Nękanie i zastraszanie przez firmę Kaczmarski Inkasso

Forum prawneKategoria: WindykacjaNękanie i zastraszanie przez firmę Kaczmarski Inkasso
D.T. zapytał 4 lata temu

Witam, chodzi o firmę windykacyjną Kaczmarski Inkasso i nękanie telefonami oraz SMS. W roku 2018 spłaciłem kredyt. W roku 2019 dostałem wezwanie do zapłaty 3 rat tego kredytu. Udałem się do banku w celu wyjaśnienia sprawy i opisałem zaistniałą sytuację. Bank przekazał sprawę do firmy windykacyjnej.

Jeszcze raz udałem się do banku w celu wyjaśnienia sprawy i okazało się, że to nie raty kredytu tylko prawdopodobnie bank nie otrzymał od firmy ubezpieczeniowej kwoty, na którą kredyt był ubezpieczony, a w roku 2018 spłacając kredyt, zapewnili mnie, że sprawa jest załatwiona. Miałem do 30 dni udać się do tego banku w celu podpisania jakichś papierów, ale po prostu zapomniałem o tym, a ze strony banku nie otrzymałem żadnego pisma ani telefonu.

Teraz przekazali sprawę do firmy Kaczmarski Inkasso. Dręczą mnie telefonami co godzinę, zastraszają i cały czas dostaje e-mail z informacją, że mam czas do zapłaty do godziny 12. Oddzwaniałem kilkakrotnie, gdyż znam swoje prawa, ale niestety nie mogę w żaden sposób się z nimi porozumieć. Straszą mnie wizytą windykatora, ale wiem, że windykator nie posiada żadnych praw.

Dzisiaj zadzwonili po raz kolejny, mówiąc, iż przekazują sprawę do sądu, pod wpływem nerwów odpowiedziałem, żeby sobie przekazali i że się odwołam. Czy popełniłem jakiś błąd? skoro bank po ostatniej wizycie zapewnił mnie, że do 30 dni otrzymam wyjaśnienie?

SMS i głuche telefony z Kaczmarski Inkasso to teraz codzienność, jak się bronić? gdzie zgłosić bezpodstawne nękanie przez firmę windykacyjną

5 odpowiedzi
Paweł P. odpowiedział 4 lata temu

Witam,

Mam podobny problem… Firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso wydzwania po moich sąsiadach, w zasadzie już od wczesnych godzin porannych, wypytują się o mnie… Sąsiadka przekazała mi nr kontaktowy, oraz imię i nazwisko osoby, aczkolwiek ta osoba nie zdradziła, w jakiej sprawie dzwoni… Takie wydzwanianie powtórzyło się parokrotnie…

Czy windykacja może robić takie poszukiwania dłużnika? Czy to jest legalne? Firma Kaczmarski Inkasso. Co można z tym zrobić ?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Coraz więcej firm windykacyjnych przekracza swoje kompetencje, przez co dochodzi do naruszenia prawa konsumenta, w tym Konstytucję RP.

Z tego co piszecie, firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso naruszyła wasze prawo do prywatności, wydzwaniając po sąsiadach i zastraszając was windykatorem.

…co robić w takiej sytuacji?

W pierwszej kolejności należy formalnie skontaktować się z firmą windykacyjną i przekazać jej, że działając w sposób, w jaki działa, przekracza swoje kompetencje i narusza Twoje prawa.

W tym celu należy wysłać na adres firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso pisemną skargę i prośbę o zaprzestanie działań windykacyjnych, jeśli w waszym mniemaniu dług jest np. przedawniony.

Kaczmarski Inkasso Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Danuty Siedzikówny 12
51-214 Wrocław

Wzór skargi na firmę windykacyjną zamieszczam poniżej:

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

…jeśli natomiast windykacja długu jest zasadna, warto skierować pismo do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty, tutaj zachęcam Cię do pobrania poniższego wzoru pisma:

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

…co jeśli nie zareagujesz?

Jeśli nie podejmiecie żadnych kroków, aby przytemperować działania windykacyjne, to wielce prawdopodobne, że działania windykacji nigdy się nie skończą, a wręcz nabiorą jeszcze większej intensywności.

Jeśli natomiast żadne pismo nie zadziała, warto podjąć poważniejsze kroki i napisać skargę na firmę windykacyjną do UOKiK, wzór skargi możecie pobrac poniżej:

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

Skarga-do-UOKiK-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

więcej na temat takiej skargi pisałem tutaj: Jak napisać skargę na firmę windykacyjną do UOKiK?

