Firma windykacyjna nęka telefonami – co mam zrobić? [ZOBACZ]

Jestem nękana telefonami przez firmę windykacyjną GetBack, nie dają mi spokoju, dzwonią do mnie nawet dwa razy dziennie, dzwonią nawet w weekendy, a przecież wiem, że nie pracują?!

Wiem, że nękanie telefonami przez firmy windykacyjne zdarza się dość często, ludzie piszą na forach – można poczytać, ale u mnie to przechodzi ludzkie pojęcie!

Ponadto, dług, który mam przedawnił się 6 lat temu, a więc jest to bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną! co robić?? jak z nimi rozmawiać??


Wprowadzenie

ważneJeśli windykacja posuwa się do praktyk, które nie są dozwolone i noszą znamiona nękania, można spróbować sprawę załatwić, składając oficjalną skargę na firmę windykacyjną, żądając jednocześnie zaprzestania działań windykacyjnych. Wzór takiej gotowej do wypełnienia skargi zamieszczam poniżej:

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

ważneJeśli natomiast windykacja zamierza ściągać z Ciebie przedawnione roszczenie, to musisz podjąć pewne kroki, które zatrzymają cały proces windykacyjny, zanim sprawa trafi do komornika. W tym wypadku należy wysłać pismo do firmy windykacyjnej, w którym podniesiesz zarzut przedawnienia roszczenia i zażądasz, aby prowadzone działania windykacyjne natychmiast się zakończyły, bo są niezgodne z prawem, a więc jest to bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną.

Słowem klucz jest tutaj “pisemne podniesienie zarzutu przedawnienia”. Koniecznie wyślij na adres firmy windykacyjnej pismo, w którym powołując się na konkretne przepisy, podniesiesz zarzut przedawnienia roszczenia, żądając od razu zawieszenia działań windykacyjnych, gotowy do wypełnienia i wielokrotnie już sprawdzony wzór pisma pobierzesz poniżej:

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

ważneCo jednak zrobić, gdy faktycznie jest wymagalny i jeszcze się nie przedawnił? w takim przypadku zasadne jest wystosowanie oficjalnego pisma, w którym poprosisz o rozłożenie długu na dogodne dla Ciebie raty, wzór wniosku o rozłożenie długu na raty pobierzesz poniżej:

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

ważneJeśli natomiast firma windykacyjna żąda spłaty długu, którego nie pamiętasz i tak naprawdę nie wiadomo, o jaki dług chodzi, od razu poproś o przesłanie na Twój adres kopii dokumentów stwierdzających istnienie długu.

Jeśli windykacja będzie się wykręcać tajemnicą bankową lub innymi dziwnymi sformułowaniami, pod żadnym pozorem nie spłacaj długu, zamiast tego wyślij firmie windykacyjnej pismo, w którym zażądasz zawieszenia działań windykacyjnych, grożąc sankcjami prawnymi za wyłudzanie pieniędzy. Wzór pisma poniżej:

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

GetBack nękanie przez firmę windykacyjną

nękanie-telefonami-przez-firmę-windykacyjną

Getback – nękanieMam wrażenie, że coraz częściej piszecie do mnie z prośbą o poradę, kiedy windykator przekracza swoje uprawnienia. Metody, które stosują firmy windykacyjne, bardzo często są nielegalne i najczęściej są to:

 • straszenie wysokimi odsetkami,
 • nachodzenie w domu i pracy,
 • oczernianie w towarzystwie rodziny, przyjaciół i pracodawcy
 • wielokrotne wydzwanianie (nękanie telefonami i SMS-ami)
 • próby wejścia do domu i zajęcie mienia.

Najwyraźniej zatruwanie życia dłużnikom, wielu windykatorów wzięło sobie za cel w życiu, najgorszy jest wtedy taki typowy windykator z powołania, który “na bezczela” będzie nawet kazać spłacić przedawniony dług!

Ofiarami firm windykacyjnych najczęściej bywają starsze osoby, nieznające się na prawie, chcące jedynie spokoju od życia.

Kiedyś była dość głośna sprawa w mediach:

Otóż pewien Piotr U. z Gdyni, miał ojca, który zmarł i pozostawił po sobie dług w formie niespłaconej pożyczki. Syn nie musiał spłacać tego długu i miał na to niezależne opinie od prawników, jednak windykator zażądał natychmiastowej spłaty pożyczki i zagroził Piotrowi U. że obciąży go odsetkami karnymi w wysokości 40% w skali roku!

Piotr U. był nękany telefonami z firmy windykacyjnej nawet przed siódmą rano oraz w weekendy, oczywiście telefonowano z numeru zastrzeżonego.

Mężczyzna zgłosił sprawę na Policję i firma windykacyjna odpuściła swoje chore działania wobec dłużnika.


Firmy windykacyjne bardzo często nielegalnie próbują doprowadzić do wyegzekwowania długu, nawet kiedy dług przedawnił się. Taki właśnie często jest model biznesowy firmy windykacyjnej.

Windykacja kupuje przeterminowany dług za grosze i robi wszystko, aby odzyskać jak najwięcej pieniędzy. Każda złotówka ponadto co zapłacili za odkupienie długu, to już czysty zysk dla firmy windykacyjnej.

Co mówi prawo na temat nękania?

Prawo mówi, że windykator nie ma takich samych uprawnień jak komornik i nie może żądać wyjawienia majątku, wpuszczenia windykatora do domu, dłużnik nie ma nawet przymusu w ogóle rozmawiać z firmą windykacyjną, windykatora można totalnie zignorować i nie może on z tym zrobić nic… (chociaż zawsze radzę, aby jednak próbować podejmować rozmowy z windykacją, wierzycielem, czy komornikiem).

A nachodzenie przez windykatora w pracy czy w domu lub nękanie telefonami, można zgłosić na Policję pod zarzutem naruszenia miru domowego, tak samo groźby karalne. Za to kodeks karny przewiduje 3 lata pozbawienia wolności!

Odszkodowanie od firmy windykacyjnej?

Tak! można nawet starać się o odszkodowanie za nękanie przez firmę windykacyjną. Taką sprawę należy wtedy skierować na drodze cywilnej do rejonowego sądu i żądać rekompensaty za poniesiony stres, w wyniku działań windykacyjnych!

Horrendalne odsetki nakładane przez windykację?

To samo tyczy się próby egzekwowania zbyt wysokich odsetek przez firmę windykacyjną. Windykatorowi grożą wtedy 2 lata pozbawienia wolności. W myśl tzw. ustawy antylichwiarskiej z 2006 r. nałożone odsetki nie mogą przekraczać w skali roku 21 procent!

… podsumowując:

Co zrobić, kiedy firma windykacyjna nęka telefonami?

Jeśli wszystkie powyższe wskazówki nie działają na firmę windykacyjną, pozostaje Ci tylko posunąć się do ostateczności:

 1. Na początek zadzwoń na bezpłatną infolinię konsumencką. Numer to 800 007 007 (poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00) i przedstaw całą sytuację.
 2. Jeśli chcesz dalej  pociągnąć sprawę nękania przez windykatora, to możesz również złożyć skargę do powiatowego rzecznika konsumentów. Wtedy rzecznik skontaktuje się z firmą windykacyjną na swój sposób :-).
 3. Możesz jeszcze powiadomić o nękaniu – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który często zajmuje się działalnością nierzetelnych firm windykacyjnych.
 4. i najważniejsze – możesz złożyć doniesienie na Policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, to od razu powinno uspokoić nadgorliwego windykatora!

