Kancelaria Signi – SMS dostałem [OPINIE] i sposoby windykacji

Forum prawneKategoria: WindykacjaKancelaria Signi – SMS dostałem [OPINIE] i sposoby windykacji
Patryk49 zapytał 2 lata temu

Kancelaria Signi rozsyła jakieś SMS-y, dziś dostałem SMS-a o treści:

“Szanowni Państwo, informujemy, ze Państwa sprawa została zakwalifikowana do kolejnego etapu – postępowania egzekucyjnego. Kancelaria Signi”

Nie wiem za bardzo, o co chodzi i za jaki dług to jest wezwanie. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą firmą windykacyjną? Jak uchylić się od spłaty długu, który jest przedawniony? Proszę o pomoc.

19 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

 

nekanie-sms-signi

Kancelaria SIGNI, to firma windykacyjna, która pomaga wierzycielom odzyskać pieniądze. Kupują też wierzytelności na giełdzie długów (często są to przedawnione długi) i domagają się później spłaty przedawnionego długu. Często też (jak widać w poniższych komentarzach), zdarza się nękanie przez Signi za pomocą SMS-ów i telefonów.

Dane rejestrowe:

Kancelaria Signi S.A.
ul. Antoniego Słonimskiego 1-1A
50-304 Wrocław
NIP: 8982225778

Tylko od Ciebie zależy, czy dasz się nękać tej firmie i czy zapłacisz przedawniony dług, tak aby windykacja Signi mogła zrealizować swój zysk… jak z nimi walczyć?

  • Przedawniony dług

Jeśli kancelaria Signi domaga się spłaty długu sprzed lat, czyli przedawnionego długu, warto podjąć z nimi dialog i dać im do zrozumienia, że nie jesteś jednym z tych klientów, którzy dają nabić się w butelkę. Jak uchylić się od spłaty przedawnionego długu?

W pierwszej kolejności należy wysłać pismo, w którym podnosimy zarzut przedawnienia, powołując się na przepisy prawa, wzór takiego gotowego do wypełnienia pisma, zamieszczam poniżej:

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Jeśli windykacja mimo otrzymanego pisma nie zaprzestanie nękania o spłatę przedawnionego długu, należy wysłać żądanie zaprzestania działań windykacyjnych i zagrozić konsekwencjami prawnymi w związku wymuszaniem spłaty przedawnionego długu, wzór takiego pisma pobierzesz poniżej:

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

Jeśli ten straszak nie zadziała, droga wolna, aby złożyć na firmę windykacyjną skargę do UOKiK, w tym celu pobierz poniższy wzór pisma:

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

Skarga-do-UOKiK-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

  • Nieprzedawniony jeszcze dług

Jeśli Signi faktycznie domaga się spłaty długu, który jeszcze się nie przedawnił, możesz wnioskować o rozłożenie długu na dogodne dla Ciebie raty, w tym celu należy pobrać poniższy wzór pisma i określić wysokość miesięcznych rat, które nie będą dla Ciebie tak dużym obciążeniem, jak jednorazowa spłata długu.

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Warto przeczytać:

Adam odpowiedział 2 lata temu

Też kiedyś do mnie pisali, dostałem SMS-a, że kancelaria prosi o pilny kontakt. Nie napisali o co dokładnie chodzi więc zignorowałem tego SMS-a. Minęło kilka miesięcy i nic więcej nie dostałem od nich, jest cisza.

Miałem jakieś długi – owszem, ale nie uchylam się od ich spłaty, obecnie nie pracuję i nie mam z czego tych pożyczek spłacić.

Bartłomiej odpowiedział 2 lata temu

Witam, spłaciłem pożyczkę z opóźnieniem, nie wiedziałem, że jest jakaś niedopłata, chodzi pożyczkę w SMS Kredyt. Teraz windykacja SIGNI nęka mnie telefonami i SMS-ami, niestety nie mogę dodzwonić się do SIGNI, w SMS Kredyt nie chcą udzielić żadnych informacji, nie wiem co robić. Jak rozmawiać z tą firmą windykacyjną? czy mogę zażądać dokumentów potwierdzających, że mam jakieś długi?

