Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta firmowego na podstawie listy płac pracowników?

Forum prawneKategoria: KomornikJak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta firmowego na podstawie listy płac pracowników?
AvatarProgress zapytał 1 rok temu

Witam, chodzi o zablokowanie konta przez komornika a wypłata pensji pracownikom. Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie rachunku bankowego na podstawie listy płac pracowników?

Potrzebuje wniosek napisać do komornika o zwolnienie rachunku bankowego spółki z o.o, ponieważ komornik zajął konto, a to są środki przeznaczone na wynagrodzenia pracowników na podstawie listy płac, proszę o pomoc, w banku byłem, jest akceptacja tylko teraz komornik ma coś takiego wysłać do banku online podobno – taką dostałem informację.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj,

z wnioskiem do komornika o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wystąpić może tylko osoba upoważniona przez spółkę do jej reprezentacji.

Pismo należy zatytułować, jako: Wniosek o zwolnienie spod egzekucji rachunku bankowego spółki. W piśmie wskazać należy sygnaturę akty sprawy egzekucyjnej oraz dane stron postępowania: spółkę – jako dłużnika i wierzyciela.

Następnie należy sformułować wniosek, który może przybrać formę:

W imieniu Spółki…..działając na podstawie pełnomocnictwa z dnia…. wnoszę o zwolnienia spod egzekucji rachunku bankowego spółki o numerze…. prowadzonego przez bank…….z uwagi na potrzebę zaspokojenia zobowiązań spółki wynikających z obowiązku wypłaty pensji zatrudnionym w spółce pracownikom.

Następnie należy przygotować uzasadnienie i podnieść, że spółka zatrudnia określoną liczbę osób, którym winna jest wypłacić wynagrodzenie za miesiąc grudzień 2019 roku w łącznej kwocie…..wyliczonej na podstawie załączonej do wniosku listy płac.

A następnie podsumować uzasadnienie pisząc, że spółka posiada uzasadniony interes w zwolnieniu przez komornika zajętego rachunku.

Mam nadzieje, że tak przygotowany wniosek wystarczy, by komornik zwolnił rachunek bankowy spółki i pracownicy otrzymają pensje.

Dla ułatwienia zamieszczam gotowy wzór takiego wniosku:

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego
Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

Obawiam się jednak, że całkowite zwolnienie rachunku nie nastąpi, przez co spółka w każdym nowym miesiącu zobowiązana będzie składać kolejne wnioski o zwolnienie kwot niezbędnych do zaspokojenia bieżących zobowiązań.

Warto także przeczytać poniższe wątki:

 

Twoja odpowiedź