Jeśli więc kogokolwiek z Was, firma windykacyjna nęka telefonami lub nachodzi w domu bądź w pracy, to macie aż 5 instytucji, do których możecie się zwrócić z tym problemem! Bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną jest karalne, pamiętajcie o tym!


Odzyskaj kontrolę nad swoimi finansami. Poradnik „Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem” teraz w promocyjnej cenie!

Długi to nie koniec świata, choć może Ci się wydawać inaczej. Zamiast stresować się i żyć w strachu przed wizytą komornika – zacznij działać i odzyskaj równowagę finansową. Poradnik „Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem” został stworzony, aby Ci to umożliwić.

Iwona Wendel – autorka poradnika – sama zmierzyła się z ogromnymi długami i wygrała tę nierówną walkę. Ty również możesz iść jej śladami. Skorzystaj z autorskiego 12-stopniowego programu, dzięki któremu krok po kroku uwolnisz się od ciążących na Tobie zobowiązaniach.

Poradnik:

 • to zestaw gotowych rozwiązań – przetestowanych w praktyce i wyjątkowo skutecznych,
 • podpowie Ci, od czego zacząć walkę z długami i jak wychodzić z nich wieloetapowo,
 • odpowie, czego NIE robić – dzięki niemu unikniesz błędów popełnianych przez większość dłużników,
 • zapewni Ci wsparcie praktyczne oraz psychologiczne.

Gotowe do zastosowania porady z praktycznymi przykładami teraz dostępne w promocyjnej cenie. Zamów poradnik teraz, aby zyskać:

 • 50% zniżki na zakup,
 • natychmiastowy dostęp do materiałów,
 • aż 4 atrakcyjne bonusy, dzięki którymi przejmiesz kontrolę nad finansami,
 • 30-dniowy dostęp do bazy bardzo przydatnych formularzy i pism gratis,
 • możliwość darmowej konsultacji e-mail.

Czas trwania promocji jest ograniczony.

Koniecznie przeczytaj teraz:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

72 komentarzy w “Firma windykacyjna nęka telefonami – co mam zrobić? [ZOBACZ]”
 1. Dzięki za artykuł, też byłem nękany telefonicznie przez upartego windykatora, zawsze dzwonił z telefonu/numeru zastrzeżonego i nigdy nie wiedziałem kiedy to on dzwoni, inaczej bym po prostu nie odbierał! taki miałem wtedy charakter pracy, że musiałem odbierać nawet zastrzeżone. Zgadzam się, że trzeba zgłaszać nieuczciwe działania firmy windykacyjnej na Policję i do innych instytucji!

  1. Janina Gołębiecka

   Skarga na windykatora w takim wypadku była uzasadniona.

  2. Niestety policja twierdzi, że nic nie może. Jest to sprawa cywilna..

 2. Moglibyście zamieścić jakiś wzór skargi na firmę windykacyjną. Jeśli to ma rzeczywiście zadziałać, to trzeba by poinstruować jak napisać taką skargę. Proszę o uwzględnienie tego w artykyle jeśli to możliwe!

  1. Janina Gołębiecka

   @Olu – wiesz już gdzie zgłosić nękanie przez firmę windykacyjną. Nie potrzeba do tego żadnego wzoru skargi ponieważ w zależności do jakiej instytucji zgłosisz, to pokierują Cię na swój sposób. Wystarczy po prostu opisać zaistniałą sytuację, typu: przedstawiciel firmy windykacyjnej ……. ……. nęka mnie telefonami i nachodzi w pracy i w domu zakłócając mir domowy. Następnie można przywołać któryś z paragrafów załączonych do powyższego artykułu. Warto też wspomnieć jak często do nas wydzwaniała firma windykacyjna, czy jak często windykator przychodzi do domu. Należy po prostu zawrzeć w skardze wszystko, co uważasz za naruszenie swoich dóbr osobistych wiesz? Dla jednej osoby przekroczeniem granicy będą 3 telefony w tygodniu od firmy windykacyjnej, dla kogoś innego może to być 5 telefonów – skargę na windykatora składamy gdy czujemy się nękani i prześladowani. Życzę wszystkiego dobrego!

 3. Też padłam ofiarą firmy windykacyjnej. Teraz już wiem jak postępować z firmą windykacyjną. Dzięki. W moim przypadku często dzwonili do miejsca gdzie pracuję i rozmawiali z księgowością o moich problemach finansowych. Najdziwniejsze było to, że chcieli zwindykować dług który przedawnił się. No nie udało im się, wysłałam na adres firmy windykacyjnej pismo które informowało w szczegółach dlaczego dług przedawnił się i dali mi spokój.

 4. czy to normalne, że windykator dzwoni do pracy? wiem z opowieści koleżanki, że firma windykacyjna stosowała wobec niej taki zagrania. Chyba liczyli na wstyd jaki ogarnie dłużnika gdy szef się dowie o długach i tak dłużnik dla świętego spokoju spłaci zadłużenie :))))

 5. Widziałam już na wielu forach, że ludzie piszą skarżąc się na telefoniczne nękanie przez firmę windykacyjną. To my dłużnicy daliśmy windykatorom takie poczucie pewności wiecie? gdyby każdy zgłaszał windykatora na policję za nękanie, to by się bali w taki sposób podchodzić do klienta. Co więcej, poziom komunikacji firma windykacyjna dłużnik, byłby na o wiele lepszym poziomie!!!!! Kiedyś zadzwoniła do mnie windykatorka i zamiast dzień dobry, to powiedziała: czemu jeszcze Pani nie spłaciła długu? no tak, tak wygląda poziom rozmów telefoniczną windykacją. Nie wiem kogo oni tam posadzili na telefonie, ale zero obycia i kultury.

 6. Jak napisać skargę na firmę windykacyjną? podpowie ktoś w paru zdaniach jak sklecić takie pisemko? pismo chcę wysłać do samej firmy windykacyjnej i do instytucji wymienionych w artykule.

  1. Janina Gołębiecka

   Nie ma na to gotowego wzoru, jesli interesuje Cię napisanie skargi na firmę windykacyjną, to jasno i klarownie opisz sytuację w której poczułaś, że jesteś nękana przez windykatora. Warto wspomnieć miejsca, daty, dokładne godziny i treść rozmowy z windykatorem. Im lepiej opisana skarga na windykatora tym skuteczniejsze będą działania instytucji do której zwrócimy się o pomoc.

 7. Nie wiedziałam, że możliwe jest odszkodowanie za nękanie przez firmę windykacyjną?! ktoś już próbował zagrać z nimi w ten sposób za te uporczywe kontakty z dłużnikami? ciekawe ile można zażądać :D może byłoby na spłatę długów akurat :D

  1. Janina Gołębiecka

   Niestety nie znam jeszcze nikogo, kto miałby szansę zawalczyć o odszkodowanie za nękanie przez firmę windykacyjną. Jeśli będę coś wiedzieć to dam znać jaką kwotę udało się uzyskać, ile to trwało i jak mniej więcej wyglądała cała sprawa, na co należy zwrócić uwagę itd.

