Jak napisać PISMO DO KOMORNIKA że pracownik już nie pracuje u mnie?

Dzień dobry, jestem pracodawcą i muszę wysłać pismo do komornika o zwolnieniu pracownika, potrzebuję wzór takiego pisma, bo sam nie jestem w stanie go sporządzić, nie wiem, co tam się w tym piśmie musi znajdować.

Zwracam się do Pani z prośbą o wskazówki jak napisać pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje w moim zakładzie pracy.

Wiem, że jeśli komornik zajmował po części wynagrodzenie mojego pracownika, to ciąży teraz na mnie obowiązek zawiadomienia komornika o jego zwolnieniu. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Roman W.


Informacja do komornika o ustaniu stosunku pracy

pismo-do-komornika-ze-pracownik-juz-nie-pracuje-wzor-doc

wzor-pismaWitam Panie Romanie, to prawda, ciąży na Panu obowiązek zawiadomienia komornika, że pracownik, na którym ciążyła egzekucja z wynagrodzenia, już u Pana nie pracuje. Jakiś czas temu pisałam na temat tego: jakie pracodawca ma obowiązki wobec komornika <— dlatego koniecznie proszę tam zajrzeć.

Na ogół rzecz ujmując, pracodawca na żądanie komornika musi udzielić mu wszystkich informacji, o które komornik pyta, pracodawca nie ma przy tym obowiązku, aby również informować o wszystkim samego pracownika-dłużnika i jest to zgodne z GIODO. Komornik jest organem państwowym, a nie tylko zwykłym odbiorcą danych w rozumieniu ustawy o danych osobowych.

Fakt ten niejako ściąga z pracodawcy obowiązek informowania dłużnika o udostępnionych przez niego komornikowi danych i jest to w 100% zgodne z prawem.

Zwolnienie pracownika a komornik

ffPracownicy często zmieniają pracę, sądząc, że uciekną wtedy przed egzekucją z wynagrodzenia. Niestety tak się nigdy nie stanie, bo pracodawca ma ustawowy obowiązek, aby wpisać do świadectwa pracy zwalnianego pracownika adnotację, że wobec tego pracownika toczy się egzekucja komornicza.

Pracodawca ma też obowiązek powiadomić o wszystkich szczegółach zajęcia przyszłego pracodawcę, jeśli go zna.

W tym miejscu muszę przytoczyć art. 882. Obowiązki pracodawcy w związku z zajęciem wynagrodzenia za pracę pracownika, który jasno mówi:

§ 2. Pracodawca obowiązany jest do niezwłocznego zawiadomienia komornika oraz wierzyciela o każdej zmianie okoliczności wymienionych w § 1.

eeeZa niepoinformowanie komornika o zwolnieniu pracownika, pracodawca podlega karze grzywny w wysokości do 2.000 zł. A zatem jak widzisz, organ egzekucyjny kładzie duży nacisk na współpracę między poprzednim a nowym pracodawcą, oraz na współpracę na linii pracodawca – komornik.

Pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje, powinieneś wysłać w ciągu 7 dni od zmiany statusu zatrudnienia dłużnika. Musisz zatem zadbać, aby informacja do komornika o zwolnieniu pracownika dotarła na czas, inaczej może grozić Ci kara grzywny, którą nałoży na Ciebie komornik.

Poniżej zamieszczam wzór pisma do komornika o zwolnieniu pracownika. Wzór należy pobrać, wydrukować, a następnie wypełnić i wysłać na adres kancelarii komorniczej.

Pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje wzór

pismo-do-komornika-ze-pracownik-juz-nie-pracuje-wzor-doc-pdf

Pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje wzór

Mam nadzieję, że zdążysz poinformować komornika na czas. Zadbaj też o to, aby zawiadomienie komornika wysłane zostało listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, abyś w razie czego miał dowód, że pismo zostało odebrane przez kancelarię komorniczą. Pozdrowienia i  wszystkiego dobrego.

Inne wzory pism, które mogą przydać się każdemu pracodawcy:

Odpowiedź na zajęcie wynagrodzenia za pracę – wzór

Odpowiedź na zajęcie wynagrodzenia za pracę - wzór

Odpowiedź na zajęcie wynagrodzenia za pracę – wzór

Odpowiedź do komornika na zajęcie minimalnej krajowej

odpowiedz-do-komornika-na-zajecie-minimalnej-krajowej

Odpowiedź do komornika na zajecie minimalnej krajowej

Zbieg egzekucji komorniczych – wzór pisma

zbieg-egzekucji-komorniczych-wzor-pisma

Zbieg egzekucji komorniczych – wzór pisma

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

3 komentarzy w “Jak napisać PISMO DO KOMORNIKA że pracownik już nie pracuje u mnie?”
  1. Sam właśnie stanąłem przed takim problemem, i wzór pisma do komornika o niemożności ściągnięcia długu musiałem wysłać, ponieważ mój pracownik otrzymuje wynagrodzenie w kwocie minimalnej krajowej, a z takiego wynagrodzenia potrącić nie mogę nic… komornik będzie musiał obejść się smakiem, nie wiem tylko czy muszę pracownika powiadamiać, że komornik próbował zająć część jego wynagrodzenia? czy muszę to dochować w tajemnicy? dzięki za wzór pisma – pozdrawiam serdecznie!

Comments are closed.