Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy + [WZÓR WNIOSKU] • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy + [WZÓR WNIOSKU]

Witam, jak napisać wniosek do komornika o zwrot pieniędzy? udało mi się umorzyć egzekucję komorniczą, ale niestety komornik międzyczasie pobierał ode mnie pieniądze z wynagrodzenia i konta bankowego, a że trochę to trwało, to komornik zajął mi kilka tysięcy zł. Finalnie sąd uchylił nakaz zapłaty oddalając powództwo. I teraz: co z pieniędzmi które ściągnął komornik? jak je odzyskać?

Chciałbym złożyć wniosek do komornika o zwrot pieniędzy które pobrał ode mnie. Jak wyegzekwować zwrot nienależnie pobranych pieniędzy przez komornika? do kogo powinienem się zgłosić? mam złożyć wniosek do komornika czy do wierzyciela?

Nie wiem niestety czy pieniądze które zabrał mi komornik trafiły do wierzyciela czy są w depozycie sądowym? i jeszcze chcę zapytać ile czasu ma komornik na zwrot pieniędzy? bardzo proszę o pokierowanie co mam dalej robić, będę bardzo wdzięczy!

Zwrot pieniędzy zajętych przez komornika jest o tyle dla mnie ważny, że po pierwsze jest to kwota nie mała (4990 zł zł), a po drugie, tych pieniędzy będę potrzebował w najbliższym czasie więc nie mogę długo czekać na zwrot od komornika. Z góry dziękuję za odpowiedź. Tomek Sz.


Po pierwsze, skoro egzekucja została umorzona przez komornika, bo tak zarządził sąd, to musisz zadbać o to, aby to wierzyciel opłacił koszty egzekucji komorniczej. Jeśli komornik zajął Twoje środki pieniężne i są one w depozycie komornika, to musisz złożyć do komornika poniższy wniosek:

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy

Jeśli natomiast komornik zdążył przekazać nienależnie pobrane pieniądze wierzycielowi, to wniosek o zwrot pieniędzy przesyłasz do wierzyciela. Jeśli nie jesteś pewien czy komornik ma Twoje pieniądze czy wierzyciel, to najlepiej złożyć wniosek o zwrot pieniędzy i do komornika i do wierzyciela i czekać, który z nich przeleje Ci niesłusznie wyegzekwowaną kwotę.

Powyższy wzór pisma możesz dobrowolnie edytować i zamiast danych komornika, wpisać dane wierzyciela. Powyższy wzór wniosku może zatem posłużyć Ci jako:

 1. wniosek do komornika o zwrot pieniędzy
 2. pismo do wierzyciela o zwrot pieniędzy

Jeżeli natomiast dojdzie do sytuacji, gdzie w terminie wskazanym w wezwaniu do zwrotu pieniędzy, pieniądze nie zostaną przelane na Twoje konto bankowe, to konieczne będzie skierowanie do sądu pozwu o zwrot nienależnie pobranej kwoty.

Mam nadzieję, że to jednak komornik przetrzymuje jeszcze Twoje niesłusznie pobrane pieniądze, bo często bywa tak, że wierzycielem jest jakaś zagraniczna instytucja skupująca długi, wtedy odzyskanie pieniędzy od wierzyciela zlokalizowanego za granicą jest bardzo utrudnione.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...


13 komentarzy

 1. Gośka/Poz

  Witam, w moim przypadku zwrot niesłusznie wyegzekwowanych kwot przez komornika trwało 2 tygodnie, choć tak jak we wniosku u Was u mnie termin płatności wynosił 7 dni, ale chyba komornik sobie z tego nie robił… cieszę się jedynie z tego że komornik w ogóle mi pieniądze oddał. Nie wolno popuszczać komornikom choćby nawet małych, tak jak oni zajmują nam z kont bankowych każdą wolną złotówkę, tak i my odwdzięczmy się im żądając zwrotu niesłusznie wyegzekwowanych kwot… fajny artykuł, dziękuję i pozdrawiam!

 2. iska33

  Spotkała mnie podobna sytuacja, chcę się postarać o zwrot pieniędzy zajętych przez komornika, problem polega na tym, że komornik jest z drugiego końca Polski więc nie mam z nim osobistego kontaktu, będę musiała wysyłać wszystko korespondencyjnie, a tego nie lubię. Będę też starać się o odzyskanie kosztów niesłusznej egzekucji komorniczej. Pozdrawiam!

