Czy konsolidacja chwilówek to dobre rozwiązanie?

Długi spowodowane większą ilością chwilówek to problem, z którym zmierzył się niejeden pożyczkobiorca. O ile samo uzyskanie pożyczki krótkoterminowej jest proste, tak jej spłata może przysporzyć kłopotów.

Z odsieczą przychodzi wtedy konsolidacja chwilówek, czyli produkt finansowy łączący pożyczki krótkoterminowe w jedno zobowiązanie. Dowiedz się, czy konsolidacja chwilówek może pomóc również Tobie.

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył problemu długów, wie, jak stresujące są to okoliczności. Każdy telefon, list czy dzwonek do drzwi powodują niepokój i wyobrażenia o kolejnym upomnieniu, wezwaniu do zapłaty i wizycie komornika. Takie kłopoty często spowodowane są chwilówkami, czyli pożyczkami krótkoterminowymi.

Czy konsolidacja chwilówek to dobre rozwiązanie

Wprawdzie możemy z ich pomocą bardzo szybko uzyskać pieniądze, jednak spłata zobowiązania musi nastąpić w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni. Wystarczy jednak wtedy dokonać konsolidacji chwilówek – https://splatapozyczek.pl/konsolidacja-chwilowek/. Jej celem jest pomoc dłużnikowi w spłacie krótkoterminowych zobowiązań. Zmiana warunków spłaty powoduje bowiem, że dług przestaje być tak uciążliwy. Na czym dokładnie to polega? Sprawdź!

Jak działa konsolidacja chwilówek?

Wbrew pozorom zasada działania konsolidacji chwilówek jest całkiem prosta. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku jak w przypadku standardowego kredytu. Różnicą jest to, że musimy wskazać zobowiązania, które chcemy spłacić z pomocą produktu, o który się ubiegamy. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej długi są spłacane przez kredytodawcę. Możliwą opcją jest również przelew na konto kredytobiorcy, który sam dokonuje spłaty chwilówek w wyznaczonym terminie.

Cała kwota pozyskana w ramach konsolidacji chwilówek wraz z odsetkami rozkładana jest na raty. Ilość rat zależy od preferencji kredytobiorcy – zwykle banki i inne instytucje finansowe oznaczają możliwy zakres trwania okresu kredytowania. Warto poważnie zastanowić się nad ilością rat, ponieważ wpływa ona na wysokość pojedynczej miesięcznej płatności dla banku.

Zalety konsolidacji chwilówek

Dlaczego warto postawić na konsolidację chwilówek? Ponieważ jest to wygodna i bezpieczna opcja, która umożliwia wyjście ze spirali długów. Wszystko dzięki zmianie warunków spłaty. Kwoty zadłużenia nie musimy bowiem spłacać w całości, lecz zostaje ona zamieniona na znacznie niższe raty. Konsolidacja chwilówek nie musi być drogim rozwiązaniem.

Kluczem do niskich kosztów takiej procedury jest dokładna analiza dostępnych na rynku możliwości. Po sprawdzeniu dostępnych opcji i zweryfikowaniu ich kosztów jesteśmy w stanie wyselekcjonować najtańszy wariant. Oprócz tego możemy negocjować opłaty za udzielenie takiego kredytu.

Formalności nie powinny stanowić problemu – zwykle wystarczy nam dowód tożsamości, dokumenty potwierdzające posiadanie zadłużenia, przedłożenie zaświadczeń od pracodawcy lub wyciągu z konta bankowego. W niektórych przypadkach potrzebne może być także dodatkowe zabezpieczenie konsolidacji np. w postaci ubezpieczenia zobowiązania. Cała procedura nie trwa długo, zatem jeśli zależy nam na szybkim uporaniu się z zadłużeniem, to konsolidacja chwilówek bez wątpienia będzie dobrym wyjściem z sytuacji.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze