Co warto wiedzieć o Paysafecard?

Płatności przy pomocy karty kredytowej znacznie ułatwiają życie. Obecnie jednak, w dobie Internetu coraz większą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo danych, zwłaszcza danych rachunku bankowego. Płatności online są niezwykle wygodne i mało kto potrafi zupełnie się bez nich obejść.

Jednocześnie jednak należy pamiętać, że w Internecie nie tylko nic nie ginie, ale także łatwo można zostać oszukanym czy okradzionym. Przeprowadzanie odpowiedzialnych i w efekcie maksymalnie bezpiecznych płatności jest niezbędne dla każdego, kto lubi zakupy online.

Jednym z ciekawych sposobów na zabezpieczenie swoich płatności jest Paysafecard. Na czym polega to rozwiązanie i jak go używać? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym jest Paysafecard?

Paysafecard

Paysafecard to jedno z ciekawych rozwiązań w zakresie płatności. Osoby, które regularnie kupują przez Internet mogły szybko zauważyć, że obecnie często jako formę płatności w sklepach internetowych można wybrać właśnie to rozwiązanie.

Pozwala ono na płacenie w sklepach internetowych bez względu na walutę, co więcej, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ nie wymaga podawania danych konta bankowego czy karty kredytowej.

Paysafecard nazywa się także kartą przedpłaconą, ponieważ wymaga ona doładowania. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie to nie jest jednorazowe. Oznacza to, że jeżeli na karcie znajduje się więcej środków, niż zostało wykorzystanych do płatności, można użyć jej po raz kolejny.

Gdzie można kupić Paysafecard?

Paysafecard nie można niestety kupić na dowolną kwotę. Obecnie sprzedawane są takie o wartości 20, 30, 50, 100 i 200 zł. Obecnie Paysafecard dostępny jest za gotówkę w Polsce w wielu punktach, dzięki czemu każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, ma szansę na wykorzystanie tej formy płatności.

Wśród punktów sprzedaży Paysafecard warto wymienić przede wszystkim:

  • sklepy spożywcze, takie jak Żabka, Polo Market czy Delikatesy Centrum,
  • sklepy z RTV i AGD, na przykład Media Expert czy Media Markt,
  • kioski, między innymi Ruch czy Kolporter,
  • stacje benzynowe, na przykład Lotos,
  • wszelkiego rodzaju sklepy internetowe, pozwalające na doładowanie karty przedpłaconej bez wychodzenia z domu.

Jak używać karty przedpłaconej?

Z Paysafecard można korzystać na dwa sposoby: bez rejestracji oraz z rejestracją. Pierwsza opcja zakłada zakupienie papierowej karty w punkcie sprzedaży. Znajduje się na niej 16-znakowy kod.

W momencie dokonywania zakupu należy wybrać Paysafecard jako formę płatności i wpisać ów kod. Płatność z rejestracją zakłada założenie konta w serwisie Paysafecard. W takiej sytuacji nie jest potrzebny kod.

Do płacenia wykorzystywane są dane konta, czyli hasło i nazwa użytkownika. Rzecz jasna, konto to musi być doładowywane. Podczas używania warto jednak dokładnie przeczytać regulamin usługi. Zdarza się, że za brak aktywności naliczana jest opłata, podobnie jak w przypadku karty kredytowej.

Z tego powodu warto wiedzieć, jak często i na jakie kwoty należy wykonywać płatności, aby nie musieć płacić dodatkowej opłaty. W Google Play można znaleźć także ciekawą aplikację, która pomoże kontrolować niewykorzystane środki na karcie. Zdecydowanie warto z niej skorzystać, aby ułatwić sobie bezpieczne płatności na całym świecie.

Dlaczego warto wyposażyć się w karty przedpłacone?

Paysafecard to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na maksymalnym zabezpieczeniu swoich pieniędzy i danych podczas wykonywania płatności przez Internet. Obecnie ryzyko przestępstw w Internecie, czyli cyberprzestępstw jest niezwykle wysokie.

Trudno rozpoznać, które strony są faktycznie godne zaufania. Nic zatem dziwnego, że wiele osób obawia się podawać danych swojej karty kredytowej na każdej stronie, na której dokonuje się zakupów. Rozwiązaniem tego problemu jest Paysafecard.

To w pełni bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie ryzyka padnięcia ofiarą cyberprzestępstwa. Paysafecard pozwala na spokój ducha i pewność, że pieniądze z konta bankowego są maksymalnie zabezpieczone. Z tego powodu zdecydowanie warto wyposażyć się w kartę przedpłaconą.

Gdzie przydać się może Paysafecard online?

Paysafecard przydaje się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest dokonanie płatności przez Internet. To nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie gwarantuje, że pieniądze na koncie nie zostaną skradzione przez internetowego przestępcę. Warto pamiętać, że dzięki płaceniu przy pomocy karty przedpłaconej można także znacznie lepiej kontrolować swoje zakupy w sieci.

Dzieje się tak, ponieważ Paysafecard posiada ograniczenie wysokości dokonywanej płatności – najwyższa kwota, jaką można opłacić przy pomocy jednej karty wynosi 200 zł.

Dzięki temu można lepiej kontrolować ilość dokonywanych zakupów, a nawet powstrzymywać się przed wydawaniem zbyt dużych pieniędzy za jednym zamachem. Zdecydowanie warto wykorzystać to bezpieczne rozwiązanie i zadbać o odpowiedzialne płatności w sieci już dziś.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze