Jak napisać odwołanie od mandatu za brak biletu parkingowego WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać odwołanie od mandatu za brak biletu parkingowego WZÓR
M.S. zapytał 2 lata temu

Witam, w dniu dzisiejszym zaparkowałam (jak zwykle) na parkingu znajdującego się obok budynku, w którym prowadzi biuro rachunkowe moja księgowa. Po zaniesieniu dokumentów i powrocie do auta, za szybą widniał dokument informujący o nałożeniu opłaty parkingowej w wysokości 500 zł w związku z tym, że parking jest płatny (należy wynająć miejsce). Firma, która się tym zajmuje, robi to stosunkowo od niedawna i jest tylko z jednej strony tablica informacyjna o płatnym parkingu.

Czy jest możliwość anulowania takiej opłaty lub obniżenia jej? Jak napisać odwołanie od mandatu za brak biletu parkingowego?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

kara za brak opłaty parkingowej jest bardzo wysoka, dlatego warto podjąć starania, które mogą pomóc w otrzymaniu, chociażby jej obniżenia.

odwolanie-od-mandatu-za-brak-biletu-parkingowego-wzor-pdf-docProśbę o anulowanie kary w formie odwołania od mandatu za brak biletu parkingowego należy wystosować jak najszybciej do zarządcy parkingu lub firmy obsługującej strefę płatną parkingu. W treści pisma należy opisać przebieg zdarzenia. Wzór odwołania pobierzesz poniżej:

Odwołanie od mandatu za brak biletu parkingowego wzór

odwolanie-od-mandatu-za-brak-biletu-parkingowego-wzor-pdf-doc

Odwołanie od mandatu za brak biletu parkingowego wzór

Warto podnieść okoliczność, że nie miałaś świadomości, iż parking jest płatny. Musisz starać się wyjaśnić, że tablica informacyjna nie była dla Ciebie widoczna. Dodaj, że rzadko odwiedzasz okolicę i że nie otrzymałaś informacji, iż parking został objęty opłatami.

Zaznacz, że w okresie wcześniejszym nie było opłat za parkowanie. Następnie podnieść, że samochód był pozostawiony na parkingu przez krótki czas – wskaż przypuszczalnie ile minut trwał postój. Następnie tak przygotowanie pismo złóż w siedzibie firmy obsługującej parking.

Na koniec dodam, że przed złożeniem prośby o anulowanie opłaty powinnaś zapoznać się z regulaminem parkingu. Być może znajdziesz zapis stanowiący o możliwości zmniejszenia lub anulowania kary.

Natomiast w sytuacji, gdy nie znajdziesz odpowiedniego zapisu, musisz mieć świadomość, że Twoja prośba może zostać potraktowana uznaniowo.

Podobne tematy:

Ola Dudzik odpowiedział 2 lata temu

pilnie potrzebuję wzór odwołania od mandatu za parkowanie, dostałam mandat nie z mojej winy.