Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego?

Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego? pisałem do niego e-mail, to chyba nawet nie przeczytał i nie odpisał, napisałem drugi e-mail z mojej poczty i na jego stronie i cisza, a to już około tygodnia temu, czy złożyć skargę na komornika? bo mam kilkaset kilometrów do niego, ja z Torunia a komornik z Bełchatowa.


Jak poprawnie napisać wniosek do komornika?

Komornik, gdy dokonuje zajęcia konta bankowego dłużnika, działa w imieniu wierzyciela, który wytoczył wobec Ciebie egzekucję komorniczą, składając u komornika wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej jak poniżej:

wniosek-o-wszczecie-egzekucji

Wniosek o zwolnienie konta bankowego nie nastąpi ot tak, musisz mieć solidny powód, aby o to prosić wierzyciela lub komornika. Wierzyciel może wyrazić zgodę na odstąpienie od zajęcia Twojego rachunku bankowego przez komornika, gdy np. dojdzie do zawarcia między Wami ugody lub gdy Ty jako dłużnik, spłacisz dług wobec wierzyciela. Wtedy komornik niezwłocznie powinien odblokować Twój rachunek bankowy.

Jeśli masz inny istotny powód, aby komornik odblokował Twoje konto bankowe, to wysyłanie samych e-maili nic nie pomoże. Musisz wnieść do komornika formalny wniosek o odblokowanie konta bankowego.

Wzór takiego gotowego wniosku zamieszczam poniżej:

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

Wniosek do komornika o odblokowanie konta bankowego musi mieć formalną formę, aby komornik takie pismo potraktował poważnie. We wniosku musisz wpisać swoje dane, dane komornika, numer sygnatury akt, oraz uzasadnienie, na podstawie którego, domagasz się zwolnienia spod zajęcia konta bankowego.

Wypełniony i podpisany wniosek można zanieść do kancelarii komorniczej osobiście (jeśli ktoś mieszka bliżej komornika niż Ty :) lub można wniosek wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że uda Ci się przekonać komornika do odblokowania Twojego konta bankowego. Wiem, jak bardzo potrafi uprzykrzyć życie niemożność skorzystania ze środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Trzymam kciuki za powodzenie!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
5 komentarzy w “Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego?”
 1. Avatar

  Witam. Posiadam zajęcie pensji u swojego pracodawcy drugi komornik zajął mi konto bankowe czy jest to legalne? Proszę o pomoc w napisaniu sensownego pisma z prośba o odblokowanie konta bankowego

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Witaj Radku, Jeśli jeden komornik zajmuje Ci wynagrodzenie, a drugi komornik zajął konto bankowe na które to już pomniejszone wynagrodzenie przez pierwszego komornika wpływa, to możesz starać się o zwolnienie tego konta bankowego spod zajęcia, świetnie do tego celu nadaje się wzór pisma w dziale wzory pism, wniosek nosi nazwę: Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego, gdy komornik już zajmuje wynagrodzenie – wzór [sekcja nr. 2 ” wzory pism dla dłużników”]. Pozdrawiam

 2. Avatar

  Pisałam pismo do komornika o wyłączenie spod zajęcia konta bankowego, bo na konto wpływają zasiłki z OPS konto jest zablokowane. Na odpowiedź od komornika dostałam pismo, że po wpłynięciu pierwszej raty konto zostanie odblokowane. Pierwsza rata została zapłacona miesiąc temu i konto dalej zablokowane.

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Komornicy zwykle to bardzo zapracowani ludzie, warto dzwonić i przypominać się oraz ponaglać komornika.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *