Pismo do komornika [ZBIÓR] wzorów pism i wniosków DO POBRANIA

Witam, chcę napisać do komornika dwa pisma, pierwsze z nich to pismo wyjaśniające, a drugie to pismo do komornika o spłacie zadłużenia. Nigdzie niestety nie mogę znaleźć wzoru tych pism/wniosków, przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem, a informacje na niektórych serwisach są ze sobą sprzeczne.

Dlatego chciałbym Panią (ekspertkę od zadłużeń i spraw komorniczych) poprosić o wskazówki jak sporządzić pismo/wniosek do komornika, aby komornik taki dokument uhonorował.

Niestety nie mam czasu jeździć po kancelariach komorniczych i co chwilę składać wyjaśnienia, poza tym z tego, co słyszałem, komornik jest zawsze bardzo ciężko dostępny. Proszę o pomoc.


Wniosek/pismo do komornika

pismo-wniosek-do-komornika-wzór

Witaj, przyznam, że nie jesteś pierwszą i zapewne nie ostatnią osobą, która pyta o to, jak napisać wniosek, czy pismo do komornika. Niestety w sieci nie ma wystarczających informacji na ten temat, a jak już jakieś źródła się pojawią, to często bywają ze sobą sprzeczne i nie wiadomo kogo się słuchać.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji oraz z tego, że pismo do komornika musi zawierać różne niezbędne elementy, aby mogło być uznane przez komornika, za poprawne.

Z tego, co wiem, to dłużnicy czy też wierzyciele piszą do komornika wnioski i pisma odręcznie, zapominając przy tym o pewnych standardach i wymogach, później bez końca można czekać na odpowiedź od komornika, bo pismo czy wniosek najprawdopodobniej nie spełniając pewnych kryteriów – wylądował w koszu na śmieci (taka rzeczywistość).

Dlatego, aby uniknąć sytuacji, gdzie Twoje pismo ląduje w koszu na śmieci, zamieszczę w dzisiejszym wpisie kilka wzorów pism i wniosków do komornika. Wzór pisma czy wniosku należy pobrać, wydrukować a później wypełnić i wysłać lub zanieść do komornika. Z tych najczęściej poszukiwanych pism, które dziś zamieszczę, będą:

 • pismo wyjaśniające do komornika,
 • pismo do komornika o spłacie zadłużenia,
 • pismo do komornika o niemożności ściągnięcia długu,
 • pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje,
 • wniosek do komornika o rozłożenie długu na raty,
 • pismo do komornika o stanie zadłużenia,
 • wniosek do komornika o zwrot pieniędzy,
 • wniosek o rozłożenie na raty kosztów komorniczych.

Pisma do komornika

Z tego, co widzę, to najczęściej poszukujecie wzór pisma wyjaśniającego do komornika, zapewne chodzi o pismo, w którym wyjaśniamy zasadność wytoczonej przeciwko nam egzekucji komorniczej lub inne kwestie, które nie zgadzają się ze stanem faktycznym naszej obecnej sytuacji. Oto wzór pisma wyjaśniającego do komornika:

Pismo wyjaśniające do komornika – wzór

Pismo-wyjaśniające-do-komornika-wzór

Pismo wyjaśniające do komornika – wzór

Następne w kolejności jest pismo do komornika o spłacie zadłużenia, pismo takie wysyłamy wtedy, gdy dług zostanie całkowicie spłacony. Im szybciej takie pismo otrzyma komornik, tym większa będzie szansa, że egzekucja komornicza zostanie zakończona w ekspresowym tempie.

Jeśli dług został spłacony bezpośrednio do wierzyciela, to bywa czasem tak, że wierzyciel już nie spieszy się z poinformowaniem komornika o spłaceniu zadłużenia przez dłużnika w pełnej kwocie. Dlatego warto poinformować komornika na własną rękę, że dług został przez nas spłacony w całości!

Pismo do komornika o spłacie zadłużenia

pismo-do-komornika-o-spłacie-zadłużenia

Pismo do komornika o spłacie zadłużenia wzór

Następny wzór pisma, jaki załączę w dzisiejszym materiale, to wzór pisma do komornika, że pracownik już nie pracuje u danego pracodawcy. Jak wiadomo, pracodawca ma pewne obowiązki wobec komornika, gdy przeciwko jego  pracownikowi toczy się postępowanie egzekucyjne.

