Jak sprawdzić za co Urząd Skarbowy zajął mi konto?

Forum prawneKategoria: RóżneJak sprawdzić za co Urząd Skarbowy zajął mi konto?
ds44 zapytał 1 rok temu

Jak sprawdzić za co Urząd Skarbowy zajął mi konto? Mam nr sprawy na podstawie której Urząd Skarbowy zajął mi konto. Gdzie mogę sprawdzić czego dotyczy ta sprawa. Sprawa numer: 1211-SEE711.381304444.2021.1.HALINA

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witam Panią,

numer, który Pani podała to prawdopodobnie tytuł wykonawczy wystawiony przez wierzyciela. Być może dług, który teraz próbuje egzekwować Urząd Skarbowy to nieuregulowany abonament radiowo-telewizyjny, opłata za wywóz nieczystości lub mandat za brak biletu.

Niemniej nie warto się zastanawiać, bowiem w prosty sposób może Pani poznać szczegóły zajęcia. Wystarczy wykonać telefon do Urzędu Skarbowego i przedstawiając się jako dłużnik zapytać o szczegóły zajęcia. Urzędnik poprosi Panią o podanie danych, które pozwolą mu potwierdzić Pani tożsamość.

Wykonując telefon, warto mieć pod ręką nie tylko numery dotyczące zajęcia, ale również dowód osobisty. Myślę, że w rozmowie telefonicznej uzyska Pani wszelkie informacje. Gdyby jednak stało się inaczej należy udać się do urzędu celem wyjaśnienia sprawy.

Niemniej muszę dodać, że przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego w administracji, czyli jeszcze przed zajęciem rachunku bankowego, urząd powinien doręczyć Pani odpowiednie zawiadomienie listem poleconym.

Jeśli żadna korespondencja nie dotarła do Pani, należy ustalić dlaczego tak się stało.Okoliczność ta jest ważna, bowiem może ograniczyć Panią w możliwości ewentualnego zaskarżenia postępowania egzekucyjnego.