 8. Przecież nękanie przez firmę windykacyjną można podpiąć pod “stalking”! Zgodnie z art. 190a § 1 kodeksu karnego, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Paragraf 2 omawianego artykułu stanowi, że tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

  i jeszcze jeden artykuł:

  kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

 9. Oczywiście, że aa uporczywą windykację nieistniejącego, lub przedawnianego długu należy się odszkodowanie… Nękając i żebrząc o zapłatę to naruszenie dóbr osobistych! Windykatorzy myślą, że cel uświęca środki np. nękanie telefonami?? NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!

 10. Szkoda tylko, że wniesienie pozwu o naruszenie dóbr osobistych kosztuje w sądzie aż 600 zł. Myślę, że lepiej ścigać taką firmę windykacyjną co nęka telefonami czy wizytami w domu czy w pracy – przez prokuraturę. Chyba, że można też złożyć wniosek w sądzie o zwolnienie z kosztów sądowych, wtedy nie było by tak źle. Można może dostać nawet adwokata z urzędu… nie wiem, trzeba by było sprawdzić dokładnie.

 11. Dawid Rębała

  Firmy windykacyjne nie tylko dzwonią, oni wysyłają też SMS-y przecież i listy polecone, myślę, że ma tu zastosowanie a raczej naruszenie artykułu 190a KK – uporczywe nękanie. Jeśli chodzi o próbe windykacji nieistniejącego długu, to jest to z kolei naruszenie artykułu KK – 13 czyli usiłowanie popełnienia czynu zabronionego.

  Windykacja skupuje różne długi, te przedawnione i te z wadą prawną i masowo wysyła powiadomienia o nakazie spłaty zadłużenia. Założę się, że jakiś procent ludzi płaci te kwoty, bo boją się windykatora i komornika. Taka jest rzeczywistość. Szczególnie starsze osoby na emeryturach które nie znają przepisów.

 12. dłużniczka

  Jeśli przedstawiciel firmy windykacyjnej (windykator) nęka Was i niepokoi, czy nawet kiedy zbyt często nachodzi Was w domu,to trzeba złożyć zawiadomienie na Policję, wedle art. 107 Kodeksu Wykroczeń. Zawiadomienie można też złożyć w prokuraturze, można to zrobić ustnie lub pisemnie. Naruszenie miru domowego to przestępstwo – nie dajcie się!

 13. Nadużycia ze strony firm windykacyjnych są bardzo częste! żeby walczyć z nimi, trzeba uświadamiać ludzi gdzie się da, że dłużnik też ma swoje prawa, blogi jak ten, powinny częściej pisać jak walczyć z firmą windykacyjną bo ludzie szukają takich informacji bardzo często. Nękanie przez windykację zdarza się często, za często, Trzeba zmienić świadomość ludzi, windykator nie ma prawa wydzwaniać na telefon i ciągle składać nam wizyty czy to w domu, czy to w pracy….

 14. straszenie przez firmy windykacyjne to stąpanie po cienkim lodzie, bo jak trafia na kogoś kto dobrze zna prawo, to będą mieli przerąbane…

  1. Janina Gołębiecka

   No niby tak, ale zobacz, że firmy windykacyjne wciąż praktykują te metody zastraszania i widocznie mają to gdzieś, że prędzej czy później trafią na kogoś kto wytoczy im sprawę, zgłosi na Policję lub nawet zażąda odszkodowania od firmy windykacyjnej za nękanie. Działania firm windykacyjnych przechodzi ludzkie pojęcie, trzeba umieć się przed nimi bronić, bo inaczej wejdą na głowę dłużnikowi! Oczywiście nie jest w porządku wrzucanie wszystkich firm windykacyjnych do jednego wora. Niektórzy windykatorzy działają według litery prawa, My mówimy jedynie o tych windykacjach, które nagminnie łamią prawo zastraszając dłużników i nękając ich telefonami i wizytami domowymi. Myślę, że przydało by się zaostrzenie przepisów wedle których firmy windykacyjne miałby nałożone ogromne sankcje jeśli doszłoby do nękania dłużnika. Albo od razu zakaz prowadzenia tego typu działalności.

 15. Gośka/Poznań

  Mam pytanie, czy windykator może dzwonić do pracy? nie wiem czy chcą mi narobić wstydu, czy o co im chodzi… mam dług na 2.000 zł i mają czelność wydzwaniać po pracodawcach..?!?!?!

  1. Janina Gołębiecka

   Windykator nie ma prawa kontaktować się z kimkolwiek oprócz nas samych i to jeszcze nie za często bo można zgłosić sprawę na Policję o nękanie przez windykatora! Jeśli dzwonią do Ciebie do pracy, to warto powiadomić o tym którą z instytucji którą wymieniłam w artykule, możesz też powiadomić każdą z nich. Jest to “stalking” i zakłócanie miru domowego!

 16. bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną zdarza się bardzo często, podobna historia przytrafiła się mojej bliskiej przyjaciółce, na szczęście dziewczyna zna się trochę na prawie (niedokończone studia prawnicze). Nie dość, że wygarnęła windykatorowi terenowemu, to jeszcze głosiła całe zajście na Policję – warto było, moja przyjaciółka powinna być przykładem, jak radzić sobie z nękającą firmą windykacyjną.

 17. naruszenie dóbr osobistych przez firmę windykacyjną należy zgłaszać, im więcej osób zacznie to robić, tym szybciej pozbędziemy się z Polski takich praktyk firm windykacyjnych. Polecam przejrzeć art:

  Zgodnie z art. 190a Kodeksu karnego:

  „§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.”

  Niestety proces przed sądem o naruszenie dóbr osobistych jest kosztowny bo opłata sądowa wynosi aż 600 zł. Zawsze jednak warto wystosować do firmy windykacyjnej wezwanie z żądaniem zaprzestania stosowania praktyk, które naruszają dobra osobiste.

 18. Witam, posiadam długi u komornika, wysokość 1935 zł oraz długi w kancelarii windykacyjnej 1450 zł. Potrzebuje pomocy, ponieważ państwo z windykacji powiedzieli mi, że będzie kolejna wizyta terenowa, która odbędzie się w miejscu mojego zamieszkania i pani z windykacji mi powiedziała, że windykator pójdzie do moich sąsiadów i się wypyta, gdzie pracuję i czym jeżdżę do pracy, czy windykator ma takie prawo?

  1. Janina Gołębiecka

   Zapewne Pani z firmy windykacyjnej chodziło o to, że windykator terenowy przeprowadzi czynności terenowe, a dokładniej wywiad środowiskowy. Oczywiście firma windykacyjna nie ma prawa takich wywiadów przeprowadzać i nigdy nie powinno coś takiego się wydarzyć. Często pracownicy firmy windykacyjnych zastraszają w ten sposób dłużników, aby Ci spłacali swoje długi priorytetowo. Zatem, to, czy poddasz się takim groźbom ze strony firmy windykacyjnej, czy nie, zależy wyłącznie do Ciebie :-).