Mam nadzieję, że nieco pomogłem Wam zrozumieć sytuację, w której się znaleźliście i jeszcze raz napiszę – najgorsze co możecie zrobić w chwili obecnej – to nie reagować! nie ma co się łudzić, że windykacja odpuści, oni takimi sprawami zajmują się na co dzień i z tego żyją.

Jeśli chodzi o samo nękanie telefonami, warto przytoczyć tu art. 190a Kodeksu karnego:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Asia M. odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, chodzi o nękanie przez Kaczmarki Inkasso. Około 10 lat temu, ktoś wziął na męża umowę na telefon w ORANGE. Dowiedzieliśmy się o tym przypadkowo, kiedy komornik wszedł na konto, ponieważ oczywiście oszust podał jakiś fikcyjny adres zamieszkania i posłużył się starym numerem dowodu książeczkowego, który w tamtym czasie był nieważny.

Wówczas zadłużenie z tytułu nieopłaconych faktur sięgało prawie 10 tys. Sprawa została zgłoszona do prokuratury, a mąż wygrał sprawę w sądzie i ostatecznie został uznany za poszkodowanego w tej sprawie, a nie dłużnika. Stroną w sprawie była wówczas inna firma windykacyjna. Po kilku latach sprawa wróciła, tym razem zaczął się do nas odzywać Kaczmarki Inkasso.

Pomimo prób wyjaśnienia, wysłania im wszystkich dokumentów potwierdzających brak zasadności (ostatnio jakoś na jesieni zeszłego roku) oni nadal wydzwaniają. Prawie codziennie o tej samej porze dzwoni z różnych numerów automat, treść komunikatów jest różna.

W każdym razie mamy tego nękania dosyć. Co można w takiej sytuacji zrobić??? Pozdrawiam

Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

wydaje mi się, że zasadne będzie złożenie oficjalnego pisma z żądaniem zaniechania dalszych czynności windykacyjnych, którego wzór zamieszczam poniżej:

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

W przedmiotowym  piśmie proszę powołać się na brak istnienia zobowiązania, podając wyrok ustalający, że mąż padł ofiarą oszustwa.

W dalszej treści pisma należy wskazać, że okoliczność ta była już wielokrotnie wskazywana windykacji Kaczmarski Inkasso oraz że zostały przesłane dokumenty w tej sprawie, ale pomimo to mąż nadal jest nękany przez natrętną windykację.

Na koniec proszę podać, że jeśli postępowanie windykacyjne nie zostanie zakończone, złożycie Państwo oficjalną skargę do instytucji nadzorujących firmy windykacyjne. Można również dodać, że rozważacie Państwo złożenie zawiadomienia do organów ścigania, bowiem postępowanie windykacyjne prowadzone przez Kaczmarski Inkasso przybiera formę natarczywego nękania – mają miejsce liczne telefony, a windykacja jest głucha na podnoszone argumenty na temat braku istnienia zobowiązania po stronie rzekomego dłużnika.

Mam nadzieje, że tak przygotowane pismo z żądaniem zaprzestania działań windykacyjnych przyniesie oczekiwany efekty. Jeśli jednak tak się nie zdarzy, należy na poważnie rozważyć złożenie skargi na firmę windykacyjną. Być może zasadnym będzie również pozew o zapłatę odszkodowania i zgłoszenie sprawy na Policję.

W tym momencie jednak proszę przygotować pismo – tak jak napisałam, a jeśli windykacja nie przystopuje, pisać do nas w przyszłości.

Życzę powodzenia!

Kropek odpowiedział 3 lata temu

Witam. W 2019 roku byłem zadłużony w firmie telekomunikacyjnej O.P. S.A. Nie miałem z czego zapłacić więc dług przejęła firma windykacyjna K. I. Dzwonili do mnie w ciągu tygodnia wiele razy na przełomie października i listopada 2019 roku. Rekord to 8 razy na mój (główny) numer. Kilka dni później potrafili zadzwonić 9 razy; 1 raz na numer internetowy i 1 raz na numer, który ja miałem na siebie ale kolega używał bo wcześniej był na niego zarejestrowany. W 2020 roku udało mi się podjąć pracę.

