Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie jednorazowego odszkodowania wzór

Kategoria: Wzór pismaOdwołanie od decyzji ZUS w sprawie jednorazowego odszkodowania wzór
D.R. zapytał 4 tygodnie temu

Dzień dobry, jak napisać odwołanie od decyzji ZUS w sprawie jednorazowego odszkodowania? miałem wypadek w pracy i upadłem na rękę prawą, przewracając się przez oponę leżącą na ziemi. Doznałem urazu skręcenia i naderwania nadgarstka prawego S63.5. Byłem na zwolnieniu lekarskim około 3 miesiące, rehabilitowałem się sam w domu. Złożyłem wniosek o jednorazowe odszkodowanie do ZUS.

Dostałem pismo z Zus-u o przyznanie mi 3 procent długotrwałego uszczerbku na zdrowiu obligatoryjnie, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość napisania odwołania do decyzji ZUS i czy są szanse na zwiększenie procentowe odszkodowania, ponieważ mi się zdaje, że jest zaniżone. Jeżeli tak, to ile czasu to by trwało i jaki ewentualnie koszt byłby…?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

oczywiście przysługuje Panu prawo złożenia odwołania od decyzji ZUS w sprawie jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy. Wzór odwołanie od decyzji ZUS w sprawie jednorazowego odszkodowania pobierzesz poniżej:

Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie jednorazowego odszkodowania wzór

Wcześniej jednak warto sięgnąć do tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu, celem ustalenia jaka jest maksymalna ocena, procentowego uszczerbku na zdrowiu przy złamaniach podobnego typu jak Pan doznał.

Jeśli okaże się, że ustawodawca przewidział, iż uszczerbek może być oceniony wyżej niż na 3% na tej podstawie można domagać się zmiany wydanej decyzji. Niemniej podstawa prawna to za mało. W odwołaniu od decyzji ZUS podnieść należy również okoliczności faktyczne.

prawnik

Nazywam się Katarzyna Janas-Bajson i udzielam najtańszych porad prawnych w Polsce

PROMOCJA TYLKO DZIŚ!

119 zł na 35 zł

Warto powołać się na zgromadzoną dokumentację z leczenia i rehabilitacji. Do odwołania można dołączyć również stosowne zaświadczenia lekarza ortopedy, chirurga, rehabilitanta, także zdjęcia rentgenowskie.

W odwołaniu należy również złożyć wniosek o zasięgnięcie opinii biegłych z zakresu chirurgii lub ortopedii, którzy będą mogli wypowiedzieć się w zakresie trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Mam nadzieje, że bazując na tym co napisałem będzie Pan w stanie samodzielnie lub z pomocą zaufanej osoby przygotować odwołanie od decyzji ZUS. Jeśli ma Pan jeszcze jakieś wątpliwości proszę dokładnie zapoznać się z pouczeniem które stanowi załącznik do decyzji ZUS.

Powodzenia!

Twoja odpowiedź