Witam, 7 lat temu nie płaciłem abonamentu w sieci play. Zadłużenie wynosiło 640 zł i zostało przekazane do firmy windykacyjnej która każe mi teraz zapłacić 2800 zł twierdząc, że to za odsetki, koszty sądowe komornicze itd. Przez telefon usłyszałem inne kwoty, a gdy chciałem pismo od firmy windykacyjne, są inne.

Czy mogą Państwo polecić jakaś firmę oddłużająca? Obecnie nie mieszkam w Polsce, a chce to uregulować, jednak nie płacąc odsetek. Słyszałem że jest to możliwe ponieważ dług jest przedawniony. Proszę o pomoc.


Witaj ponownie, udzieliłam Ci już odpowiedzi na Twoje pytanie:-), zajrzyj do artykułu: Kiedy przedawnienia się długu wobec OPERATORA sieci komórkowej?

Jeśli firma windykacyjna przejęła obsługę Twojego długu, to idą za tym pewne dodatkowe opłaty. Oczywiście firmy windykacyjne windują i wymyślają dodatkowe opłaty, aby jak najmocniej „wydoić” dłużnika – to nie tajemnica.

Przedawniony dług a firma windykacyjna

Czy można dochodzić przedawnionej należności? owszem można! Ponieważ dochodzenie przedawnionych roszczeń (długów), jest dozwolone i nie stanowi żadnego przestępstwa w świetle prawa!

Firma windykacyjna może wystąpić nawet na drogę sądową bo ma do tego prawo. Ale jeśli Ty podniesiesz zarzut przedawnienia długu, to żaden sąd nie uzna roszczeń firmy windykacyjnej!

Bardzo często nawet, samo wysłanie pisma do firmy windykacyjnej zawierającego zarzut podniesienia przedawnienia długu, skutkuje tym, że firma windykacyjna wycofuje się  dochodzenia swoich roszczeń, bo wie, że przegra sprawę w sądzie i poniesie dodatkowe koszty rozprawy sądowej.

Masz więc do wyboru, albo zapłacić haracz jaki narzuciła na Ciebie firma windykacyjna, albo podnieść zarzut przedawnienia roszczenia. Wybór należy do Ciebie :-). Mam nadzieję, że podejmiesz właściwą decyzję!

PS. Naprawdę warto to dobrze przemyśleć, ponieważ dochodzenie przedawnionego długu to całkiem intratny kawałek rynkowego torciku dla firm windykacyjnych. Skupują one najpierw za grosze przedawnione długi i rozsyłają później takie wezwania do zapłaty z nałożonym „haraczem” w formie dodatkowych opłat!

Wzór pisma do firmy windykacyjnej o przedawnieniu długu

Przeczytaj jeszcze poniższe artykuły:

  1. Przedawnienie długu komorniczego, bankowego, ZUS-owskiego i spadkowego
  2. Kiedy przedawnienia się długu wobec OPERATORA sieci komórkowej
  3. Komornik – kredyt za samochód – przedawnienie
  4. List od komornika po 18 latach a przedawnienie długu
  5. Przedawnienie długu za karę za przejazd bez biletu
  6. Kiedy bieg przedawnienia ulega przerwaniu?