Była żona podkrada pieniądze z mojego konta

Forum prawneKategoria: DługiByła żona podkrada pieniądze z mojego konta
Aleksandr zapytał 4 lata temu

Witam,

sytuacja jest tak, że od mojego obecnego partnera, jego była żona była na tyle bezczelna, że zabrała z konta oszczędnościowego mojego męża 1200 zł, ogólnie są po rozwodzie i zaraz jak się rozstali, to był osobiście w banku, by usunęli ją jako pełnomocnika, ale co się później okazało, że z euro i polskiego konta została usunięta, a z oszczędnościowego nie i dopuściła się kradzieży i zrobiła sobie przelew na jej nowe konto, ale co jest w tym najlepsze, że dalej posługuje się jego nazwiskiem…

A co do tego przelewu co ona sobie zrobiła, to się wycwaniła, bo mój facet ma tak, że jakiekolwiek logowania czy przelewy przychodzą mu na tel. SMS-y itp., a w tym przypadku nie było i prawdopodobnie ona ze swojego tel. nie usunęła aplikacji, w której miała dostęp i cały czas miała wgląd do mojego faceta konta i dopuściła się w taki sposób kradzieży pieniędzy.

Teraz pytanie co możemy zrobić, by ta złodziejka oddala mu pieniądze, które nie należą do niej i ją można jeszcze załatwić, by miała problemy ogólnie za to co zrobiła. Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc.

2 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 lata temu

Witam serdecznie,

proponuje, by Twój partner poprzez infolinię banku ustalił okoliczności przedmiotowego przelewu. Chodzi dokładnie o określenie osoby, która figuruje w systemie banku, jako ta która dokonała transakcji.

Ważne by zostało ustalone, czy była żona Twojego partnera posiada legalny dostęp do konta oraz do właściwych narzędzie (m.in. kodów potwierdzających), czy jednak “podszyła” się pod właściciela konta i posługując się jego danymi, dokonała przelewu.

Jest to o tyle istotne, że może wpłynąć na jej ewentualną odpowiedzialnością karną.

Po dokonaniu przedmiotowych ustaleń Twój partner może skontaktować się z byłą żoną i zażądać zwrotu pieniędzy pod rygorem złożenia zawiadomienia do organów ścigania.

Dokonując przelewu bez zgody właściciela konta, była żona Twojego partnera mogła dopuścić się przestępstwa z art. 279 kk.

Niniejszy przepis mówi o kradzieży z włamaniem, za którą grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Włamanie się na czyjeś konto lub użycie karty innej osoby zostało przez Sąd Najwyższy zakwalifikowane właśnie jako kradzież z włamaniem.

Dlatego, jeśli chcecie odzyskać pieniądze, należy skontaktować się z osobą, która dokonała bezprawnego przelewu i zażądać natychmiastowego zwrotu środków, pod rygorem złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Wzór pisma o zwrot pieniędzy od osoby prywatnej

Wzor-pisma-o-zwrot-pieniedzy-od-osoby-prywatnej

Wzór pisma o zwrot pieniędzy od osoby prywatnej

Radzę również, by partner uregulował wszystkie sprawy bankowe, blokując dostęp do pieniążków niepożądanym osobom.

Anna Bush odpowiedział 2 lata temu

Mam na imię Anna
Moje serce zostało złamane. Nigdy nie wierzyłam, że odzyskam mojego kochanka, aż do zeszłego tygodnia, kiedy zobaczyłam dane kontaktowe dr Ogundele, który w ciągu 24 godzin sprowadził moją kochankę z powrotem swoimi mocami. Jest niezawodny dla uczciwego człowieka, skontaktuj się z rzucającym zaklęcie przez WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. Tak się cieszę, że odzyskałem mojego kochanka.