Jak ukryć pieniądze przed rozwodem?

Kategoria: DługiJak ukryć pieniądze przed rozwodem?
Patryk K. zapytał 2 lata temu

Witam,

jak ukryć pieniądze przed rozwodem? przy rozprawie rozwodowej co się dzieje z majątkiem, który zgromadziłem sam? Mam osobne konto, na które sobie odkładam – można powiedzieć swoje lewe pieniądze, czy one też idą do podziału?

Jeśli tak to gdy np. je wybiorę z konta bankowego i będę miał w gotówce, nikt mi tego nie udowodni? czy wyczyszczenie konta przed rozwodem to dobry pomysł? Bo do podziału wchodzi majątek z datą zawarcia orzeczenia o rozwodzie, czy tak?

Czyli faktycznie tych pieniędzy nie ma. Proszę o poradę jak zabezpieczyć pieniądze przed rozwodem? i jak wyprowadzić pieniądze z konta przed rozwodem, żeby nikt się tego nie dopatrzył?

Pozdrawiam P.

3 odpowiedzi
Bartek odpowiedział 1 rok temu

Kolego, dowiedziałes się czegoś ciekawego, jak skutecznie zapezpieczyc oszczednosci przed podziałem majątku?
Mi przychodzi do glowy:

  1. Mozna wybierac wieksze kwoty i “pojsc do Kasyna”,
  2. mozna “oddac długi znajomym”,
  3. mozna zrobić darowizne na czlonka rodziny.
Dawid 631 odpowiedział 7 miesięcy temu

Sposobów jest sporo, możesz wypłacić kasę i ją schować, możesz zainwestować w krypto waluty np binance (sporo prowizji tam jest) , jakieś fintechy typu wise, revoult, dipocket i inne. Zagraniczne konta bankowe, jak masz serio dużą kwotę możesz nawet pojechać do np Tajlandii, Szwajcarii itp. i tam założyć konto w banku, ale musisz tam pojechać. Możesz złoto za to kupić. Dużo jest metod by ukryć kasę. 

Grzes odpowiedział 5 miesięcy temu

Problem rodzi się już na starcie.

Jeśli wybierzesz dużą kwotę z konta, a szanowna Ex wystąpi do sądu, abyś przedstawił historię kont z ostatnich 2 lat, to na rozprawie wyjdzie ze pieniądze były i nagle zniknęły. Będzie ciężko się wytłumaczyć z tak dużej ilości.

Ponadto jak w trakcie rozwodu naśle na ciebie komornika, bo zalegasz z alimentami, to może wystąpić z wnioskiem, aby komornik ściągnął ci historie kont. Wiem co pisze, bo właśnie jest qrwa w trakcie takiego gówna. Najlepiej pieniądze wybierać stopniowo i wpłacać na konto osób 3ich albo na te inne co podałeś, bo nawet jeśli ty zamkniesz to konto, to kumaty adwokat odpowiednimi wnioskami w sadzie może dojść do zamkniętych kont.

Twoja odpowiedź