 19. Witam, a mam jeszcze pytanie odnośnie tych telefonów : Zawsze jak dzwonią to zanim wypytują o potwierdzenie moich danych podają informację że rozmowa jest nagrywana. Czy mam prawo nie wyrazić zgody na nagrywanie rozmowy ? lub np. jak pytają mnie czy nazywam się Pani XXXX to … mam im prawo udzielić odpowiedzi typu : no chyba To Pani do mnie dzwoni to nie wie Pani do kogo wybierała nr. telefonu ??? czy lepiej nie wdawać się w dyskusję i rozłączyć się ? wydzwaniają z różnych nr. tak więc blokada nie wchodzi w grę.

  1. Janina Gołębiecka

   Spróbuj ściągnąć aplikację w której blokuje się jednym przyciskiem numery telefonów, za każdym razem gdy usłyszysz w słuchawce pracownika firmy windykacyjnej, rozłącz się bez słowa (szkoda tracić czas na dyskusje), następnie numer telefonu z którego dzwonili dodaj do “czarnej listy”, jest to żmudna praca ale popłaca, bo kiedyś kończą im się numery telefonów. Jeśli nie masz ochoty na takie działania, to poinformuj dzwoniącą firmę windykacyjną, że masz dosyć i przy ponownym kontakcie zgłosisz sprawę na policję pod zarzutem nękania. Poproś też o imię i nazwisko [pracownika, który do Ciebie dzwoni.

 20. Witam, czy pracownicy terenowi firmy windykacyjnej maja prawo nachodzic moja żonę w pracy podczas mojej nieobecnosci? Taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Wcześniej prawdopodobnie byli pod domem i od sąsiadów się dowiedzieli gdzie pracuje. Tym bardziej że moja żona w żaden sposób nie jest związana ze sprawą.

  1. Janina Gołębiecka

   Działania windykatorów terenowych bardzo często są niezgodne z prawem, tak jest i w Twoim przypadku. Sprawę możesz zgłosić na Policję pod zarzutem nękania lub też do innych instytucji o których wspominam w artykule.

 21. Ja za pisanie do mnie listów, sms, telefonów, zgłosiłem sprawę na policję (Pani Policjantka tak mnie przesłuchała, że to wyglądało jakbym ja bym sprawcą całego zła), również do prokuratury zgłosiłem znaną firmę windykacyjną, “ostatnio z prasy i TV” i co,? też nic nie pomogło. W chwili obecnej mam na telefonie zainstalowaną aplikację i mam spokój, odrzuca niechciane telef.

 22. Aleksandra

  Witam. Mam problem nęka mnie jedna z firm windykacyjnych, dzwonią do mnie o 7 rano i kilka razy w ciągu dnia z rożnych oddziałów w Polsce. Co ciekawe szukają osoby której ja nie znam i za każdym razem mówię ze nie znam osoby której szukają i nie mam żadnych długów, Pni twierdzi ze zaznacza ze numer błędny itd. ale sytuacja trwa już od 2 tygodni. Co mogę zrobić gdzie to zgłosić? Numer którego używam ma już ok 6 lat.

  1. Janina Gołębiecka

   Obawiam się, że będziesz musiała zaczekać tak długo, dopóki wewnętrzny system tej firmy windykacyjnej nie “przemieli” informacji, że numer telefonu jest nieprawidłowy, ale w końcu dadzą Ci spokój.

 23. Witam. Bardzo ciekawa strona. Ja również mam problem z firmą windykacyjną z Gdyni. No może nie ja a moja koleżanka. Ja zobowiązałem się przed tą firmą jako pełnomocnik. Koleżanka ma pozostawione w Polsce długi {niewielkie}. Obecnie Ona jak i ja mieszkamy w UK. Dogadaliśmy się, ze to ja w imieniu koleżanki będę płacił co miesiąc jej długi. I też tak jest. Co miesiąc wysyłam 300 zl na poczet tych długów – regularnie. Jednak jak widać jest to dla firmy windykacyjnej za mało. Codziennie dostaje po 2, 3 telefony z Polski od tej firmy windykacyjnej.

  Jeżeli odbieram telefon i słyszą mój głos, to telefon się wyłącza. Kiedy jednak ktoś się odezwie, to sprawdzają moje dane do identyfikacji i pytają o panią dłużniczkę. Ta Pani nie mieszka ze mną, ja jej tylko jako rodak pomagam ze względu na jej trudną sytuację i stan psychiczny. Następna dziwna sytuacja jest to, ze Pani mieszkała koło Gdańska, dwie sprawy komornik z Warszawy sprzedał tej firmie windykacyjnej, firma żąda zapłaty ale płacić trzeba na konto komornika. W pismach, które dostała koleżanka od komornika widnieje inny komornik jak ten, który przedstawia firma windykacyjna.

  Na piśmie od komornika, który dostała koleżanka jest kwota 720 zł. Kwota żądana od firmy windykacyjnej jest kwota 1800 zł. Windykacja nie potrafi tego wyjaśnić, tłumacząc to kosztami komorniczymi. Myślę ze to wygląda na oszustwo. Panie dzwoniące są bardzo niemile a słysząc ze nie pozwalam sobie na oszustwo, chcą rozmawiać tylko z koleżanką. Pozdrawiam ze Szkocji

 24. Hej, strasznie irytuje mnie nękanie przez windykatora ze znanej firmy windykacyjnej. Dług nie jest duży, bo zaledwie 300 zł i spłacę go jak tylko dostanę wypłatę w przyszłym miesiącu. Nękanie windykatora polega na tym, że potrafi zadzwonić do mnie w ciągu dnia nawet 5-6 razy, jest to nękanie telefoniczne i naprawdę mam już dosyć.

  Ściągnęłam sobie nawet na telefon taką aplikację blokującą numery telefonów, ale firma windykacyjna jest tak przebiegła, że co chwile dzwoni z innego numeru. Brak jest mi już sił…….

  Jak zakończyć to nękanie telefonami? powiedziałam rozmówcy, że jak jeszcze raz zadzwonią do mnie to zgłoszę to na Policję! myślicie że pomogło?

 25. Janusz/Kłodzko

  Z tego co widzę, to nękanie telefoniczne jest najczęściej stosowaną metodą firm windykacyjnych na “dociskanie” dłużnika do granic wytrzymałości psychicznej. Wedle mojej opinii nękanie telefonami jest przez polskie prawo zakazane, nawet jeśli rzeczywiście dłużnik ma długi.

  Wypadałoby złożyć skargę na firmę windykacyjną, a jak to nie pomoże to złożyć doniesienie na Policję lub do prokuratury. Z tego co wiem to możliwe nawet jest odszkodowanie za nękanie przez firmę windykacyjną, trzeba wtedy złożyć pozew cywilny przeciwko takiej firmie i dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej.

  Mnie jeszcze zastanawia taka kwestia: czy windykator może dzwonić do pracy? bo to przydarzyło się właśnie mnie, oczywiście telefon odebrał mój szef, bo windykator dzwonił na numer podany na stronie internetowej mojej firmy. Windykator powiadomił mojego pracodawcę, że mam długi z tytułu niespłaconego kredytu i się rozłączył. Oczywiście najadłem się wstydu nic więcej.

