Oświadczenie o jedynym źródle dochodu dla komornika wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaOświadczenie o jedynym źródle dochodu dla komornika wzór
Krystian zapytał 3 lata temu

Witam, potrzebuję Oświadczenie o jedynym źródle dochodu dla komornika, słyszałem, że komornik nie może zająć całego wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenie, jeśli wynagrodzenie to jest jedynym, jakie dłużnik otrzymuje i kiedy jest to wynagrodzenie powtarzalne.

W chwili obecnej komornik zajął mi już drugą wypłatę w całości! pozostawiając mnie bez środków do życia. Nie wiem jak mam żyć, skoro komornik będzie mi zajmować za każdym razem całą wypłatę.

Stąd prośba do Państwa, czy możecie dla mnie napisać oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu? i że nie powinien zajmować całej pensji?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Jak najszybciej należy zwrócić się do komornika o zwolnienie zajęcia pensji w całości, powołując się na systematyczność wynagrodzenia, oprócz systematyczności otrzymywanych wypłat (co tydzień, co miesiąc, co kwartał), ważne jest, aby wynagrodzenie było jedynym otrzymywanym przez dłużnika.

Podstawą prawną tego co napisałem, jest Art. 833. Ograniczenie egzekucji z innych świadczeń pieniężnych Kodeksu postępowania cywilnego:

Kwota wolna od potrąceń z wynagrodzenia za pracę Kodeksu pracy stosuje się odpowiednio do wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania albo stanowiących jedyne źródło dochodu dłużnika będącego osobą fizyczną.

Wysyłając więc oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu i powołując się na Art. 833 Kpc., masz realne szanse na zmianę postępowania komornika, by ten zaczął stosować Twoje wynagrodzenie z umowy zlecenie jak tradycyjne wynagrodzenie za pracę!

Jeżeli komornik rozpatrzy Twoją prośbę pozytywnie, Twój pracodawca otrzyma zawiadomienie o zajęciu wierzytelności z notką, że prowadzona egzekucja powinna uwzględnić zasady zajęcia wynikające z Kodeksu pracy!

Pracodawca po otrzymaniu pisma od komornika, winien natychmiast zastosować kwotę wolną od zajęcia i zmodyfikować wysokość aktualnie potrącanych kwot.

Gotowe oświadczenie o jedynym źródle dochodu dla komornika, zamieszczam poniżej:

Oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu – wzór

oswiadczenie-dla-komornika-ze-umowa-zlecenie-to-jedyne-i-powtarzalne-zrodlo-dochodu-wzor-pdf-doc

Oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu

Mało tego! jeśli komornik zajął Ci już całą pensję, masz prawo zwrócić się do komornika z wnioskiem o zwrot pieniędzy, wzór pisma załączam poniżej:

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

Działaj!