 3. ryta

  Ja z kolei kontaktowałam się z komornikiem i komornik powiedział, że pieniądze wszystkie które ode mnie wyegzekwował trafiły do wierzyciela, a więc w mojej sytuacji muszę wysłać pismo do wierzyciela o zwrot pieniędzy czy tak? będę wdzięczna za szybką odpowiedź Pani Janino.

 4. ełk

  A jak mam jak napisac list o zwrot pieniędzy, skoro wierzycieli ma dwóch a komornika jednego? nie wiem przecież ile komornik przekazał jednemu wierzycielowi a ile drugiemu? skąd mam wiedzieć takie szczegóły? prosze o odp.

 5. w24

  Dziękuję za wzór pisma o zwrot pieniędzy od komornika, właśnie szukałam. pozdr.

 6. Gabryśka

  Witam, chodzi o zwrot nienależnie pobranych pieniędzy przez komornika. Dług jaki miałam to 4500 zł, dług po wszczęciu egzekucji komorniczej spłaciłam prosto do wierzyciela, który jest firmą pożyczkową. Firma powiadomiła komornika że dług spłaciłam jednak komornik działając opieszale zdążył zająć mi już dwa wynagrodzenia i jeszcze nie umorzył egzekucji i nie wiem czy do zajęcia nie dojdzie trzecia raz. Dlatego będę starać się o zwrot nienależnie pobranych pieniędzy, ma tylko jedno pytanie do Pani: czy komornik ma prawo odmówić zwrotu pobranych pieniędzy skoro dług spłaciłam?

 7. anonim49

  Z doświadczenia wiem, że odzyskanie nienależnie pobranych pieniędzy przez komornika bywa bardzo często drogą przez mękę także radzę Ci Gabrysiu uzbroić się w cierpliwość :)

 8. Monia

  Czy ten wzór pisma o zwrot pieniędzy można opłacić za pomocą BLIK-a? mój problem polega na tym, że komornik zajmował pieniądze w ramach przedawnionego długu, udało mi się egzekucję zatrzymać, bo złożyłam w sądzie pismo o przywrócenie terminu na złożenie sprzeciwu (nakaz zapłaty dostarczona na nieaktualny adres), następnie wniosłam sprzeciw od nakazu zapłaty podnosząc przedawnienie roszczenia. Zanim sąd wydał postanowienie o oddaleniu ściągania długu, komornik ściągnął kilka tys złotych.

  Dlatego teraz muszę napisać pismo do komornika żeby zwrócił pieniądze które zdążył mi zająć. Mam nadzieję że odzyskam pieniądze. Pozdrawiam!

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Witaj Monia. Można zapłacić za wzór pisma za pomocą Blik. Mam nadzieję że uda Ci odzyskać całą kwotę jaką komornik Ci zajął.

 9. patryk

  Witam, potrzebuję wzór pisma o zwrot pieniędzy od osoby prywatnej, będę bardzo wdzięczny. Pozdrowienia Patryk K.

 10. Daniel

  Witam, komornik zajął moje konto we wrześniu 17, nie otrzymałem żadnej wiadomości w tej sprawie. Zajęcie dotyczyło konta bankowego oraz wypłaty w pracy. Tego dnia miałem otrzymać przelew z pracy oraz zwrot jeszcze jednego przelewu, oba te przelewy zostały zatrzymane przez komornika. Zajęcie komornika dotyczyło nie całych 2 tysięcy złotych, przelewy zajęte przez komornika wynosiły ponad 9 tysięcy złotych. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu reszty pieniędzy, mimo telefonów oraz wysłanego upomnienia listownego. Zajęcie konta przez komornika zostało zdjęte w październiku, niestety pieniądze nie wróciły na konto. Jakie mają być moje dalsze kroki, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

 11. Ula

  a ile czasu ma komornik na oddanie pieniedzy? wniosek pobrałam i wysłałam komornikowi, teraz pozostaje czekać na zwrot nie wiem tylko jakiego terminu miałabym się spodziewać?

NAPISZ KOMENTARZ