ZDT odpowiedział 2 lata temu

Żenada – dzwoni do mnie automat z Signi już o siódmej rano. Jak odbierasz, to nie wiadomo, ile będziesz czekał, jak dzwonisz czekasz i czekasz i czekasz. W końcu zadzwoniłem do siedziby i dowiedziałem się, że pod moim numerem poszukują zupełnie kogoś innego osoby, której nazwiska nawet nie znam. Obiecali, że wykreślą jak nie to na Policję tępić tych ludzi, bo myślą, że im wszystko wolno.

Monika odpowiedział 11 miesięcy temu

Ja dziś po wielu miesiącach ignorowanych SMSów od owej Kancelarii, zadzwoniłam tam, ponieważ żadnego długu nie posiadam. Pani podała imię i nazwisko jakiejś kobiety i spytała, czy jest mi znane. Zgodnie z prawdą powiedziałam, że nie znam takiej osoby, a numer telefonu posiadam już bardzo długo. Pani obiecała skreślenie mnie z listy, do której wysyłane są smsy. Jak będzie, zobaczymy. 

er54 odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam dostałam wiadomość od kancelarii Signi na numer telefonu, który mam dopiero od 2 tygodni i nigdzie go nie zapisuje w dokumentach, czy to scam? “Nie odnotowaliśmy wpłaty z Twojej strony. Możemy ci w tym pomóc. Jutro otrzymasz od nas link do płatności Dotpay – zacznij wpłacać regularnie. (71) 756 77 60 Kancelaria Signi”.

Genowefa P. odpowiedział 11 miesięcy temu

Dziś dzwonił do mnie Pan, powiedział, że jest windykatorem z kancelarii Signi. Nie wiem w ogóle, o co chodzi, nie wiedziałam, że mam jakieś długi, kim jest windykator i jak mam z nim rozmawiać, skoro nie wiem, że kiedykolwiek miałam jakieś długi? kim jest ten człowiek?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witaj Genowefa,

kim jest windykator? okazuje się, że windykator ma dwa oblicza?! oto pierwsza wersja, o której przeczytałem gdzieś na finansowym portalu:

kim-jest-windykator

Druga wersja windykatora (z którą mamy do czynienia najczęściej), to wersja nieco mniej kulturalna, często windykator jest osobą bardzo negatywnie nastawioną do dłużnika, jest opryskliwy, nie słucha, co dłużnik ma do powiedzenia i wręcz nakłania do spłaty długu, wygrażając komornikami i sądami, a często nawet osobistą wizytą windykatorów terenowych.

Nie twierdzę, że windykator Signi, z którym miałaś do czynienia, był tą wersją pesymistyczną, jednak musisz wiedzieć, że należy spodziewać się najgorszego podczas rozmowy z windykatorem.

Jeśli nie wiesz, co to jest za dług, poproś windykację o przesłanie dokumentów potwierdzających istnienie długu, jeśli takich dokumentów nie otrzymasz, pisemnie zażądaj zaprzestania działań windykacyjnych, pod groźbą zgłoszenia sprawy do prokuratury.

W razie problemów pisz tu na forum, postaramy się pomóc.

Eryk odpowiedział 11 miesięcy temu

Jeśli chodzi o Signi ugoda jest możliwa, kolega miał do spłaty niespłaconą pożyczkę, którą windykuje mu Signi. Najpierw chcieli cały dług od razu żeby spłacił, niestety nie miał tyle kasy, udało się dojść do porozumienia i rozłożenia długu na raty. Jak widać ugoda z Signi też jest możliwa…

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Niemal każda firma windykacyjna jest w stanie rozłożyć dług na raty, pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać, to nawiązanie kontaktu z windykacją i wysłanie pisma z prośbą o rozłożenie długu na raty.

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Musisz pamiętać, że firmie windykacyjnej, podobnie jak Tobie, zależy na polubownym załatwieniu sprawy, spłata ratalna jest więc rozwiązaniem dobrym i dla dłużnika i dla samej windykacji.

Ewa C. odpowiedział 11 miesięcy temu

Dzień dobry!

Wczoraj i dzisiaj otrzymałam SMS-a od SIGNI o nieco dziwnej treści:

“Brak kontaktu w sprawie może skutkować podjęciem dalszych działań w sprawie. Celem ich uniknięcia, zadzwoń…”

Nic mi nie wiadomo o tym, bym posiadała jakiekolwiek długi, wszystko, co powinnam – opłacam w terminie. Sądzę, że ewentualny wierzyciel wysłałby do mnie informację na piśmie, że z czymś zalegam, w jakiej kwocie itp.

