Jak odwołać się od wyceny szkody OC?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak odwołać się od wyceny szkody OC?
Skar zapytał 3 lata temu

Witam. Jak odwołać się od wyceny szkody OC? Mam szkodę z OC sprawcy, Towarzystwo ubezpieczeniowe przyznało mi części oryginalne do wymiany, ale zaniżone kwoty np. lampa 6500 zł, a kosztorys 4200 zł, błotnik 2800 zł kosztorys 1700 zł, i tak z pozostałymi częściami. Nie ma zamienników do mojego auta, więc musieli oryginalne dać. Proszę o poradę jak napisać odwołanie od wyceny szkody i odwołanie od cen w kosztorysie od towarzystwa ubezpieczeniowego?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

jeśli nie zgadzasz się z przyznanym odszkodowaniem, należy złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, wskazując na błędne przyjęcie w kosztorysie cen poszczególnych elementów. Wzór odwołania pobierzesz poniżej:

Odwołanie od wyceny szkody OC wzór

odwolanie-od-wyceny-szkody-oc-wzor-pdf-doc

Odwołanie od wyceny szkody OC – wzór

W odwołaniu należy wskazać wartość każdej z wymienionych część z zaznaczeniem, że są to ceny producenta lub serwisu.

Dodam, że najważniejsze jest wykazanie, że podane w kosztorysie wartości, różnią się od cen rynkowych. Na poparcie podnoszony okoliczności, warto załączyć wycenę przygotowaną przez serwis. Można również wydrukować i dołączyć oferty wybranych sklepów.

Podsumowując: Przygotowując odwołanie od wyceny szkody, należy podeprzeć się ofertami sprzedaży uszkodzonych części. Posiadając odpowiednie oferty, należy starać się wykazać, że za kwoty podane w kosztorysie nie jest możliwe przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia.

Na koniec zaznaczę, że dość często spotykam się z przypadkami zaniżenia odszkodowania przez firmy ubezpieczeniowe. Z doświadczenia więc wiem, że warto składać odwołania, a jeśli te nie zostaną uwzględnione, nie należy również rezygnować z wejścia na drogę postępowania sądowego.

Sądy bowiem mają świadomość, że zaniżanie odszkodowań to polityka stosowana przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych.

Benita odpowiedział 3 lata temu

Witam… Zaniżone odszkodowanie. Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie za kolizję drogową …jak zdam im samochód – dostanę 17 tys. zł…a jak chce zostawić to 3000 zł, uznali szkodę całkowitą pojazdu…. nie zgadzam się. Tym …warsztat samochodowy wycenił naprawę na prawie 18 000 zł, chcę napisać odwołanie od decyzji, że chce wyższe odszkodowanie.