Zresztą polecam przeczytać wpis zatytułowany: Jak napisać PISMO DO KOMORNIKA, że pracownik już nie pracuje u mnie? Jest to odpowiedź na zapytanie pracodawcy, który miał problem ze sporządzeniem takiego pisma, dodatkowo wzór tego pisma załączę i tutaj:

Informacja do komornika o zwolnieniu pracownika

pismo-do-komornika-ze-pracownik-juz-nie-pracuje-wzor-doc-pdf

Pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje wzór

Następny w kolejności jest wzór pisma do komornika o rozłożenie długu na raty. To, co musisz wiedzieć już teraz, to fakt, że tak naprawdę komornik nie ma prawa negocjować z dłużnikiem warunków spłaty zadłużenia wobec wierzyciela. Prawo do ewentualnego rozłożenia zadłużenia na raty ma tylko wierzyciel.

Można oczywiście złożyć wniosek o rozłożenie długu na raty u komornika, ten jednak w takiej sytuacji będzie musiał skontaktować się z wierzycielem i wysłuchać jego decyzji.

Jeśli wierzyciel zaakceptuje warunki spłaty zadłużenia, jakie oferujesz, to informację tą otrzyma w pierwszej kolejności komornik, a później Ty po kontakcie z komornikiem.

Wniosek do komornika o rozłożenie długu na raty

Pismo-do-komornika-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Pismo do komornika o rozłożenie na raty wzór

Teraz przyszedł czas na pismo do komornika o stanie zadłużenia, na wniosek dłużnika oraz wierzyciela komornik ma obowiązek, aby udzielić dłużnikowi, oraz wierzycielowi informacji na temat pozostałego, oraz już wyegzekwowanego zadłużenia. To jest obowiązek informacyjny komornika.

Aby komornik takie pismo uhonorował, musi ono spełniać kilka wytycznych. W poniższym wniosku do komornika o rozliczenie egzekucji znajdują się wszystkie elementy, które znajdować się tam muszą:

Pismo do komornika o stanie zadłużenia – wzór

wzór-pisma-do-komornika-o-stan-zadłużenia

Wniosek dłużnika o udzielenie informacji o dokonanych wpłatach i stanie zaległości

Przedostatni wzór pisma, jaki zaprezentuję w dzisiejszym artykule, to wniosek do komornika o zwrot pieniędzy. Słuszność złożenia takiego wniosku pojawia się w sytuacji, kiedy komornik bezpodstawnie zajął środki pieniężne dłużnikowi.

Sytuacja ta ma miejsce najczęściej, gdy komornik zajmuje rachunek bankowy dłużnika, zajmując często przy tym pieniądze pochodzące ze świadczeń wyłączonych spod egzekucji komorniczej.

Aby odzyskać bezprawnie zajęte środki pieniężne, należy wówczas złożyć wniosek do komornika o zwrot zajętych pieniędzy. Komornik, zajmując konto bankowe dłużnika, niestety nie wie, skąd pochodzą środki na nim zgromadzone, nawet jeśli środki te pochodzą ze świadczeń alimentacyjnych, 500+, 300+, zasiłku pielęgnacyjnego, z MOPS-u czy innych świadczeń nieobjętych egzekucją. Oto wzór wniosku:

Wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

Teraz czas na ostatni wzór pisma i będzie to wniosek do komornika o zwrot pieniędzy, które komornik zajął lub które wpłaciliśmy sami na jego konto. Jak napisać wniosek do komornika o zwrot pieniędzy? Pismo powinno spełniać kilka kluczowych wymagań, aby uznane zostało przez komornika za pełnoprawne i zobowiązujące.

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

Mam nadzieję, że podsunęłam Ci całkiem przydatne wnioski i pisma komornicze, dzięki którym skutecznie będziesz bronić się przed działaniami komornika, które nie zawsze idą w parze z literą prawa. Wniosek czy pismo do komornika zawsze wysyłaj listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. W ten sposób zabezpieczysz się przed ewentualnym ignorowaniem przez komornika wysyłanych przez siebie pism. Wszystkiego dobrego!

Wniosek o rozłożenie na raty kosztów komorniczych

Wniosek-o-rozłożenie-na-raty-kosztów-komorniczych

Wniosek o rozłożenie na raty kosztów egzekucyjnych

Jeśli koszty egzekucyjne, jakie nałożył na Ciebie komornik po spłacie całkowitej kwoty zadłużenia, są na tyle duże, że nie jesteś w stanie spłacić ich jednorazowo, to zawsze możesz złożyć u komornika wniosek o rozłożenie na raty kosztów egzekucyjnych. Wtedy, koszty egzekucyjne być może uda się spłacać w comiesięcznych ratach.

