Jak napisać skargę na nocne dostawy do sklepu?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać skargę na nocne dostawy do sklepu?
Avatarmarekrat44 zapytał 1 miesiąc temu

Jak napisać skargę na nocne dostawy do sklepu? Codziennie o godz. 2 oraz 5 rano są dostawy do sklepu z pieczywem, który znajduję się pod moim mieszkaniem. Jest tak straszny hałas przy przestawianiu pojemników w samochodzie oraz trzaskanie drzwiami do sklepu, że wszystko w mieszkaniu podskakuje, wszelkie próby rozmów z kierownikiem sklepu nie przynoszą efektu. Zgłoszenie hałasów do wspólnoty też nie dało rezultatu oraz zgłaszanie na policję. Trzeba napisać pismo, ale nie wiem jak…

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam serdecznie,

jeśli postępowanie o wykroczenie za zakłócanie spokoju nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, a sprawą nocnego hałasu generowanego przez sklep nie chce zająć się również wspólnota mieszkaniowa, należy zastanowić się nad postępowaniem cywilnym.

W tym celu należy złożyć w sądzie cywilnym odpowiedni pozew. Wiedz, że masz prawo domagać się m.in. wyciszenia hasłu, zmiany godzin dostaw pieczywa, możesz również wnosić o to, by sklep wyciszył ściany i drzwi lub zmienił sposób podjazdu samochodów dostawczych. Dodatków możesz domagać się zapłaty odpowiedniego odszkodowania.

Musisz jednak wiedzieć, że sprawy cywilne ciągną się często latami, a właściciel lokalu usługowego będzie bronić się przed obowiązkiem pokrycia kosztów dostosowania lokalu i wypłatą odszkodowania, składając do sądu nowe wnioski oraz odwołując się do wyższej instancji w przypadku niekorzystnego dla niego rozstrzygnięcia.

Dlatego jeśli chcesz mieć większe szanse na wygraną w sporze, zadbaj o poparcie sąsiadów. Być może znajdą się osoby, które zechcą razem z Tobą zająć się sprawą.

Dodatkowo zdobądź dowody w postaci nagrań. Zastanów się również nad kolejnym zgłoszeniem sprawy na Policję oraz zatrudnieniem profesjonalnego pełnomocnika, który mógłby rzetelnie zająć jej prowadzeniem.

Powodzenia!

Podobne wątki:

Twoja odpowiedź