Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego? [WZÓR]

Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego? pisałem do niego e-mail, to chyba nawet nie przeczytał i nie odpisał, napisałem drugi e-mail z mojej poczty i na jego stronie i cisza, a to już około tygodnia temu.

Czy złożyć skargę na komornika? bo mam kilkaset kilometrów do niego, ja z Torunia a komornik z Katowic.


Jak napisać wniosek do komornika o odblokowanie konta?

Komornik, gdy dokonuje zajęcia konta bankowego dłużnika, działa w imieniu wierzyciela, który wytoczył wobec Ciebie egzekucję komorniczą, składając u komornika wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej jak poniżej:

wniosek-o-wszczecie-egzekucji

eeeWniosek o zwolnienie konta bankowego nie nastąpi ot tak, musisz mieć solidny powód, aby o to prosić komornika. Komornik może wyrazić zgodę na odstąpienie od zajęcia Twojego rachunku bankowego przez komornika w 3 przypadkach:

 • gdy np. dojdzie do zawarcia między Wami ugody,
 • gdy Ty jako dłużnik, spłacisz dług wobec wierzyciela,
 • gdy udowodnisz, że dług jest przedawniony,
 • gdy udowodnisz, że postępowanie komornicze jest bezzasadne lub gdy egzekwowana kwota jest błędna.

Wtedy komornik na Twój wniosek, niezwłocznie powinien odblokować zajęty rachunek bankowy.

Jeśli masz inny istotny powód, aby komornik odblokował Twoje konto bankowe, to wysyłanie samych e-maili, SMS-ów itd. nic nie pomoże. Musisz wnieść do komornika formalny pisemny wniosek o odblokowanie konta bankowego.

Sprawdzony wzór pisma o odblokowanie konta bankowego przez komornika zamieszczam poniżej:

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego
Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

Wniosek do komornika o odblokowanie konta bankowego musi mieć formalną formę, aby komornik takie pismo potraktował poważnie. We wniosku musisz wpisać swoje dane, dane komornika, numer sygnatury akt, oraz uzasadnienie, na podstawie którego, domagasz się zwolnienia spod zajęcia konta bankowego.

Wypełniony i podpisany wniosek można zanieść do kancelarii komorniczej osobiście lub można wysłać wniosek listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że uda Ci się przekonać komornika do odblokowania Twojego konta bankowego. Wiem, jak bardzo potrafi uprzykrzyć życie niemożność skorzystania ze środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Trzymam kciuki za powodzenie!

PS. jeśli komornik zajmuje środki na Twoim koncie, których zajmować nie powinien i ignoruje Cię lub nie chce ustosunkować się do Twojego wniosku, to możesz także złożyć na komornika skargę, pobierając i wypełniając poniższy wzór pisma:

Skarga na czynności komornika – wzór

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc
Skarga na czynności komornika – wzór

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Imię:
Marcin

Oceń nasz artykuł:
6 komentarzy w “Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego? [WZÓR]”
 1. Avatar

  Witam. Posiadam zajęcie pensji u swojego pracodawcy drugi komornik zajął mi konto bankowe czy jest to legalne? Proszę o pomoc w napisaniu sensownego pisma z prośba o odblokowanie konta bankowego

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Witaj Radku, Jeśli jeden komornik zajmuje Ci wynagrodzenie, a drugi komornik zajął konto bankowe na które to już pomniejszone wynagrodzenie przez pierwszego komornika wpływa, to możesz starać się o zwolnienie tego konta bankowego spod zajęcia, świetnie do tego celu nadaje się wzór pisma w dziale wzory pism, wniosek nosi nazwę: Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego, gdy komornik już zajmuje wynagrodzenie – wzór [sekcja nr. 2 ” wzory pism dla dłużników”]. Pozdrawiam

 2. Avatar

  Pisałam pismo do komornika o wyłączenie spod zajęcia konta bankowego, bo na konto wpływają zasiłki z OPS konto jest zablokowane. Na odpowiedź od komornika dostałam pismo, że po wpłynięciu pierwszej raty konto zostanie odblokowane. Pierwsza rata została zapłacona miesiąc temu i konto dalej zablokowane.

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Komornicy zwykle to bardzo zapracowani ludzie, warto dzwonić i przypominać się oraz ponaglać komornika.

 3. Avatar

  Witam, nie wiem jak napisać prośbę do komornika, aby odstąpił od blokady konta bankowego, na które wpływają mi środki z MOPS. Ostatnio córka sprzedała hulajnogę i te środki mam zablokowane, już wpłaciłam 50 zł do komornika, ponieważ nie jestem w stanie spłacić całego zadłużenia, bo utrzymuje się z MOPS. Proszę o podpowiedź jak mam to napisać? Pozdrawiam.

Comments are closed.