Czy komornik może zająć samochód potrzebny do pracy?

Forum prawneKategoria: KomornikCzy komornik może zająć samochód potrzebny do pracy?
AvatarLeonard zapytał 1 rok temu

Chcę zapytać o zajęcie samochodu przez komornika. Czy komornik może zabrać auto potrzebne do transportu narzędzi i materiałów, a więc do pracy? Mam dwa długi. Jeden na kwotę ok. 1800, drugi na ok. 6000. Zaczynam pracować jako samodzielny złota rączka.

Czy komornik może zabrać mi samochód? czyli komuś, kto zarabia jako majster – złota rączka? i potrzebuje samochodu do transportu narzędzi i materiałów (i siebie), a ponadto jestem biedny jak mysz kościelna, samotnym ojcem mieszkającym u rodziców.

Kiedy komornik nie może zająć samochodu?

3 odpowiedzi
AvatarHubs odpowiedział 1 rok temu

Jeśli pojazd samochodowy służy do zarabiania pieniędzy u pracodawcy, który jest właścicielem czy należy traktować samochód jako narzędzie do wykonywania pracy zawodowej? Według mej wiedzy nie jest to władanie ale może się mylę. Oraz inne akcesoria do wykonywania zawodu jak telefon lub wyposażenie. Z góry dziękuję za pomoc

AvatarDD odpowiedział 1 rok temu

Witam. Mam problem. Co zrobić z komornikiem. Okazało się ze mam blokadę samochodu, spłaciłam komornikowi cala zaległość, a on do tej pory nie odblokował mojego samochodu, i bezczelnie ignoruje moje prośby o odblokowanie. Tłumacząc się, ze on ma ważniejsze problemy, bo panuje koronawirus. I stwierdził, że mam mu dupy pierdołami nie zawracać, pytając mnie: czy ten samochód to taka ważna sprawa?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Proponuję przeczytać ten artykuł: Kiedy komornik nie może zająć samochodu?

Twoja odpowiedź