Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną wzór

Kategoria: WindykacjaSkarga do UOKiK na firmę windykacyjną wzór
Hania zapytał 1 rok temu

Dzień dobry,

Firma windykacyjna nęka mnie o nieistniejący dług. Mimo moich wyjaśnień wydzwaniają do mnie, grożąc, że jeśli nie spłacę długu, to dadzą sprawę do sądu i do komornika i komornik zajmie mi cały majątek.

Dług, którego żądają spłaty, jest przedawniony. Prawdopodobnie kupili go na giełdzie długów od poprzedniego wierzyciela.

Czy skarga do UOKiK na firmę windykacyjną załatwi sprawę? co jeszcze mogę zrobić by dali mi spokój?

Firma windykacyjna nęka mnie od 2 miesięcy, już nie wytrzymuję – proszę o pomoc!

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną może zdziałać naprawdę wiele. Firmy windykacyjne jak ognia boją się UOKiK, ponieważ ten może nałożyć na nie pieniężną karę za przekroczenie swoich uprawnień.

Zanim jednak złożysz skargę na firmę windykacyjną do UOKiK, warto spróbować samodzielnie wywrzeć na firmie windykacyjnej presję, składając na nią skargę i grożąc jej, że dalsze czynności z jej strony, spowodują bardziej zdecydowane kroki (Skarga na UOKiK).

W pierwszej kolejności pobierz poniższy wzór skargi i wyślij ją na adres nękającej firmy windykacyjnej:

Skarga na firmę windykacyjną i wniosek o zawieszenie działań windykacyjnych

Skargę na windykację należy wysłać listem poleconym, aby w razie czego mieć potwierdzenie, że próbowaliśmy we własnym zakresie ostrzec windykację o łamaniu naszych praw.

Jeśli taka skarga nie pomoże i windykatorzy dalej będą Cię nękać, to nie pozostanie nic innego, jak tylko sporządzić formalną skargę do UOKiK-u. Skargę do UOKiK na firmę windykacyjną pobierzesz poniżej:

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

Powyższy wzór skargi zawiera wszystkie niezbędne informacje i klauzule, które pozwolą Ci złożyć pełnoprawną skargę bez jakichkolwiek braków formalnych.

Warto przeczytać:

Wacław R. odpowiedział 1 rok temu

Szkoda, że nękani dłużnicy boją się windykatorów i całkowicie nie mają pojęcia o swoich prawach, które należy egzekwować wobec windykacji. Windykatorzy wykorzystują ten strach i podsycają go sztuczkami socjotechnicznymi.

Dłużnikom wydaje się, że ich głos się nie liczy i sami nic nie zdziałają – ale uwaga – jeśli skarg na windykację będzie kilkadziesiąt lub kilkaset, to już taka skala robi różnicę i daje do myślenia UOKiK-owi. Trzeba składać skargi w UOKiK, jeśli windykacja lub windykator przekracza swoje uprawnienia.

Każdy głos i każda skarga złożona do UOKiK się liczy.

Na co można się skarżyć?

  • Naruszenie prywatności przez kontaktowanie się windykatora z sąsiadami, rodziną bądź współpracownikami.
  • Groźby wywołujące strach, oraz przymus, naciskanie, wywieranie presji i wygrażanie.
  • Nieinformowanie o wysokości zadłużenia i próby wyłudzenia danych.

Pobierajcie wzór skargi i składajcie ją albo w firmie windykacyjnej, a jak to nie przyniesie rezultatu, to skarga w UOKiK!

Gabryski odpowiedział 1 rok temu

Gdzie zgłosić nękanie przez firmę windykacyjną? głównie chodzi o nękanie telefonami. Jak się uwolnić? wydzwaniają do mnie po kilka razy dziennie, a dzwonią już od tygodnia, to jest nie do wytrzymania… Zastanawia mnie też, kto sprawuje nadzór nad firmami windykacyjnymi.

Gdzieś czytałem, że najczęściej windykacja polubowna powinna trwać 3 miesiące, ale firmy windykacyjne w przypadku małych nieznacznych długów okres ten skracają, a w przypadku wierzytelności na większą kwotę – okres ten wydłużają.

Niech windykują ile chcą, ale żeby robili to z szacunkiem dla dłużnika, bo to też człowiek?!

Na stronie internetowej firmy windykacyjnej piszą żeby współpracować, a nikomu nic się nie stanie :) tylko jak ja mam współpracować z firmą windykacyjną, jeśli nie chcą długu rozłożyć na raty, tylko chcą całość?

Co do nękania telefonami, to wiem, że prawo nie zabrania firmom windykacyjnym wysyłania SMS-ów do dłużnika czy dzwonieniu do niego, informują i przypominając o niespłaconym długu, ale kilka telefonów dziennie – przez dłuższy czas – to już nie jest zgodne z prawem, bo stoi to w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego jak i z samym prawem, a dokładniej kodeksem cywilnym.

Składam skargę do UOKiK na firmę windykacyjną, która mnie nęka, bo nie mam zamiaru być kolejnym dręczonym dłużnikiem w Polsce!

hgv odpowiedział 10 miesięcy temu

Pobrałem wzór skargi, dziękuję i pozdrawiam

Twoja odpowiedź