Nęka mnie telefonami firma windykacyjna, chcą by podać wrażliwe dane!

Kategoria: WindykacjaNęka mnie telefonami firma windykacyjna, chcą by podać wrażliwe dane!
Seba zapytał 6 miesięcy temu

Witam. Nęka mnie telefonami firma windykacyjna i żąda by podać wrażliwe dane osobowe! Od dłuższego czasu wydzwania do mnie firma windykacyjna w jakiejś sprawie finansowej, ale nie wiem w jakiej, ponieważ nie chcą nic powiedzieć, dopóki nie podam im moich danych wrażliwych. Wszystkie zadłużenia spłacam regularnie dlatego tym bardziej niepokoi mnie ta sytuacja, co powinnam zrobić?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witaj serdecznie,

uważam, że postępujesz roztropnie, odmawiając udzielenie informacji na temat swoich danych chronionych. Tym bardziej jeśli jesteś przekonana, że nie posiadasz żadnego zadłużenia.

W takim jednak razie musisz liczyć się z okolicznością, że telefony od firmy windykacyjnej mogą nie ustać. Dlatego radzę Ci postawić sprawę jasno i zażądać udzielenia na piśmie informacji, o jaką należność chodzi, jaka jest jej wysokość, z jakiego tytułu jest roszczenie i kto jest wierzycielem.

Wykaż się asertywnością w rozmowie z pracownikiem windykacji i przekaż mu, że jeśli rzekomy wierzyciel dotarł do Twojego numeru telefonu, to z całą pewnością jest również w posiadaniu adresu, dlatego prosisz o doręczenie w formie listowej ewentualnego wezwania do zapłaty z uwzględnieniem informacji o danej należności.

Dodatkowo zaznacz, że jeśli firma windykacyjna nie wyraża zgody na taką formę kontaktu, żądasz zatrzymania dalszego kontaktu telefonicznego pod rygorem złożenia skargi na natrętną i bezzasadną windykację do UOKiK. Poniżej zamieszczam wzór pisma, w którym zażądasz zaprzestania dalszych działań windykacyjnych:

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

Mam nadzieje, że tak przedstawione stanowisko pomoże Ci zatrzymać działania firmy windykacyjnej, która z jakiegoś powodu nęka Cię telefonami.

Życzę powodzenia!

Podobne wątki:

Twoja odpowiedź