Dług w PROFI CREDIT – grożą więzieniem?!

Mamy dług w Profi Credit, dokładnie jedną ratę, mamy opóźnienie, a grożą więzieniem wujkowi. Co mogę zrobić?


Oj co ja się naczytałam na temat windykacji Profi Credit… ludzie bardzo często narzekają, że Profi Credit bardzo źle traktuje dłużników, między innymi straszą więzieniem – tak jak w Waszym przypadku.

Jak się bronić przed windykacją Profi Credit?

Przede wszystkim musisz mieć pełną świadomość, że nie masz obowiązku i nikt Cię do tego nie przymusi, aby w ogóle rozmawiać z windykacją Profi Credit! dłużnik nie ma takiego obowiązku!

Windykacja Profi Credit jest niczym w porównaniu z uprawnieniami i możliwościami komornika i tylko on ma prawo prowadzić postępowanie komornicze!

Jak odeprzeć atak windykacji Profi Credit?

Kiedy kolejny raz się z Tobą skontaktują, poinformuj ich, że nie masz już ochoty z nimi rozmawiać i kolejne działania, jakie podejmą w Twoim kierunku, uznasz za zastraszanie lub nachodzenie.

Takie działania niezwłocznie zgłosisz na Policję pod zarzutem podejrzenia popełnienia przestępstwa!

… to powinno im zamknąć usta.

Stosowanie gróźb karalnych (że wujek pójdzie do więzienia), aby wymusić zwrot należności, jakie jesteście winni Profi Credit – może trafić nawet do prokuratury, bo to zastraszanie w czystej postaci!

Traktowanie z szacunkiem

Jeśli grożono Ci lub wujowi już wiele razy, to myślę, że możecie to zgłosić na Policję nawet dziś. Firma Profi Credit da Wam spokój, bo będzie się obawiała podjąć wobec Was jakiekolwiek kroki, aby nie narazić się prokuraturze.

Bardzo często widać na forach, jak ludzie skarżą się na windykację Profi Credit, że dzwonią i grożą wizytą w mieszkaniu w obecności rzeczoznawcy celem zajęcia ruchomości na poczet długu. Oto jeden z przykładów:

windykacja-profi-credit

… a tu grożą nachodzeniem dłużnika w pracy!

profi-credit

Wzory pism, które mogą Ci się przydać:

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

18 komentarzy w “Dług w PROFI CREDIT – grożą więzieniem?!”
 1. możliwościami komornika i tylko on ma prawo prowadzić postępowanie windykacyjne! :D :D :d A od kiedy komornik zajmuje się windykacją ???? :D :D

  1. Janina Gołębiecka

   Przepraszam za “przejęzyczenie” oczywiście chodziło postępowanie komornicze. Dzięki za uważne czytanie Negro.

 2. “Firma Profi Credit da Wam spokój, bo będzie się obawiała podjąć wobec Was jakiekolwiek kroki, aby nie narazić się prokuraturze.” dobry Boże, kto to pisze ???
  Art. 353. § 1. Zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić. Wierzyciel czyli w tym wypadku strona pokrzywdzona ma pełne prawo upominać się o zwrot swojej własności. Kogoś w tym artykule nieźle powiozło. STOP dopalaczom.

  1. Janina Gołębiecka

   Firmy windykacyjne bardzo często łamią lub naginają prawo zastraszając i nękając dłużników, nie mają do tego prawa.

  2. hehe chyba cie koleś już pogięło całkowicie, taki wasz windykator nic nie może, nawet do mieszkania nie może przyjść bez zgody właściciela, a jedynie komornik:)

  3. pierdzielisz głupoty… w trakcie spłacania długu wg terminu umowy, nie maja prawa nachodzić i nękać. Dopiero po obowiązującym okresie umowy mogą żądać od Ciebie zaległości długu.. mogą przypominać ale nie straszyć, nękać jak to usilnie i bezskutecznie robi windykacja z profitu….

  4. Guzik prawda….Profit Credit może żądać drogą sądową spłacenia zaległego długu po okresie trwania umowy… Ich działania są bezpodstawne w momencie trwania umowy kredytowej. Stosują głupie, zastraszające praktyki, które są poza prawem. Nie uznają żadnych wyjaśnień, nie odpisują na e-maile, wydzwaniają z różnych nr telefonów z całego kraju, nawet zatrudniają firmę LEXUS w celu zastraszania… co jest niedozwolone wg prawa…

 3. Profi Credit przechodzi sam siebie, nie dość, że nachodzą w pracy i straszą. Ale z tym zrobiłam prządek kiedy powiedziałam,że jest karalne nachodzenie w pracy jak szybko się pojawił tak szybko uciekł. Ale to jest pikuś, bo mam spłacony kredyt a żąda windykator ode mnie 3.000 zł jeszcze. I W SOBOTĘ POD MOJA NIEOBECNOŚĆ WSZEDŁ DO MOJEGO DOMU O GODZ 12 WIEDZĄC DOBRZE, ŻE JESTEM W PRACY. TO JESZCZE NIC, WINDYKATOR ZMUSIŁ MOJEGO PARTNERA ŻEBY ZADZWONIŁ DO MNIE KIEDY ODEBRAŁAM WYRWAŁ MU TEL I ZACZĄŁ MNIE WYZYWAĆ. SKANDAL ALE NIE odpuszczę…