Jak mam rozumieć takie niepokojące wiadomości? Czy powinnam zadzwonić do SIGNI? Może to jest po prostu błędnie wysłany SMS?? Czy ze strony samej firmy SIGNI nie powinno być również skierowane jakieś pismo, z treści którego wynika, o co chodzi i komu jestem ewentualnie coś winna?

Wiem na pewno, że nie posiadam żadnych zaległych zobowiązań i nie chciałabym otrzymywać tego rodzaju powiadomień.

Z poważaniem
Ewa C.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Z pewnością powinnaś jak najszybciej skontaktować się z nimi, aby szybko wyjaśnić zaistniałą sytuację, w innym przypadku windykacja może posunąć się do dalszych kroków i skierować sprawę do sądu, a następnie do komornika, celem wyegzekwowania od Ciebie zadłużenia.

Skontaktuj się z windykacją Signi dowolną drogą, zapytaj, o jaki dług chodzi i poproś o przesłanie kopii dokumentów, które potwierdzą istnienie zadłużenia. Po otrzymaniu dokumentów będziesz mogła sprawdzić, czy faktycznie jest to Twój dług, a jeśli tak, to czy przypadkiem nie uległ przedawnieniu.

Niestety windykacje często odmawiają przesłania dokumentów, żądając jedynie spłaty długu i już!
Jeśli nie otrzymasz dokumentów, wyślij oficjalne pismo, żądając zaprzestania dalszych działań windykacyjnych, bo są one niezgodne z prawem. Wzór takiego pisma załączam poniżej:

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

Jeśli natomiast okaże się, że dostaniesz dokumenty, ale dług będzie przedawniony, należy wtedy wysłać pismo, w którym podniesiesz zarzut przedawnienia roszczenia, wzór pisma znajdziesz poniżej:

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Mateusz P. odpowiedział 11 miesięcy temu

Dzień dobry, mam problem z firmą windykacyjną, która mnie oszukała. Chodzi o to, że miałem z nimi ugodę z dnia 2 lutego zawartą z kancelarią Signi – miałem spłacić zadłużenie do 10 marca z opcją ewentualnego rozłożenia na raty obiecali mi, że nie będzie nigdzie wpisu z ich strony, ponieważ miałem zaciągnąć pożyczkę z banku na poczet spłaty długu.

Jednak firma Signi nie dotrzymała ugody i za plecami przyszło do mnie pismo od komornika w dniu 22 lutego tam, gdzie miałem z nimi ugodę jednakże dodam, że nie przysłali mi żadnego draftu do podpisania. Jak do nich dzwonię, to mnie zbywają, proszę o poradę, co można zrobić, aby umorzyć działania komornicze, ponieważ mam bardzo złą sytuację finansowa Mateusz P.

Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Mateuszu,

jeśli firm windykacyjna wcześniej wyraziła zgodę na spłatę długu po zaciągnięciu przez Ciebie pożyczki, to zobowiązała się tym samym do odczekania ze złożeniem wniosku egzekucyjnego przynajmniej do ustalonego terminu zapłaty, czyli do dnia 10 marca 2021 roku.

Skoro postanowienia ugody zostały złamane, należy na nowo podjąć rozmowy z firmą windykacyjną celem rozłożenia płatności zobowiązania na raty i wycofania komornika. Musisz nalegać na zawarcie ugody, przypominając firmie windykacyjnej o wcześniejszych ustaleniach. Przede wszystkim, należy wymóc na firmie windykacyjnej, by ta wycofała wniosek egzekucyjny i dała Ci szansę spłaty długu w ratach.

Niemniej jednak nie ma żadnej pewności, że wierzyciel przychyli się do Twojego wniosku. Co więcej, Ty nie masz żadnych narzędzi, by zmusić firmę windykacyjną do ustępstw. Należy więc wykazać się determinacją i zaangażowaniem w dążeniu do zawarcia nowej umowy, tym razem w wersji papierowej.

Dodam jeszcze, że jeśli wierzyciel nie zgodzi się na cofnięcie wniosku egzekucyjnego, należy podjąć rozmowy z komornikiem, by ten zgodził się na dobrowolne spłaty zobowiązania, rezygnując z zajęcia Twojego majątku.

To na czym powinno Ci zależeć, to to by Twoje wynagrodzenie za pracę było wolne od zajęcia. Musisz jednak pamiętać, że aby komornik wyraził zgodę na dokonywanie dobrowolnych wpłat, ich wysokość nie może być niższa, niż ewentualne potrącenia z pensji. Zachęcam Cię do przeczytania moich wpisów na temat limitów zajęć komorniczych.

