Jak odzyskać zapłatę za wykonaną usługę?

Forum prawneJak odzyskać zapłatę za wykonaną usługę?
G.S. zapytał 1 rok temu

W niedzielę kończyłem usługę która polegała na demontażu starej instalacji wody ciepłej i zimnej oraz dwóch baterii i WC w łazience i kuchni. Kolejnego dnia zabrałem się do montażu ciepłej i zimnej wody od liczników do poszczególnych miejsc, czyli WC umywalka prysznic i zlew w kuchni, rury szły tak jak uzgodniłem na początku z klientem który mówił, że rury mogą iść na wierzchu, a on zrobi małą zabudowę z płytek przy posadzce, mam zdjęcia.

Po wykonaniu tej instalacji klient stwierdził, że cała łazienka jest do poprawy, że instalacja miała iść w ścianie i górą, że tak nie może być. Więc przerobiłem tę instalację jak chciał – mam zdjęcia. Co prawda zostało koło 10 procent do całkowitego skończenia usługi, ale była wykonana, jak chciał.

Wczoraj inwestor stwierdził, że Geberit się nie będzie trzymał, bo rozwaliłem dół ścianki, gdzie nie ma to znaczenia, gdyż trzyma się on w posadce i u góry ścianki na kółkach i jest sztywny, bo sprawdzałem, szukał po prostu pretekstu, by nie zapłacić, chciałem iść na ugodę, aby zapłacił mi za wykonaną pracę, ale odmówił, co mogę zrobić w tej sytuacji? Jak odzyskać pieniądze za wykonaną usługę bez umowy?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj, odwiedź proszę ten wątek: Jak odzyskać pieniądze za wykonaną usługę?

Marzena odpowiedział 11 miesięcy temu

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc w mojej sprawie: uczennica (osoba już pełnoletnia) nie zapłaciła mi za wiele godzin prywatnych zajęć (lekcje przed maturą). łączna kwota to 1420 zł. Uczennica nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości, matka odmówiła spłaty, po czym przestała odbierać telefon. Matka twierdzi, że pieniądze przekazała córce. Mam wiadomości wymieniane z uczennicą, w których potwierdza, za ile godzin nie zapłaciła (pisałam do niej jeszcze w czasie naszych spotkań, ile godzin nie zostało opłaconych, na co dostawałam odpowiedź, że jest tego świadoma i zapłaci). Niestety nie mam umowy z dziewczyną ani matką. Jedyne, co mam, to historia konwersacji na komunikatorze, jakie mam realne szanse na odzyskanie pieniędzy? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Twoja odpowiedź

10 + 2 =