Czy można negocjować spłatę pożyczki w trakcie trwania umowy?

Forum prawneKategoria: DługiCzy można negocjować spłatę pożyczki w trakcie trwania umowy?
AvatarKrzysztof M. zapytał 1 rok temu

Czy firmy pożyczkowe chcą negocjować w trakcie umowy pożyczkowej? jestem bardzo zadłużony, na razie płacę wszystko na bieżąco, ale za miesiąc, dwa nie będę w stanie dalej płacić rat regularnie.

Chcę prosić te firmy pożyczkowe o (zawieszenie, obniżenie, wydłużenie itp.) rat, po prostu o dogadanie się między sobą bez windykacji, komorników, sądów – chcę normalnie żyć i pracować i wyjść z tej matni. Krzysztof.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-BajsonPrawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Krzysztofie, jeśli jeszcze nie masz zaległości, ale wiesz już, że problemy finansowe zbliżają się do Ciebie dużymi krokami, to rzeczywiście podjęcie negocjacji z wierzycielami już teraz będzie najlepszym rozwiązaniem.

Doradzam Ci skonsolidowanie chwilówek w jeden większy kredyt. Prawdopodobnie nie uda Ci się tego osiągnąć w firmie pożyczkowej. Tu należałoby zwrócić się do banku. Jeśli masz zdolność kredytową, to zrezygnuj z propozycji drogich firm pożyczkowych, a spróbuj szczęścia korzystając z usług pośrednika kredytowego.

Na rynku funkcjonują firmy zajmujące się pośrednictwem pomiędzy klientem, który chce zaciągnąć kredyt, a bankami. W tym przypadku analiza zdolności kredytowej, potrzeb zainteresowanego, skompletowanie dokumentów i złożenie wniosku kredytowego odbywa się bez kosztów po stronie kredytobiorcy.

Dobre firmy pośrednictwa kredytowego, zarabiają dopiero na prowizjach od banku, za udzielony kredyt. Radzę Ci więc, w pierwszej kolejności wybrać się do znanego biura pośrednictwa kredytowego i tam spróbować dostać kredyt na spłatę pożyczek w firmach kredytowych.

Jeśli tu się nie uda, to kolejnym krokiem, powinny być negocjacje warunków spłaty pożyczek. Prawdopodobnie w umowach pożyczkowych znajdziesz zapisy na temat prolongaty pożyczki. Więcej informacji możesz uzyskać korzystając z infolinii firmy, w których posiadasz zobowiązania.

Pytałeś, czy firmy pożyczkowe chętnie negocjują zmiany warunków umów pożyczkowych. Wydaje mi się, że istnieje taka możliwość, by firma pożyczkowa zmniejszyła ratę pożyczki, wydłużyła czas jej spłaty, czy udzieliła karencji w spłacie, jednak może to wiązać się z potrzebą pokrycia dodatkowych kosztów.

Przed podpisaniem kolejnych umów, warto więc byś rozważył wszystkie za i przeciw. Uważam, że najważniejsze, to zrezygnowanie z kolejnych usług drogich firm pożyczkowych, nawet jeśli niektóre zobowiązania zostaną Ci wypowiedziane.

Musisz na spokojnie przeanalizować swoją sytuację i to właśnie z pomocą profesjonalnego finansisty, który być może znajdzie dla Ciebie kredyt w normalnym banku. Powodzenia!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Twoja odpowiedź