Na koniec dodam, że egzekucja komornicza to nie koniec świata. Można przez nią na spokojnie przejść. Warto natomiast zrezygnować z zaciągania kolejnych pożyczek i chwilówek w drogich firmach pożyczkowych. Dlatego jeśli o takiej właśnie pożyczce myślałeś może lepiej, że sprawy potoczyły się inaczej. Pamiętaj, że jedynym rozsądnym wyjściem może być pożyczka lub kredyt w normalnym banku. Natomiast jeśli nie masz takiej możliwości „dogadanie się” z wierzycielem lub komornikiem.

erf45 odpowiedział 10 miesięcy temu

Witam

Mam problem z Kancelarią Signi, ponieważ podali mi kwotę do zapłaty, jaką mam zapłacić z wyrokiem sądowym i powiedzieli ze kwota może być wyższa, bo koszty sądowe mogą się naliczyć nie więcej niż 800 zł, a teraz się dowiaduje, że naliczyli 2500 zł co mam teraz zrobić?

Wyrok sądowy wynosił 5000 tys. i koszty sądowe 2000 tys. ja zrobiłem wpłatę na kwotę 4500, bo taką mi podawali, że została do spłaty, przy czym normalnie robiłem wpłaty na 200 zł co miesiąc.

de4 odpowiedział 10 miesięcy temu

Dzień dobry, mam problem, od dłuższego czasu nęka mnie windykacja, gdzie mam dług za nie spłaconą do końca ratę, a pisałam do nich i prosiłam o cierpliwość, bo man problemy finansowe i nie mam jak w całości tego spłacić. To nękają mnie telefonami i SMS-ami, gdzie bardzo mnie to denerwuje, bo dobrze wiem, ze mam dług do spłaty a piszą do mnie do 5 SMS dziennie, ze mam to spłacić i wydzwaniają kilka razy, dodatkowo co ja mogę z tym zrobić, żeby się uspokoili?

Sebastian N. odpowiedział 6 miesięcy temu

Dzień dobry. Dostałam pismo z kancelarii signi s.a w sprawie spłaty zadłużenia. Pożyczka w kwocie 600 zł z roku 2012. Na infolinii poinformowano mnie, że mam do spłaty na dzień dzisiejszy Ok. 1400 zł. Od roku 2014 nie miałam żadnego kontaktu o zadłużenia. Kredyt był z SMS kredyt, został oddany teraz do signi. Do dnia dzisiejszego przez 9 lat nie było informacji o zadłużenia. Teraz signi żąda spłaty zadłużenia. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam Wioleta

Agnieszka odpowiedział 6 miesięcy temu

Sami sobie podnoszą raty kto ile ma splacac :):)

Angelika odpowiedział 5 miesięcy temu

Dzień dobry, 
Moja sytuacja wygląda nieco inaczej. Parę dni temu postanowiłam sprawdzić swoją “sytuację” przez platformę BIK, a tam ukazało się zadłużenie obsługiwane prze firmę RAPORT z podanym rokiem 2018… napisałam więc do nich, aby spróbować wyjaśnić sytuację (zależy mi na czystym koncie :) ). Pan poinformował skąd dług, podał kwotę, która różniła się od kwoty raportu BIG- tłumacząc, że nie było jeszcze aktualizacji. Następnie zaczął straszyć komornikiem i żądać zapłaty w ciągu dwóch dni, bo będą mnie czekać większe koszta. Zdziwiła mnie sytuacja, bo ani listów od firmy RAPORT nie otrzymałam, ani sądowych za zasłużenie. Pan Windykator wysłał mi na pocztę email jakiś dokument księgowy z roku 2011 na połowę niższa kwotę. Chociaż prosiłam o dokumwty potwierdzające zadłużenie, to ich nie dostałam. Zaczęłam szukać listów – zawsze przechowuje… I znalazłam list z firmy SIGNIA za to samo zadłużenie, ale z połowę mniejsza kwota, wysłane rok temu, czyli w 2020r. 
Nie wiem jak mam podejść do tej sprawy, co robić. Miał może ktoś podobna sytuację? Mam pisać do firmy SIGNIA? Czy czekać na rozwinięcie sytuacji z firmą RAPORT

Twoja odpowiedź

12 + 6 =