Komornik zajął pieniądze chłopaka

Forum prawneKategoria: KomornikKomornik zajął pieniądze chłopaka
SDc zapytał 2 lata temu

Witam. Komornik zajął pieniądze mojego chłopaka. Chłopak jest pełnomocnikiem mojego konta bankowego i wpływają jego pensje na to moje konto, komornik zajął część jego wypłaty, a ja na dzień dzisiejszy jestem osoba bezrobotna. Pisałam e-maila do komornika i muszę napisać wniosek o zwrot pieniędzy oraz jak będę spłacać dług, a nie mam bladego pojęcia jak napisać ten wniosek oraz prosi o 3-miesięczny wyciąg wpłaty na konto. Proszę o pomoc.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam

rozumiem, że doszło do blokady Twojego konta na poczet egzekucji prowadzonej przeciwko Twojemu chłopakowi. Jeśli chcesz by blokada została zdjęta, należy przygotować i złożyć do komornika wniosek o zwolnienie konta spod zajęcia komorniczego.

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

W treści wniosku należy wskazać, o jaką egzekucję chodzi, podając dane dłużnika, wierzyciela oraz sygnaturę postępowania egzekucyjnego. Następnie należy wyjaśnić, że doszło do zajęcia rachunku bankowego osoby trzeciej, na które wpływa wynagrodzenie dłużnika.

Dalej należy napisać, że zajęcie rachunku jest bezpodstawne i niepotrzebne dlatego, że wynagrodzenie dłużnika jest zajęte przez komornika na poczet tego samego postępowania egzekucyjnego, a przekazywana przez pracodawcę na konto kwota jest wolna od zajęcia. Na koniec dodać należy, że na zajęte konto nie wpływają poza wynagrodzeniem za pracę żadne inne świadczenia dłużnika.

Tak przygotowane pismo powinnaś podpisać i przesłać na adres kancelarii lub złożyć osobiście w biurze podawczym kancelarii. Dodam, że do wniosku należy dołączyć wydruk wpływów na konto za okres ostatnich trzech miesięcy na potwierdzenie, że na konto faktycznie nie wpływają żadne inne środki przysługujące dłużnikowi.
Wspominasz również, że doszło do zajęcia pieniędzy nienależących do dłużnika.

W tym przypadku również należy przygotować wniosek o zwrot nienależnie potrąconych kwot. Przedmiotowy wniosek możesz umieścić w piśmie, o którym pisałam wyżej lub przygotować osobny wniosek.

W treści wniosku należy wskazać, że doszło do zajęcia pieniędzy nienależących do dłużnika (wskazując kwotę zajęcia) na potwierdzenie czego załączasz wydruk z konta. W treści wniosku możesz wskazać numer rachunku na które ma nastąpić zwrot niesłusznie potrąconych kwot.