  1. Janina Gołębiecka

   To chyba nie był windykator Gosiu a jakiś bandzior?! takie rzeczy należy zgłaszać na POLICJĘ, do czego bardzo Cię namawiam… poza tym, skory windykator z ProfiCredit żąda od Ciebie jakichś należności, które im się nie należą, bo kredyt jest spłacony, to podchodzi to pod wyłudzanie i taki czyn jest karalny. Radzę nie iść na Policję a od razu do prokuratury. Trzymam za Ciebie kciuki, nie daj się tej firmie windykacyjnej…

   1. Marcin J. windykacja Profit Credit z nr telefonu 334846128 jest to osoba która zastrasza, gnębi,nęka …Powinna się nim Policja zająć…

 4. Potrzebuje pomocy, ProfiKredyt wysłał list do mojej pracy, że nie płacę kredytu i teraz mam zajęcie komornicze, firma moja płaci z mojej wypłaty jakaś część pieniędzy na konto Profi Credit, ale oni twierdzą, że to nie komornik tylko firma co ściąga dług i że nie dostają pieniędzy żadnych, grożą sądem i wizytą w domu, co mogę zrobić?

 5. Tomaszgoscinski198230

  ten negro to windykatoir profi credit zznam go hehe

 6. dziś dzwoniła do mnie windykatora z nr 16 732 3121…… straszyła mnie windykacją, niestety raty są płacone co miesiąc i ta idiotka tego nie wie, poza tym: mają tak skonfigurowane nr telefoniczne, ze dzwonią z rożnych i nikt nie zna podstawowego numeru tel. Nękają bezpodstawnie… dlaczego policja się nimi nie zajmie? gdzie prokurator ?

 7. Witam wszystkich co my z mężem przeżyliśmy to koszmar, jak i również teściowie, w 2016 wzięliśmy 9 tysięcy do dziś spłaciliśmy ok 25 tys, dziś musimy wpłacić 11 tys bo jak nie to na jutro jest przewidziana egzekucja tam gdzie mąż mieszkał przy podpisywaniu wekslu czyli na adresie teściów, Chcemy to wpłacić ale również po wpłacie udać się na policje. Sytuacje które spotkały nas i teściów, to straszenie raz, a dwa naklejanie na drzwi ODDAJ PIENIĄDZE i inne kartki wkładane w drzwi. Nie wiemy czy jest sens wygrania… Proszę o pomoc.

 8. Małe jest piękne

  Ja miałam sytuację tego typu. Poprosiłam w punkcie gdzie podpisałam umowę o przesunięcie jednej raty (chyba 15 a miałam ich 24) na kwotę 314 zł. Zrobiłam to tylko dlatego, bo wybierałam się na 10 dni na urlop za granicę, a reszta na miejscu i po pierwsze potrzebowałam tych pieniędzy, a po drugie nie chciałam na urlopie myśleć o profi credit. Niby wszystko załatwione z Panią która pracuje dla Profi Credit – rata odłożona (zgłaszam sprawę na 3 dni przed terminem płatności). Fakt że ta Pani nie dała mi potwierdzenia tylko coś w komputerze zaznaczyła i tyle.

  Po powrocie z urlopu na którym byłam 3 tygodnie dowiaduje się, że były telefony do mnie do pracy z firmy Profi Credit. Już wtedy byłam zniesmaczona, że dlaczego dzwonią do pracy i mówią skąd są i z kim chcą rozmawiać. Dali powód do plotek ale więcej nie dzwonili wiec dałam spokój.. A po kolejnych kilku dniach kadrowa poprosiła mnie, bo przyszło pismo do pracy z informacją, że nie spłaciłam raty i że proszą o potrącenie z pensji.

  I teraz finał: zadzwoniłam na infolinię zdenerwowana, bo nie tak miało być, a tam dowiaduje się, że żadnego zgłoszenia o przesunięcie raty nie było. Poszłam do tej baby co załatwiła temat, a ona głupa klei, że chyba centrala odrzuciła wniosek. I że był kontakt ze mną w sprawie uregulowania raty, ale mnie nie zastali. Najadłam się wstydu w pracy zostałam przez Profi Credit oszukana i do tego pracują tam niekompetentni ludzie…

 9. to same łapańce z pośredniaków nakręceni na szkoleniach – powinien się nimi ktoś zainteresować z góry.

 10. Witam również mam do czynienia z tą firmą “Profi credit” zalegałam 3 raty z płatnością, ponieważ utraciłam prace. Ale kiedy znalazłam nową, to uregulowałam zaległe raty, a dziś pan przez telefon mnie obrażał, obrażał moje dziecko rodzinę i zażądał natychmiastowej spłaty pożyczki, a jeśli nie to wyśle do mojej rodziny windykatora terenowego. Spytałam czy mogę nadal płacić w ratach, to pan mi powiedział, że tak ale wtedy doliczy koszty sądowe itd i że z długu 6 570 zł zrobi się coś około 11 tys. Czy ma takie prawo?

 11. Takiego bandytyzmu jak Profit Credit i ich firma Lexus to zwykli bandziory. Dlaczego Policja i Prokurator się nimi nie zajmie…i te lichwiarskie pożyczki. Pożyczysz 2000 zł, oddajesz 6000 …i do tego jesteś nękana… Banda łobuzów.

Comments are closed.