Zadzwoniłem do nich by się z nimi dogadać. Ich ultimatum były 4 raty po ponad 1100 zł. Nie zgodziłem się, bo miałem jeszcze innego wierzyciela K.S.A. ,z którym porozumienie nastąpiło. Wplacalem na konto O.P.S.A. po ile mogłem. Niestety pod koniec października 2020 roku dostałem od K.I. SMSa, że został złożony pozew przeciwko mnie. Zadzwoniłem do nich z pytaniem do którego sądu? Odpowiedź: E-Sąd w Lublinie. Szybko zadzwoniłem do tego Sądu. Jeszcze nie było przyznanej sygnatury akt. Zadzwoniłem kilka dni później. Otrzymałem ją i napisałem odwołanie, wysłałem wrażenia z dowodami wplat. Czekałem kilka tygodni. Dostałem tylko postanowienie bez wyroku.

Okazało się, że strona powodowane pokrywa koszty procesu sądowego i wstrzymanie nakazu zaplaty dla nich. A wcześniej pisałem i wiadomość e-mail, list jak i do K.I. jak i do O.P.S.A. prosząc by nie pozywali mnie, bo po co Sądy i później komornik. Nie myślałem, że E-Sąd pójdzie po mojej myśli. W sierpniu 2021 roku splacilem całe O.P.S.A. Niestety telefony nie ustały. Teraz nie dzwonią z K.I., a z Kancelarii Prawnej V.L. od momentu złożenia pozwu, która należy do K. Group. Co 14, 16 max. 30 dni dzwonią do mnie w sprawie niby długu za Lublin. Próbują wyłudzić pieniądze odezwę mnie. Stalkingiem nie można tego nazwać bo nie wydzwaniają codziennie. Tylko nie wiem gdzie we Wrocławiu mam zgłosić o próbie wyłudzenia pieniędzy? Czy na najbliższy komisariat policji, ktory jest nie daleko ich cWitam.

W 2019 roku byłem zadłużony w firmie telekomunikacyjnej O.P. S.A. Nie miałem z czego zapłacić więc dług przejęła firma windykacyjna K. I. Dzwonili do mnie w ciągu tygodnia wiele razy na przełomie października i listopada 2019 roku. Rekord to 8 razy na mój (główny) numer. Kilka dni później potrafili zadzwonić 9 razy; 1 raz na numer internetowy i 1 raz na numer, który ja miałem na siebie ale kolega używał bo wcześniej był na niego zarejestrowany. W 2020 roku udało mi się podjąć pracę. Zadzwoniłem do nich by się z nimi dogadać. Ich ultimatum były 4 raty po ponad 1100 zł. Nie zgodziłem się, bo miałem jeszcze innego wierzyciela K.S.A. ,z którym porozumienie nastąpiło. Wplacalem na konto O.P.S.A. po ile mogłem. Niestety pod koniec października 2020 roku dostałem od K.I. SMSa, że został złożony pozew przeciwko mnie. Zadzwoniłem do nich z pytaniem do którego sądu? Odpowiedź: E-Sąd w Lublinie.

Szybko zadzwoniłem do tego Sądu. Jeszcze nie było przyznanej sygnatury akt. Zadzwoniłem kilka dni później. Otrzymałem ją i napisałem odwołanie, wysłałem wrażenia z dowodami wplat. Czekałem kilka tygodni. Dostałem tylko postanowienie bez wyroku. Okazało się, że strona powodowane pokrywa koszty procesu sądowego i wstrzymanie nakazu zaplaty dla nich. A wcześniej pisałem i wiadomość e-mail, list jak i do K.I. jak i do O.P.S.A. prosząc by nie pozywali mnie, bo po co Sądy i później komornik. Nie myślałem, że E-Sąd pójdzie po mojej myśli. W sierpniu 2021 roku splacilem całe O.P.S.A.

Niestety telefony nie ustały. Teraz nie dzwonią z K.I., a z Kancelarii Prawnej V.L. od momentu złożenia pozwu, która należy do K. Group. Co 14, 16 max. 30 dni dzwonią do mnie w sprawie niby długu za Lublin. Próbują wyłudzić pieniądze odezwę mnie. Stalkingiem nie można tego nazwać bo nie wydzwaniają codziennie. Tylko nie wiem gdzie we Wrocławiu mam zgłosić o próbie wyłudzenia pieniędzy? Czy na najbliższy komisariat policji czy bezpośrednio do prokuratury? Poproszę o adresy komisariatu i prokuratury we Wroclawiu pod ktore moge sie udac. Ile to bedzie kosztowac? Jestem z małego miasta powiatowego z województwa łódzkiego.