  Nie wiem czy to nękanie przez telefon kiedyś się skończy, ale pomału kończy mi się cierpliwość…

 26. Małgorzata55

  Pra Group – nękanie telefoniczne

  Czy komuś z Was tutaj piszących udało się uzyskać jakieś odszkodowanie za nękanie przez firmę windykacyjną? czy mogę gdzieś ściągnąć wzór skargi na firmę windykacyjną?

 27. A co jeśli chodzi o bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną? problem polega na tym, że nie mam żadnych absolutnie długów, a wydzwania do mnie windykator, windykator dzwoni rano i wieczorem, zupełnie nie interesują go pory dnia. Nie wiem skąd firma windykacyjna wzięła dane z których wynika, że mam długi?

  Poprosiłam o przesłanie mi na mój adres domowy dokumentów świadczących o tym, że zalegam gdzieś z długami, dokumentów od pół roku oczekuję, a windykator wyobraźcie sobie i tak nęka mnie telefonami?!

  Co zrobić z nękającymi telefonami? długu udowodnić mi nie umieją a wciąż do mnie wydzwaniają? może czas postarać się o odszkodowanie za nękanie telefonami? Pozdrawiam i życzę Wam wytrwałości, nie dajcie sobą pomiatać!!!!!!!

 28. Na początku lipca był pierwszy telefon, który odebrałam. Pani z firmy windykacyjnej GetBack poinformowała mnie, że mam niezapłacony dług wobec firmy Orange z roku 2000 r. Powiedziałam że chyba im się coś pomyliło. Potem po analizie przypomniało mi się że miałam z Orange taką sytuację która wyjaśniłam.

  W 2000 roku miałam udar mózgu i od tego czasu jestem na rencie inwalidzkiej (umowa z Orange była jeśli dobrze pamiętam na firmę). Po tylu latach nie mam już ani żadnych dokumentów, ani moja zepsuta pamięć nie jest w stanie odtworzyć sytuacji.

  Po pierwszych telefonach przestałam odbierać telefony z firmy windykacyjnej GetBack, sprawdzam na internecie do kogo należy numer i wrzucam na czarną listę, bo zaczęli dzwonić wcześnie rano, późno wieczorem po kilka razy dziennie. Na czarnej liście mam już kilkanaście numerów. Jest to dla mnie bardzo obciążające nękanie. Mam nadzieję że jest na to sposób. Proszę o poradę.

 29. Firma VINDIX i EOS wydzwaniała do mnie po kilkadziesiąt do kilkuset razy dziennie. Grożono mi śmiercią spaleniem samochodu, dzwoniono przed godziną 0:00 i czasem ok. godz. 5:00 lub 6:00. Kiedy w końcu państwo zabroni tym bandytom takich działań? Najgorsze, że nie miałam długów. Spóźniłam się z zapłatą za telefon w Orange, oni po tygodniu sprzedali dług. Ja zapłaciłam w Orange i mimo, że nie miałam już długów na policji mnie olali, a firma windykacyjna mnie nękała nadal. W końcu zniszczono mi samochód, a policjant poinformował mnie, że jeśli złożę zawiadomienie, to będę skazana za pomówienie. Sądy i policja trzymają z firmami windykacyjnymi. Rozpatruję napisać skargę gdzieś za granicę. Może Strasburg, co o tym sądzicie? Podobno w Polsce nęka się kilka milionów ludzi za rzekome długi.

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Pati, tak to prawda, firmy windykacyjne przekraczają swoje kompetencje każdego dnia i nękają dłużników na różne sposoby. Nawet nie wiesz ile otrzymuję skarg od poszkodowanych osób. Nie wiem czy cokolwiek jesteś w stanie sama zrobić. Proponuję abyś zaczęła od złożenia skargi na firmę windykacyjną i zaprzestanie działań jakie wobec Ciebie stosują. Wzór skargi na firmę windykacyjna znajdziesz w dziale WZORY PISM. Na pewno trzeba walczyć z windykatorami drogą formalną, wykrzykiwanie do słuchawki telefonu nic Ci nie da, szkoda nerwów.

 30. Zobowiązanie finansowe dla Polkomtel, sprawa sądową, wyrok że spłata w ratach, zobowiązanie wpłacone terminowo, Polkomtel sprzedał dług, a firma windykacyjna żąda 566 zł, niby odsetek, nadmieniam że wszystko wpłaciłem przed terminem, nękają mnie telefonicznie, SMS, sądem, Wszystkie nr tel, i SMS posiadam do wglądu

 31. Ja sprawę nękania załatwiłem trochę inaczej. Zgłosiłem na policje, ze jestem nękany/firma z Wrocławia/. Policja nic nie robiła. Oni nachodzili mój dom, żonę jak bylem w pracy. Pewnego razu zapowiedzieli się, wziąłem wolne, poczekałem na nich, psa wziąłem do domu. Mam bramę na pilota. Jak wjechali zamknąłem bramę i gdy wyszli z auta spuściłem psa. Pies jednego poszarpał że krew poszła. Drugi zaczął psa gazem psikać, ale Bandog nie reagował. Szarpnął go za rękę i wyrwał mu takie długie żółte ścięgno. Uciekli do auta a pies za nimi do środka. W końcu go zawołałem. Podjechali pod bramę, a tu zamknięte. Poszedłem do nich – wyglądali fatalnie. Powiedzieli bym otworzył bo zadzwonią po Policje. Powiedziałem ze niech dzwonią i będą mieć sprawę za wtargniecie i napaść mnie i zony na posesji. Stali tak tym autem i jeden mówi ze muszą jechać do szpitala. Poprosiłem 500 zł za otwarcie bramy. Zaczęli szukać kasy, obaj znaleźli 376 zł dziady. Więcej nie dzwonili…

  1. Janina Gołębiecka

   No Piotrze coś Ty tym biednym windykatorom narobił…

 32. witam, czy istnieje przepis który jasno określa godziny lub dni w których firma windykacyjna może podejmować działania? czy wizyta w niedzielę o godzinie 19:00 jest zgodna z prawem? i drugie pytanie: od roku zmieniłem miejsce zamieszkania i zameldowania, firma windykacyjna nachodzi osoby mieszkające pod poprzednim adresem, proszę o komentarz i podanie konkretnych przepisów związanych z takimi kwestiami.

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Tomku, niestety nie ma przepisu który jasno określałby godziny w jakich windykator może złożyć dłużnikowi wizytę. Ale dodam, że są takie przepisy jak:

   – art. 107 kodeksu wykroczeń (złośliwe niepokojenie) i
   – art. 193 i art. 190a kodeksu karnego (naruszenie miru domowego i stalking).

   I tymi przepisami należy posługiwać się, jeśli windykator pojawia się w domu dłużnika zbyt często lub o niewłaściwej porze. Do takiej na pewno należy niedziela, okolice godz. 19-tej.

