Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego?

Jak napisać wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego? pisałem do niego e-mail, to chyba nawet nie przeczytał i nie odpisał napisałem 2 email, z mojej poczty i na jego stronie i cisza, a to już około tygodnia temu, czy złożyć skargę na komornika? bo mam kilkaset kilometrów do niego, ja z Torunia a komornik z Bełchatowa.


Jak poprawnie napisać wniosek do komornika?

Komornik, gdy dokonuje zajęcia konta bankowego dłużnika, działa w imieniu wierzyciela, który wytoczył wobec Ciebie egzekucję komorniczą, składając u komornika wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej jak poniżej:

wniosek-o-wszczecie-egzekucji

Wniosek o zwolnienie konta bankowego nie nastąpi ot tak, musisz mieć solidny powód, aby o to prosić wierzyciela lub komornika. Wierzyciel może wyrazić zgodę na odstąpienie od zajęcia Twojego rachunku bankowego przez komornika, gdy np. dojdzie do zawarcia między Wami ugody lub gdy Ty jako dłużnik, spłacisz dług wobec wierzyciela. Wtedy komornik niezwłocznie powinien odblokować Twój rachunek bankowy.

Jeśli masz inny istotny powód, aby komornik odblokował Twoje konto bankowe, to wysyłanie samych e-maili nic nie pomoże. Musisz wnieść do komornika formalny wniosek o odblokowanie konta bankowego.

Wzór takiego gotowego wniosku zamieszczam poniżej:

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

Wniosek musi mieć formalną formę, aby komornik musiał takie pismo potraktować poważnie. We wniosku musisz wpisać swoje dane, dane komornika, numer sygnatury akt, oraz uzasadnienie na podstawie którego, domagasz się zwolnienia spod zajęcia konta bankowego.

Wypełniony i podpisany wniosek można zanieść do kancelarii komorniczej osobiście (jeśli ktoś mieszka bliżej komornika niż Ty :) lub można wniosek wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Mam nadzieję, że uda Ci się przekonać komornika do odblokowania Twojego konta bankowego. Wiem jak bardzo potrafi uprzykrzyć życie niemożność skorzystania ze środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Trzymam kciuki za powodzenie!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...


4 komentarzy

 1. Avatar

  Radek

  Witam. Posiadam zajęcie pensji u swojego pracodawcy drugi komornik zajął mi konto bankowe czy jest to legalne? Proszę o pomoc w napisaniu sensownego pisma z prośba o odblokowanie konta bankowego

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Witaj Radku, Jeśli jeden komornik zajmuje Ci wynagrodzenie, a drugi komornik zajął konto bankowe na które to już pomniejszone wynagrodzenie przez pierwszego komornika wpływa, to możesz starać się o zwolnienie tego konta bankowego spod zajęcia, świetnie do tego celu nadaje się wzór pisma w dziale wzory pism, wniosek nosi nazwę: Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego, gdy komornik już zajmuje wynagrodzenie – wzór [sekcja nr. 2 ” wzory pism dla dłużników”]. Pozdrawiam

 2. Avatar

  Krystyna

  Pisałam pismo do komornika o wyłączenie spod zajęcia konta bankowego, bo na konto wpływają zasiłki z OPS konto jest zablokowane. Na odpowiedź od komornika dostałam pismo, że po wpłynięciu pierwszej raty konto zostanie odblokowane. Pierwsza rata została zapłacona miesiąc temu i konto dalej zablokowane.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Komornicy zwykle to bardzo zapracowani ludzie, warto dzwonić i przypominać się oraz ponaglać komornika.

NAPISZ KOMENTARZ