Jak napisać zobowiązanie do spłaty długu WZÓR

Forum prawneKategoria: DługiJak napisać zobowiązanie do spłaty długu WZÓR
Walski zapytał 4 lata temu

Witam,

chcę zapytać jak napisać zobowiązanie do spłaty długu. Potrzebuję takie oświadczenie, w którym zobowiążę się do uregulowania należności wobec wierzyciela (firma pożyczkowa).

Jeśli nie dostarczę takiego oświadczenia, przeciwko mnie zostanie wszczęta egzekucja komornicza. W oświadczeniu mam też podać konkretną datę, do której ureguluję cały dług (1900 zł).

Proszę o pomoc, jak napisać takie pismo.

5 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj!

oświadczenie o zamiarze spłaty długu to jedno z narzędzi, które rzeczywiście jest w stanie zatrzymać skierowanie sprawy do komornika.

Bo jeśli sprawa faktycznie trafi do komornika, to na pewno zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami, które w sposób znaczny powiększą Twój dług, utrudniając jego spłatę jeszcze bardziej.

Zobowiązanie do spłaty zadłużenia zapobiegnie tym następstwom i pozwoli Ci spłacać dług w ratach lub jednorazowo (w zależności co uzgodnisz z wierzycielem).

Zobowiązanie do spłaty długu możesz przygotować samodzielnie, lub możesz pobrać wzór takiego pisma poniżej:

Zobowiązanie do spłaty długu wzór

Zobowiazanie-do-splaty-dlugu-wzor-doc-pdf

Zobowiązanie do spłaty długu WZÓR

Powyższy wzór zobowiązania ma do wyboru dwie opcje, jednorazową spłatę długu, lub spłatę w ratach – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję!

Natomiast sporządzając takie pismo samodzielnie, narażasz się na pewne niedogodności, które mogą sprowadzić na Ciebie niemałe kłopoty. Wystarczy, że źle sformułujesz którąś z klauzul, a druga strona zyska więcej, niż może Ci się wydawać.

Pamiętaj, aby harmonogram spłaty długu dostosować do swoich obecnych możliwości finansowych!

Powiązane frazy:

  • zobowiązanie do zapłaty wzór
  • umowa spłaty długu wzór darmowe
  • oświadczenie o spłacie zadłużenia wzór
  • ugoda w sprawie spłaty zadłużenia
  • oświadczenie o spłacie długu
  • zobowiązanie zapłaty wzór

Podobne tematy:

Walski odpowiedział 4 lata temu

Pobrałem wzór pisma, dzięki za szybką odpowiedź!

Patryk K. odpowiedział 4 lata temu

Wynająłem z kolegą mieszkanie na spółkę, kolega nagle zapragnął zamieszkać w innym miejscu, nie będzie mnie stać, żeby samemu wynająć mieszkanie, dlatego właściciel mieszkania prawdopodobnie zabierze nam kaucję, którą wpłaciłem, jest to 1500 zł. Chciałbym żeby kolega oddał mi te 1500 zł kaucji przez to, że to z jego winy ta kaucja przepadnie. Dlatego, czy mogę mu dać takie pismo do podpisania jak zobowiązanie do spłaty długu wobec mnie?

PAn Kracy odpowiedział 3 lata temu

Zobowiązanie do spłaty długu jest dobre i dla dłużnika i dla wierzyciela. Dłużnik, podpisując takie oświadczenie, uniknie nękającej firmy windykacyjnej sprawy sądowej, komornika i odsetek karnych.

Wierzyciel natomiast będzie miał czarno na białym, że dłużnik dług swój zamierza spłacić. Wierzyciel więc nie musi zlecać windykacji, zakładać sprawy sądzie, czy składać wniosku o wszczęcie egzekucji komorniczej.

Zobowiązanie lub jak to woli oświadczenie o spłacie długu, powinno zostać podpisane przez dłużnika, a w zobowiązaniu powinna znaleźć się data, do której dług zostanie spłacony. Podpisanie przez dłużnika zobowiązania bez ujęcia konkretnej maksymalnej daty na spłatę długu, nic nikomu nie daje.

Dokument zobowiązania jest prostym i efektywnym sposobem na dojście do porozumienia między dłużnikiem a wierzycielem.

Ugodowe rozwiązanie problemu leży przecież w interesie obu stron…

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Umowa spłaty długu, którą należy jedynie pobrać, wypełnić i podpisać znajduje się poniżej:

Zobowiazanie-do-splaty-dlugu-wzor-doc-pdf

Zobowiązanie do spłaty długu WZÓR

jak-napisac-zobowiazanie-do-splaty-zadluzenia