   Gdzieś czytałam, że organizacja zrzeszająca wszystkie firmy windykacyjne opracowały zbiór Zasad Dobrych Praktyk, gdzie m.in. wzięto także kwestię działań terenowych windykatorów. W materiale tym organizacja zaleca wizyty u dłużników w czasie i miejscu najmniej dla dłużnika uciążliwym, a więc są to dni powszednie w godz. od 7:00 do 21:00, a jeśli kontakt z dłużnikiem jest wyjątkowo utrudniony, to windykator może odwiedzić go także w sobotę i niedzielę w godz. od 8:00 do 20:00.

   Jak dla mnie, sobota i niedziela, a zwłaszcza niedziela wieczorem jest nie do przyjęcia, by ktokolwiek (szczególnie windykator) nachodził mnie w moim miejscu zamieszkania, tak jak pisałam, możesz powołać się na przepisy który wyżej wymieniłam jeśli czujesz, że jesteś nachodzony.

 33. Co mam zrobić żeby firma windykacyjna dała mi spokój? Otóż 20 lat temu mój ojciec zaciągnął pożyczkę w banku na kwotę 3000 zł. Nie spłacał swego zobowiązania i po paru latach ojcu się zmarło i cisza nic, aż 1.5 roku temu firma windykacyjna Best zaczęła wydzwaniać do mnie o spłatę długo po zmarłym.

  Uświadamiałem im, że na dzień w którym do mnie zadzwonili, że takowe zobowiązanie jest przedawnione i żeby dali mi spokój, ale to nic nie pomogło, były momenty że wydzwaniali po kilka razy dziennie.

  Byłem z poradą u adwokata, ten mi poradził żebym się tym nie przejmował, bo jest to przedawniony dług a windykacja chce za wszelką cenę wyciągnąć ode mnie pieniądze w kwocie ponad 9000tys.

  Zmieniłem nawet numer telefonu, a biorąc nowy zastrzegłem sobie podawanie mojego numeru, nie wiem jakim cudem uzyskali do mnie telefon i od tego momentu wydzwaniają i staje się to upierdliwe, ja co prawda już nie odbieram od nich rozmów, tylko zacząłem blokować każdy nieznany mi numer komórkowy. Proszę mi napisać co mogę w tej sprawie zrobić aby się ode mnie odczepili?

 34. nie ma to jak zaciągnąć zobowiązanie i czekać na przedawnienie – bezczelnie twierdząc, że windykator nęka dłużnika – od razu do sądu i wniosek o zwrot długu wraz z odsetkami plus koszt prawnika i zwrot za sprawę sądową! gorąco polecam wierzycielom – satysfakcja z wygranej sprawy 100% – mina dłużnika – bezcenna :) Ale żeby nie było… sieci komórkowe tak samo poprzez sąd należy “gnębić” gdy nieuczciwie naliczają jakieś koszta!

 35. Dzień dobry, chodzi o nękanie przez firmę windykacja oraz zajęcie pensji, jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej, nie radzę sobie ze spłatą długów, ale szukam pomocy by temu zaradzić, potrzebuje tylko czasu. Firmy windykacyjne a zwłaszcza firma Armata straszy mnie, że pod adres zameldowania wyślą dwóch edukatorów. Ja pod adresem zameldowania nie mieszkam, mieszka tam tylko moja 93 letnia ciocia niesprawna osoba.

  Ja już nie mam siły, nie radzę sobie z tymi groźbami od firmy windykacyjnej. Natomiast Profi Credit po dwóch tygodniach opóźnienia w spłacie raty zajął mi pensję nie informując mnie o tym.

  Bardzo proszę o pomoc, jestem sama z tymi problemami i już sobie nie radzę. Proszę o pomoc. Dziękuję pozdrawiam Krystyna M.

 36. W 2001r wzięłam sprzęt AGD na raty. Dodatkowo na prośbę brata dobrałam mu sprzęt audio do samochodu, raty były spłacane terminowo przeze mnie, jednak brat ostatnich kilku rat nie spłacił, o czym do chwili wezwania przez bank nie miałam pojęcia.

  Zwróciłam się do brata z prośbą o zapłatę zaległych czterech rat, obiecał ale… Niestety po kilkunastu latach, a dokładnie w roku ubiegłym zaczęłam otrzymywać telefony od firmy windykacyjnej Getback.

  Firma ta zaczęła się upominać o wykupiony od banku dług . Najpierw mnie straszyli sądem, a teraz otrzymałam pismo informujące mnie, że sprawa nie do sądu ale do komornika trafi by wyegzekwować dług.

  Bardzo proszę o pomoc, co mogę w tej sytuacji zrobić? jestem osobą bezrobotną na utrzymaniu męża i dwójki dzieci na które otrzymuję świadczenia rodzinne.

 37. jak wejdą do mnie na prywatną posesję, to już nie wyjdą hehehe, a jak by mi psa gazem potraktowali, to najpierw rurką by dostał, a potem ten gaz w d….. cały bym mu wypsikał, a resztki na mordę nie płacić windykatorom, to oszuści, jak dzwonią ja zawsze mówię, że musi to zostać miedzy nami, a ci słuchają i wtedy im pierdzę w słuchawkę, ot tyle mam im do powiedzenia, jakoś nowego auta mi nie chcą zając, a o jakimś długu mówią… zapraszam więc do mnie windykatorów na prywatną posesję, ogrodzoną tabliczkami ostre psy – wszystko z literą prawa, oj długo długo bym pieski nie odwoływał…

 38. Witam. Moja sprawa wygląda tak. W grudniu ubiegłego roku zadzwonił Pan z Windykacji że mam niezapłacone 2 raty za auto, on nalicza kolejną, kolejny miesiąc plus kara za zerwanie umowy i mam zapłacić 22 tys zł teraz i już. Poszłam więc i przelałam 18 tys bo w międzyczasie Pan z windykacji napisał, że on wznowienie umowy mi obniżył i wyszło tak, że zostało do zapłaty 2600 zł.

  Same raty dwie, plus ta trzecia na zaś na kolejny miesiąc 3×3700. Tych 2600 nie zapłaciłam bo pisma nie otrzymałam żadnego odnośnie zerwania umowy, nie było żadnych powiadomień tylko straszące SMS.

  W tym miesiącu jednego dnia z różnych tel od 7 rano zaczęto mnie nękać tel i SMS straszyć i dawać 24h na odstawienie auta… nie odbierałam bo nie byłam pod telefonem, ale po południu Pan wkroczył do mnie do domu nie legitymując się, nie przedstawiając, rzucił kawałek kartki na stół i mówi zabezpieczam auto bo zerwana jest umowa.

  Pytam na jakiej podstawie? a on mówi na takiej ze jest nie zapłacone i że firmę zamknęła Pani, więc mu tłumaczę, firma jest zawieszona na 2 miesiące, a nie zamknięta, a spłata rat za samochód jest uregulowana.

  Zaczął się wymądrzać i śmiać ze BMW 2 letnie to stare on je w ciągu tygodnia sprzeda, a ja żebym porównała sobie jazdę 2 lata BMW do wynajmu
  Apartamentu w Warszawie.

  Zaczął mówić ze o zamknięciu działalności wie tylko on i po cichu trzeba to załatwić więc mu tłumaczę: Ja nie zamknęłam działalności gospodarczej! a on swoje ze on ma znajomości.

