Dla kogo przeznaczony jest faktoring online

Faktoring online jest usługą finansową dedykowaną dla wszystkich firm. Dzięki niej firma może wystawiać faktury z długim terminem płatności bez martwienia się o płynność finansową i to kiedy otrzyma pieniądze. Od razu trafią one na wskazane konto bankowe. Faktury z odroczonym terminem płatności to prawdziwa ulga dla wielu przedsiębiorców.

Usługi finansowania faktur pozwalają im wykazać się większą konkurencyjnością na rynku, a poza tym firma nie będzie miała problemów z zatorami płatniczymi. Sprawdź, dlaczego usługi faktoringowe mogą być idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Usługi faktoringu online to propozycja dla firm, które chcą zaoferować swoim klientom długie terminy płatności faktur, ale z przyczyn finansowych nie za bardzo mogą sobie na to pozwolić. W skrócie można powiedzieć, że jest to błyskawiczna wymiana faktury na gotówkę, przy jednoczesnym zachowaniu ustalonego wcześniej terminu płatności dla stałych odbiorców.

Dla kogo przeznaczony jest faktoring online

Firma faktoringowa zapewnia, że faktoring online nie wymaga zbędnych formalności. Gwarantuje przejrzyste warunki współpracy. Oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb danej firmy.

Podjęcie decyzji o współpracy wymaga podpisania umowy, ale często można to zrobić online z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Przedsiębiorstwo nie musi się martwić ryzykiem niewypłacalności kontrahenta, gdyż transakcje są ubezpieczone.

Komu najbardziej potrzebne jest finansowanie faktur z długim terminem płatności?

Analizując historię faktoringu, można odnosić wrażenie, że usługa ta była potrzebna od zawsze. Jej pierwotne formy wywodzą się z czasów starożytnych. Rozwój faktoringu miał miejsce w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Unormowania zasad funkcjonowania firmy faktoringowej domagał się ówczesny handel. Faktoring przywędrował do Europy w XX wieku. Jeśli chodzi o Polskę, pierwsze finansowanie sprzedaży miało miejsce dopiero o 1989 roku. W tamtym czasie usługa nie była oferowana dla każdego przedsiębiorcy. Obecnie jest zupełnie inaczej.

Każda firma może złożyć wniosek online i zapewnić sobie płynność finansową. Nie zwlekaj, już teraz zamień faktury na realne pieniądze. Przekonaj się, jak działa faktoring i w jakim stopniu faktycznie może pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Jeśli wystawiasz faktury, możesz już teraz rozmawiać ze swoimi klientami o tym, że mogą otrzymać dłuższy termin płatności. Przekaż dobre informacje stałym klientom. Odbiorca faktury musi być poinformowany o faktoringu. Musi wyrazić na faktoring zgodę, przy czym twoi kontrahenci nie ponoszą kosztów związanych z usługą faktoringu.

Przy okazji możesz sprawdzić, czy masz szansę na to, by za pomocą faktoringu płacić bieżące zobowiązania. Jeśli nadal nie masz pewności, zdecyduj się na usługę jednorazową. Przetestujesz w ten sposób zalety faktoringu online. Przekonasz się, że są one świadczone na najwyższym poziomie.

Dla kogo usługi finansowania faktur i faktury z odroczonym terminem płatności?

Z innowacyjnym faktoringiem online jest tak, że jest on przeznaczony dla małych firm, średnich przedsiębiorców i dużych firm. Usługa nie przewiduje żadnych ograniczeń branżowych. W momencie finansowania faktury sprawdzana jest jedynie sytuacja finansowa kontrahentów firmy, czyli klientów korzystających z dłuższych terminów płatności.

Co do finansowanej wystawionej faktury, nie może ona być przeterminowana. Mogą być ustawione limity faktoringowe. To jest standardowa procedura. Mając różnych klientów, możesz mieć do czynienia z nieterminowymi płatnościami. Jeśli klient nie spłaci zobowiązania, obecnie możesz skorzystać z darmowego ubezpieczenia. Możesz też skorzystać z usług pomocnych w odzyskaniu należności.

Nasi konsultanci mogą odpowiedzieć na wszelkie zadawane pytania, gdy już teraz potrzebujesz gotówki za wystawioną fakturę. Podpisując umowę, wystawiasz fakturę, otrzymujesz zapłatę w ramach faktoringu i dostarczasz towar własnym transportem lub za pomocą firm spedycyjnych, lub kurierskich. W każdej chwili możesz zgłosić fakturę.

Faktoring online, czyli sposób na lepszy biznes

Płynność finansowa jest bardzo ważna dla każdej firmy. Bez zasobów pieniężnych nie da się normalnie funkcjonować na rynku. Trzeba mieć pieniądze na przykład na wypłaty dla pracowników, zobowiązania podatkowe, składki ZUS, zakupy produktów i usług, czynsz, media, podatek od nieruchomości i paliwo. Lista firmowych potrzeb może być bardzo długa.

W dzisiejszych realiach gospodarczych klienci mogą obawiać się składania zamówień, gdy jest krótki termin płatności faktury, obowiązuje przedpłata lub płatność gotówkowa w chwili odbioru zamówienia.

Faktoring online w 5 minut pozwala rozwiązać tego typu problem. Dla każdej ze stron umowy ważna jest najkorzystniejsza formuła współpracy. Jeśli klient nie będzie z niej zadowolony, to może przejść do konkurencji, która zaproponuje mu bardziej elastyczne warunki nabywania produktów i usług.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze