwościami. Proszę wskazać taką kwotę, z której będziecie Państwo mogli się wywiązać.

Wniosek o wstrzymanie lub zawieszenie egzekucji komorniczej

Wniosek-o-wstrzymanie-zawieszenie-egzekucji-komorniczej-wzor
Wniosek o wstrzymanie/zawieszenie egzekucji komorniczej

Sprawa jest dość pilna, bo ZUS dość szybko działa, dlatego proszę zdobyć się na jeszcze odrobinę zaangażowania i zająć się problemem bez zbędnej zwłoki.

Powodzeniem!

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 8 miesięcy temu

Jeśli spłacaliście Państwo dług w ZUS-ie systematycznie co miesiąc, to ZUS powinien spojrzeć na Państwa przychylnym okiem. Udanie się do naczelnika lokalnego urzędu skarbowego będzie najlepszym pomysłem. Warto na spotkanie wziąć dokumenty potwierdzające pogorszenie się Państwa sytuacji finansowej.

Twoja odpowiedź