Wniosek o obniżenie kosztów egzekucji komorniczej

Wniosek-o-obnizenie-kosztow-egzekucji-komorniczej-wzor-pdf-doc

Wniosek o obniżenie kosztów egzekucji komorniczej – wzór

Jeśli uważasz, że koszty i opłaty egzekucyjne, jakie naliczył komornik, są zbyt wysokie, to możesz wnioskować o obniżenie tejże opłaty. W tym celu należy u komornika złożyć wniosek o obniżenie kosztów egzekucyjnych.

Wzór pisma do komornika o niemożności ściągnięcia długu

Wzor-pisma-do-komornika-o-niemożności-ściągnięcia-długu-pdf-doc

Wzór pisma do komornika o niemożności ściągnięcia długu

Warto przeczytać: Wzór pisma do komornika o niemożności ściągnięcia długu

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

9 komentarzy w “Pismo do komornika [ZBIÓR] wzorów pism i wniosków DO POBRANIA”
 1. Właśnie pobrałam pismo wyjaśniające do komornika – wzór. Wypełnię je i zamierzam już jutro wysłać je do komornika. Nie ma innej metody walki z komornikami jak tylko pisma, pisma i jeszcze raz pisma. Dzwonienie do komornika nic nie daje…

 2. jak napisać pismo wyjaśniające do komornika, że na zajmowane przez niego konto bankowe wpływają świadczenia niepodlegające egzekucji komorniczej? użeram się z dwoma komornika, jeden lepszy od drugiego. Jeden zajmuje konto, później je “porzuca” i w jego miejsce wchodzi kolejny komornik… co za banda…

 3. Dzień dobry Pani Janino, podpowie Pani sporządzić wzór pisma do komornika o stan zadłużenia? komornik od 4 lat ściąga zadłużenie z mojej pensji, jak na moje oko to dług powinien chyba być już spłacony?! niestety komornik nie odzywa się do mnie w tej sprawie a jedynie co miesiąc zajmuje ode mnie część wynagrodzenia. Muszę wiedzieć ile ewentualnie pozostało mi do spłaty! Co jeśli dług już spłaciłam a komornik o tym zapomniał i wciąż ściąga ze mnie pieniądze?

 4. Też potrzebuję ściągnąć pismo wyjaśniające do komornika, bo komornik zajmuje moją pensję i konto bankowe. Wydaje mi się, że jest to niezgodne z prawem, bo komornika raz potrąca mi część pensji, a później jeszcze zajmuje konto bankowe na które ta pensja trafia. Czy pismo wyjaśniające okoliczności o których napisałem załatwią sprawę?

  1. Janina Gołębiecka

   Tak, pismo powinno zadziałać i komornik powinien odstąpić od zajęcia jednego z wymienionych przez Ciebie składników majątku.

 5. Chcę wysłać oświadczenie do komornika, że dług został spłacony prosto do wierzyciela którym była firma pożyczkowa. Niestety mimo upływu 3 tygodni od dnia spłaty zadłużenia, komornik wciąż blokuje mi konto bankowe. Jak powinienem sformułować to oświadczenia dla komornika?

 6. Witam. Na początku września komornik zajął moje konto bankowe, po rozmowie telefonicznej i napisaniu pisma o odblokowanie konta ustaliliśmy z komornikiem kwotę którą będę miał wpłacać do 15 każdego miesiąca, ale oprócz rozmowy telefonicznej niema ani jednego dokumentu od komornika, nawet pisma o zajęciu konta, kwocie do zapłaty i za co to zajęcie. Jakie pismo mam napisać do komornika i o co wnioskować?

 7. Witam jak napisać pismo do komornika wyjaśniające, jestem wspólnikiem w spółce z.o.o prezes spółki ma dług zaciągnięty gdy prowadził działalność gosp. przed założeniem spółki. Dzisiaj przyszło pismo od komornika, że spółka ma spłacić ten długi. Jak się mogę od tej decyzji odwołać? Proszę o konkretny wzór pisma. Zaznaczam że jestem udziałowcem spółki z 30% wkładem. Proszę o szybką poradę i pomoc.

Comments are closed.