  Przestrzegam: w bankach weźcie nowe auto itd. aby pozbyć się nieproszonego gościa, bo aż się baliśmy kto to jest… przytaknęłam mówię dobrze wpłacę. Nie wpłaciłam, bo pytanie z jakiej racji, za co o co chodzi, bo kazał wpłacić 20 000 zł, nie zostawił pisma nic o prostu…

  Na drugi dzień nie uprzedzając nas przeskoczył bramę i wskoczył na teren prywatny i odkręcił blachy z auta, ja zobaczywszy to wezwałam policję. Policja spojrzała na kawałek jego kartki i mówi to sprawa między wami proszę założyć sprawę cywilną i pojechali, a ten złodziej uciekł z blachami rejestracyjnymi. Jestem przerażona.

  Spłaciłam prawie 200 tys, nigdy się nie uchylałam od spłaty rat za samochód, raz miałam ten poślizg, ale wpłaciłam, a tu proszę zostało parę rat i takie cyrki.

  Ubliżał mówiąc, że nie mam prawa żadnego do tego auta, że to nie moje żebym się nie rządziła, przerażające. W poniedziałek udaje się do mBank-u z zapytaniem czy za opóźnienie 30 dni tak robią i czy w ogóle wiedzą o tej sytuacji.

  Podkreślić pragnę, że nie przysłali żadnego pisma o wypowiedzeniu umowy kredytowej, nie poinformowali nic zupełnie nic. Były tylko SMS z rozkazami i co 5 min telefony nękające wprost cały czas z różnych 4 numerów dzwonili…

 39. Firma windykacyjna wydzwania do mnie, wypytuje się o sąsiadów, przesyłają pisma do osoby która nigdy tu nie mieszkała i nie była zameldowana, firma windykacyjna pozyskała mój nr telefonu, gdy się zapytałam gdzie otrzymali moje dane (nazwisko się zgadzało), poinformowali mnie że od, operatora, skontaktowałam się z operatorem i powiedzieli że nie ma takiej możliwości, gdyż nr. telefonu zastrzeżony jedynie nr. jest podany do konta bankowego, ale tu też obowiązuje Rodo.

  Chciałbym złożyć pozew przeciwko firmie windykacyjnej o nielegalne pozyskanie moich danych osobowych, oraz nękanie mnie pismami i telefonami. NIE JESTEM DŁUŻNIKIEM NIE ZDĄŻYŁAM SIĘ JESZCZE ZADŁUŻYĆ.

 40. Dzwoniono do mojej mamy właśnie z GetBack poszukując mnie, nagabują moją mamę wypytując ją o mnie i żądano, by dała nr do mojego chłopaka, a jeśli się nie odezwę, to oni za mnie podejmą kroki i czynności, czy mogą za mnie decydować i nagabywać telefonami skoro sprawę dali do komornika i to jemu wpłacałam pieniążki?

 41. Miałem podobny problem z firmą windykacyjną. Dzwonili po kilka razy dziennie z kilkudziesięciu numerów Co zrobiłem? Zcedowałem numer na inną osobę w rodzinie. Na następny dzień poprosiłem panienkę ze słuchawki o sprawdzenie u operatora do kogo dzwonią. Zagroziłem wyciągnięciem konsekwencji prawnych po następnej próbie kontaktu i to był ich ostatni telefon. Więcej nie zadzwonili. Pozdrawiam.

 42. Witam, chciałbym zgłosić bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną GetBack. Pytanie moje jest takie: jak postępować z taką firmą windykacyjną? dług ma 13 lat, nigdy nie toczyła się wobec mnie sprawa sądowa a ni komornicza odnośnie tego długu, a więc dług (mandat za brak biletu) jest dawno przedawniony, GetBack potrafi dzwonić po kilka razy dziennie domagając się spłaty długu, nie wiem już co mam robić, tłumaczyłem wielokrotnie, że dług jest przedawniony, każą mi wysłać to na piśmie do nich no normalnie małpi gaj. Od kolegi znowu wiem, że jego gnębi firma windykacyjna BEST, też przechodzi podobne scenariusze co ja. Dlaczego prawo pozwala firmom windykacyjnym na takie działania? to jest nie do pomyślenia PORAŻKA!!!!!!

 43. nękanie telefoniczne trzeba zgłaszać, ale tylko pod warunkiem, że dług którego spłaty się windykator domaga nie istnieje, lub jest przedawniony, bo jeśli roszczenia firmy windykacyjnej są zasadne, to wydaje mi się, że dłużnik nic nie ugra w ten sposób, ponieważ windykacja jako wierzyciel – ma prawo domagać się spłaty długu np. poprzez telefonowanie do dłużnika, czy inne metody egzekwowania długów…

 44. Witam, mam problem z windykacją, od pół roku firma Getback nęka mojego męża i straszy go, niby mąż ma jakiś dług w CENTERTELU który ma ponad 20 lat, wydzwaniają do mnie i męża, każą się przedstawić, podać PESEL i dokładny adres zamieszkania, dzwonią po kilka razy dziennie z różnych telefonów i miejscowości. Proszę mi doradzić co mamy w tej sytuacji zrobić?

 45. co może zewnętrzna firma windykacyjna? pewna firma windykacyjna nęka mnie przychodząc do drzwi i waląc do drzwi zostawia otwarte koperty z korespondencją w drzwiach, windykacja co 3 dni dolicza do długu 300 zł z terminem płatności 3 dniowym, w tej chwili otrzymałam SMS-a, że przyjdą po wpłatę do mojego miejsca pracy i do domu po sprzęty AGD i RTV, nie było nakazu zapłaty, mój dług to 650 zł, a teraz jest ponad 2000 zł, proszę o pomoc…

 46. Witam,od dłuższego czasu firma windykacyjna nęka mnie telefonami… codziennie kilka razy z rzędu. Czy w takim przypadku mogę iść z tą sprawą do UOKIK i Miejskiego Rzecznika Konsumentów? oraz żądać odszkodowania od firmy windykacyjnej?

 47. A ja mam taka sytuacje, wydzwania do mnie automat na telefon stacjonarny, z firmy OBLIGO z Łodzi o ich nr 42630 41 41 pomagają odzyskiwać długi.

  Super… tylko ze ja nie mam długów, a oni twierdzą, że mam dług 140 zł za STOART z którym nie mam umowy od 6 miesięcy i już 3 razy płaciłem kasę im żeby się w końcu odczepili, a oni znowu po 2 miesiącach, ze jeszcze jedna fakturka jakaś została i tak w kółko…

  Naciągacze po prostu nie mogą zrozumieć, że umowy się kończą i nie będziesz przedłużać.. telefon od nich z OBLIGO wydzwania po kilka razy na godzinę i jest tylko pikniecie i cisza…

  …skąd wiem ze to OBLIGO?

  bo wyświetla się nr tel i jak oddzwoniłem za 10-tym razem, bo już mnie wkurw… wzięło to mówią właśnie ze mam dług.

  CHORZY JACYS LUDZIE !!!!

  to teraz może ja się pobawię z nimi w ciuciubabkę i będę ich nękał w wolnym czasie, co myślicie?

  dla Świętego spokoju im to zapłacę, chociaż nie powinienem… ale w dupie z nimi i z tymi 140 złotymi, ale co to są za narzędzia ich pracy??

  aha

  Pani w sekretariacie powiedziała, że to może dział windykacji tylko zmienić, usunąć nr żeby nie dzwonili, czyli przyznała się do takich praktyk, masakra….jakaś….

 48. Chodzi o nękanie przez Kaczmarski Inkasso. Mam problem ze spłatą dwóch zaległych rat. Byłam w banku i jest zgoda na restrukturyzację kredytu. Zmieniam pracę i choruję więc nastąpiły problemy finansowe. Przez rok wszystkie raty płacone terminowo. Bank przekazał do Kaczmarski Inkasso, gdzie tłumaczę, że załatwiamy z bankiem. Niestety codziennie po 10 głuchych telefonów od rana do wieczora.Straszenie SMS-ami i e-mailami. Nie pomaga to, że dzwonię do nich i proszę o przestanie nękania i straszenia, bo to nie jest windykacja TYLKO wywołanie u mnie lęku. To już trwa dobre parę dni. Telefony są z różnych numerów. Nic nie mogę zrobić bo na okrągło tarabanią. Zaczęłam blokować te numery, bo sobie nie radzę. Telefon mam ściszony, bo nie mogę pracować jak oni ciągle dzwonią. Proszę o odpowiedź co mogę zrobić. Z bankiem mam ustalone, że na razie mogę płacić nawet mniejsze kwoty i to zrobię, ale do nich nie dociera, że nie życzę sobie od nich nękania. Ale to na próżno. Proszę o pomoc.

  1. Witaj Joanno, może powinnaś skontaktować się z bankiem i poprosić o odwołanie działań windykacyjnych, które prowadzi Kaczmarski Inkasso? windykacja nie odpuści, dopóki nie dostanie takiego polecenia od wierzyciela, czyli od banku gdzie masz zaciągnięty kredyt. Spróbuj zadzwonić do banku, a najlepiej przejść się do niego osobiście i porozmawiaj z kompetentnym pracownikiem banku, lub z kierownikiem.

  2. Kieruj sprawę do sądu zgodnie z art kk 190a. Ja to właśnie zamierzam zrobić, gdyż już życia nie mam!

 49. Jestem nękana telefonami przez firmę windykacyjną GetBack, nie dają mi spokoju, dzwonią do mnie nawet dwa razy dziennie, dzwonią nawet w weekendy, a przecież wiem że nie pracują?! Wiem, że nękanie telefonami przez firmy windykacyjne zdarza się dość często, ludzie piszą na forach – można poczytać, ale u mnie to przechodzi

  odp: do mnie wydzwaniają z Kaczmarski incasso po 20 x i więcej codziennie.
  Sprawę kieruję do sądu i żądał będę grubego odszkodowania za miesiące znoszenia tego typu działań windykacyjnych!

 50. Witam. Co zrobić w przypadku nękania mnie i straszenia telefonicznego przez firmy windykacyjne? tak, mam problem z długami, firma windykacyjna dzwoni do mnie po 15 razy na godzinę, strasząc mnie. Stawiając stwierdzające pytania! Krzycząc wręcz na mnie, jest to mój dług i ja za niego odpowiem … Nikt nie ma prawa na mnie krzyczeć, poza tym jestem po przebytym udarze mózgu niedokrwiennego, gdzie po takich telefonach nie brakuje mi dużo, bym znowuż doznała kolejnego udaru. Co mogę zrobić w tej sprawie.?

 51. Witam serdecznie. Chodzi o spłaconą chwilówkę a nękanie przez windykację. Mam problem z firmą pożyczkową LoanMe. Miałam w niej pożyczkę. Pożyczka została spłacona z wykorzystaniem pewnego paragrafu dotyczącego rolowania kosztów pożyczek – przepraszam jeśli coś przekręciłam, ale dawno było napisane to pismo i mogłam pomylić nazewnictwo, bo nie jestem w tym dobra.

  W każdym razie dział obsługi klienta odpowiedział na pismo i uznał, że pożyczka została w pełni spłacona. Problem w tym, że nie wiem, z jakiego powodu, ale pismo z uznaniem spłaty zadłużenia nie dotarło do oddziału windykacji i teraz zaczęli mnie z tego działu nękać SMS, plus wysłali mi 2 pisma z przedsądowym wezwaniem spłaty pożyczki i z wypowiedzeniem umowy pożyczkowej. Teraz też straszą mnie sprzedażą długu. Przez nich BIK mam bardzo obniżony.

  Oczywiście pismo z całym przebiegiem sprawy plus z kopią wysłanego pisma dotyczącego wypowiedzenia umowy wysłałam do osoby, która w firmie zajmowała się osobiście moją sprawą.

  Moje pytanie brzmi: co mogę zrobić jeszcze w obecnej sytuacji, aby zatrzymać dalsze nękanie SMS-ami oraz nie dopuścić do sprawy sądowej. Nie odbieram telefonów od tej firmy, bo wiem, że rozmowy są nagrywane, a w gorącej rozmowie można zawsze powiedzieć coś, co zostanie wykorzystane przeciw mnie. I wolę korespondencję na piśmie, tak by można zawsze się do niej odnieść.

  Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam sytuacje i przepraszam za ewentualne błędy. Z poważaniem Agata.

 52. Witam. Około dwóch lat temu zerwałem umowę z Polkomtelem, a jakiś rok temu nie wiadomo skąd dostałem pismo (chyba z sądu) o umorzeniu sprawy i kary, gdyż firma Polkomtel nie dostarczyła jakichś dokumentów. Do zeszłego tygodnia wszystko było okej. Od kilku dni firma windykacyjna wysyła mi e-maile i SMS-y odnośnie tego zadłużenia, a ja niestety nie jestem w stanie okazać się wcześniej wymienionym pismem, gdyż zostało utracone. Co mam robić?

 53. Dzień dobry. Chodzi o nękanie przez windykatora Profi Credit, zdjęcia domu. Jestem nękana SMS-ami typu: Zadzwoń! jak nie zadzwonisz – odwiedzimy cię w domu lub pracy. Mało tego, przedwczoraj byli windykatorzy z firmy Profi Credit, robili zdjęcia domu i straszyli, że pojadą do mojego pracodawcy. Czy mogę w tej sprawie złożyć pismo skargę do Sądu? Bardzo proszę o poradę. Córki są w strachu, moja mama również. Mówi, że jedna z firm windykacyjnych zadzwoniła do mojej cioci.

 54. Witam, chodzi o bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną hoist polska, wydzwaniają do mnie o spłatę długu który przedawnił się lata temu. Windykacja w ogóle nie słucha co mam do powiedzenia… nie da się z nimi rozmawiać!

  A tak w ogóle, to skąd firma windykacyjna ma mój numer telefonu? gdzie go mogli dostać? nie wiem o co chodzi, nie mam długu dzwoni windykator i żąda spłaty?!

 55. Witam, z jakich numerów dzwoni get back? i gdzie zgłosić nękanie przez firmę windykacyjną?

Comments are closed.